Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu se nevypíná  (Přečteno 22398 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #50 kdy: 07 Března 2008, 14:12:39 »
A ked ti skutocne nefungoval, tak prosim ta pre kontrolu zadaj este raz sudo nano /etc/modules a kukni, ci tam ten power_off=1 na konci skutocne mas ...mozno si to len zle ulozil
Ve středu jsem příkaz na jednom PC, které se nevypínalo také zkoušel a také nepomohlo. :( Pomohlo až jádro 386. :)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #51 kdy: 07 Března 2008, 14:35:57 »
Vlastne to bol Sony Vaio - sorry, teraz uz zacina drbat aj mne...Na ten Asus som Ubuntu dostal - asi idem na ryby a s... na to

tak to je dobrý no, a to se musí stát zrovna mně...  ;D ale tak co už no, nějak to snad přežiju...  ;)
na win se objevovaly i horší hlášky...
např. "Opravdu chcete soubor WINDOWS odstranit?" když jsem vysypával koš, ve kterým byl soubor "Bez názvu.jpg" a tak...  ;D ;D ;D
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

soyw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #52 kdy: 04 Dubna 2008, 09:19:31 »
Mám stejný problem, při manuálním vypnutí přez příkazovou řádku mi to končí s tím co je snad vidět na obrázku. Jediné co chápu, že je to chyba s nějákým sítovým nástrojem (připojen přez adsl přez modem-accesspoint-pc). Pro jistotu znovu vyfotím, tohle je fakt k nepřečtení...

[Restartuje, uspí se na disk, ale pokud dám vypnout - zůstane svítit logo a prázdný "obdélník"; po uspání na disk,spuštění a opětovném vypnutí se skutečně vypne - ale pouze jednou... Pokud dám vypnutí z konz. shutdown -h halt - skončí mi to jako dzik-ovi, s podobnou hláškou s "problémem se síťovým adaptérem.]

Vyzkoušel jsem všechny zde uvedené rady. Vždy jsem restartoval a potom zkoušel vypnout - nic nefunguje. (Ubuntu 7.10, P5GD1 Pro, P4.) Zkusil jsem v BIOS vypnout integrovanou síťovou kartu (chtěl jsem zkusit, jestli třeba síťovka nezpůsobuje to, že se PC zcela nevypne), ale nenaběhla okna. To mě dost zaráží. Asi se to zaseklo na "ahavi", ale tomu nerozumím. Jinak jsem připojený do switche (malé sítě), a na PC mám pevnou IP. Ještě chci zkusit PCI síťovku, ale asi to je pouze plácnutí do vody...

soyw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #53 kdy: 04 Dubna 2008, 11:23:50 »
*** shutdown -h halt je překlep , patří shutdown -h now
*** PCI síťovka s vypnutou integrovanou nic nezměnila na nevypnutí PC, hláška při vypínání z konz. zůstala stejná (viz fotka obrazovky u dzik-a... nevím, kde najdu v logu to, co se děje při vypínání)

*** nenaběhnutí oken při vypnutí integrované síťovky zůstalo, i když byl kabel zapojen do přidané PCI síťovky (integrovaná je na PCI-E); v logu  (Xorg) bylo:
(WW) dbe, dri, glx, vbe - not be loaded...,
(WW) VESA - no matching device section for instance (BusID PCI:3:0:0) found,
(EE) No devices detected
... (grafika je nVidia 6600, PCI-E)

Píšu spíše pro informaci. S vypínáním jsem prozatím rezignoval a nenaběhnutí oken při vypnutí integrované síťovky nebudu řešit - vypínat ji nebudu.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #54 kdy: 04 Dubna 2008, 19:36:13 »
mě zlobila síťovka při vypínání taky. Mám připojený dva síťový disky NTFS. Po odstranění network manageru  a ručním nastavením připojení podle návodu od NTZ, mám po problému.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Desát

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #55 kdy: 15 Května 2008, 16:18:10 »
Ach jo. :-(
Vyzkoušela sem snad všechno, ale Kubuntu 8.04 se prostě odmítá vypínat. Přes sudo a z příkazové řádky všechno v pohodě funguje, ale jakmile chci vypnout přes nabídku, tak zčerná monitor, jediná myška zůstane tam, kde je, je aktivní, ale dál se prostě nic neděje... :-(

(Mám AMD Turion 64bit, ale používám 32bit.)
Učený z nebe nespadl... Zato blbce jakoby shazovali. :-)

soyw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #56 kdy: 16 Května 2008, 22:47:16 »
Tak jsem zkusil SUSE 10.3 (spuštěno pouze z CD) - SUSE vypíná. Ubuntu 8.03 spuštěný z CD (stejně jako nainstalovaný na mém HDD) nevypíná. Problém je tedy určitě v OS, nikoliv v PC. Dalo by se nějak využít "nastavení SUSE" a upravit dle toho Ubuntu? (Jinak při hledání na netu - před časem, nyní už jsem skoro rezignoval - jsem objevil, že i uživatelé SUSE řeší problém "počítač nevypíná". Záhada.)  ???

Biku

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #57 kdy: 27 Listopadu 2008, 23:19:22 »
Taky mi nefungovala zadna z variant, kterou jsem tu nasel, az jsem kdesi objevil:

sudo gedit /etc/init.d/alsa-utils

kolem radku 353 je:

stop)
EXITSTATUS=0

a tam vlozit aby to vypadalo takto:

stop)
ifconfig wlan0 down
ifconfig eth0 down
EXITSTATUS=0

save, reset a tradaaa... aspon me to konecne jede..
v 8.04 vypinalo bez poblemu, v 8.10 pomohlo az toto
« Poslední změna: 28 Listopadu 2008, 21:51:20 od Biku »

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #58 kdy: 27 Listopadu 2008, 23:47:26 »
Už je to opravený. Ubuntu 8.04 nevypínalo, 8.10 vypíná  :)
Doma i v práci Linux Mint 17

soyw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #59 kdy: 03 Února 2009, 16:31:59 »
Takže, ... měl jsem 8.04,. poté 8.10, zkoušel jsem vše možné i nemožné, nic nefungovalo... až 2.2.2009 po poslední aktualizaci PC vypíná! Super. (Jde o PC v klubovně, které je používáno příležitostně, takže jsem se smířil s tím, že to nejelo jak mělo a rezignoval jsem na další "bastlení". O to příjemnější byla včerejší změna. Děkuji všem, kdo se snažili pomoci :) .)

P.S. HW: MG Asus P5GD1Pro, VGA nVidia 6600, procesor Intel P4 630, síťová karta integravaná (přes switch do lokální sítě, pevná IP)

fioler2

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Ubuntu se nevypíná
« Odpověď #60 kdy: 24 Února 2009, 23:14:40 »
Přidejte si na panýlek nahoře šedou ikonku vypnout. Ta na rozdíl od červené vypíná.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.