Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Účetnictví  (Přečteno 27509 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Účetnictví
« kdy: 17 Června 2006, 16:43:36 »
Zdravím,

že je Ubuntu to pravé, jsem pochopil už dříve. Nyní se o tom ale snažím přesvědčit i tátu. Jeho počítač si nějak záhadně nerozumí s Windows 98 (které tam měl původně a nyní měl problémy s ovladači apod.) a tak jsem mu tam dal Mandrivu 2006, která je však velmi pomalá a moc mu nevyhovuje, tedy úplně. Především mu vadí, že tam nerozběhá své účetnictví od Abry a odlišné prostředí od Win98 (hrůza, že?).

Jde mi tedy o to, jestli existuje nějaká podobná aplikace pro Ubuntu (resp. linux jako takový), nebo jestli bych tu Abru rozchodil i na Linuxu (je zde problém licence)... Program není závislý na registrech, protože jsem přenesl celé účetnictví v jednom adresáři (vč. programu) a běhalo to stejně na WinXP...

Táta má počítač s procesorem Celeron zhruba okolo 300 MHz (něco nad) a cca 168 MB RAM (je jich tam více velikostí). Docela slušně tam běhalo Live CD s Ubuntu (Xfce), takže bych tam rád šoupnul mé oblíbené Xubuntu.

Co myslíte, půjde to?
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Účetnictví
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2006, 20:44:47 »
Pod Ubuntu (resp. wine) jsem rozbehal i programek, ktery ve windows odchytaval LPT port a posilal to na USB tiskarnu (DOSPrn http://www.dosprn.cz ), takze si myslim, ze to pojede. Ale myslim, ze by bylo vhodnejsi se podivat na dostupny ucetni software pro linux. Myslim, ze si vyberes, staci trochu www.google.com a vysledek:

http://www.linuxsoft.cz/sw_list.php?id_kategory=32
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

smita

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Účetnictví
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2006, 21:01:18 »

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Účetnictví
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2006, 12:27:08 »
Citace: smita
nebo zkus rovnou toto http://www.honeycalc.com/phpwcms/index.php?index
Tento program vypadá velmi zajímavě, ale pochybuji, že má táta zrovna zbytečných 5 tisíc Kč... Také se mi nezdá, že by mu v každé evidenci stačilo 15 položek... To asi určitě ne. Jo, dnes už se podnikání nevyplatí.

Také jsem koukal na ty programy, co jsou v tom seznamu a pochybuji, že by se nějaký řídil českými zákony apod. - daňové přiznání podle nich neudělám, nebo snad ano?!?! Vždyť to byly anglické, německé a nebo třeba polské programy... Táta potřebuje jednoduchý a efektivní systém pokud možno za přiměřenou cenu, zvlášť když už má tu licenci od Aktisu ;). Navíc by ho aktualizace té Abry vyšla jen na 3000 - tj. program pro Windows je levnější než pro linux, kde to žijeme? ;)

....

Zpět tedy k té Abře - adresář s tím programem jsem nakopíroval mezi ostatní win programy, co mám ve wine. Spustil jsem ajuwin.exe a vyskočilo na mě okénko:

Kód: [Vybrat]
Microsoft Visual FoxPro:

Nelze najít podpůrnou knihovnu programu Microsoft Visual FoxPro
Nevíte někdo, kde bych jí našel, určitě bude v těch WinXP, co také máme, protože tam to jelo... Díky
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Účetnictví
« Odpověď #4 kdy: 18 Června 2006, 12:35:12 »
Myslíte, že bych mohl použít knihovnu odsud?

A jak se to ve Wine nastavuje? Ta knihovna?
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

DarkenCZ

  • Host
Účetnictví
« Odpověď #5 kdy: 18 Června 2006, 15:06:14 »
podle mě ji stačí nahrát do adresáře system32 ve složce windows (v struktuře wine)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Účetnictví
« Odpověď #6 kdy: 18 Června 2006, 15:13:26 »
Udělal jsem a pořád stejná hláška :(
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

DarkenCZ

  • Host
Účetnictví
« Odpověď #7 kdy: 18 Června 2006, 18:11:10 »
tak asi špatná knihovna

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Účetnictví
« Odpověď #8 kdy: 18 Června 2006, 19:09:53 »
Asi jo, ale kde ji potom mám hledat? Nemělo by se to nastavit nějak přes winecfg, kde je přímo záložka libraries? Nějak se v tom nevyznám... Díky moc
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Účetnictví
« Odpověď #9 kdy: 18 Června 2006, 22:05:51 »
No jestli to chce runtime knihovny tak musis hlavne vedet v jaky verzi foxky je ta abra napsana. Na tom odkazu co si jsem dal je akorat pro verzi 9. Jinak ty runtimeovy knihovny muzes dat bud k tomu exe co spoustis, nebo nekam na cestu woken (wine). Pokud budes potrebovat, tak runtime pro vfp 7 a 9 ti muzu v pondeli nekam poslat.

EDIT:Jeste me napadlo koukni se v tech XP po souboru vfp?r.dll (kde ? je cislo verze foxky) k tomu si pak jeste najdi vfp?rcsy.dll a msvcr70.dll
Pokud to bude pro foxpro 9 tak jsou tam potreba jeste nejaky jiny knihovny, ale ty si nepamatuju.
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Účetnictví
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2006, 22:11:17 »
Díky za radu, zkusím dát to, co jsem stáhl, do toho adresáře Abry (ajuwin), když tak mi můžete ty runtime pro vfp poslat na můj mail liborse@centrum.cz . Díky moc
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Účetnictví
« Odpověď #11 kdy: 19 Června 2006, 11:11:31 »
tak tady si muzes stahnout ty knihovny. Je mozny, ze to bude chtit jeste nejaky OCXka, ale to zalezi co pouzili v abre.
VFP7 Runtime (cz-sp1)
VFP9 Runtime (cz-sp1)

Jinak jeste uzitecny odkaz http://fox.wikis.com/wc.dll?Wiki~VFPRuntimeFiles
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Newkiller

  • Host
Účetnictví
« Odpověď #12 kdy: 22 Června 2006, 18:33:22 »
nebo kup tátovi cross over office
je to něco jako wine akorát na tom většinu kancelářských aplikací rozběháš
http://www.codeweavers.com
akorát to není zadara,stojí to 39 $
:(

indian

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Účetnictví
« Odpověď #13 kdy: 24 Června 2006, 10:58:49 »
Jsme na tom podobne, tatovi jsme dali k narozeninam pocitac, ne kterym ma taky ubuntu, ted si prinesl z prace program psanej ve vfp8, runtime na CD je taky, jeho instalace probehne v poho, nicmene pri instalaci samost. aplikace jiz hlasi absenci hromady knihoven... mozna spis bude asi problem v samostatnem wine, jeste si stim budu trosku hrat...

indian

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Účetnictví
« Odpověď #14 kdy: 24 Června 2006, 13:30:13 »
Jinak, jak to tady ctu, uz jsem driv premejslel o napsani nakyho opensource jednoduchyho ucetnictvi pro linux, zacinam prgat v X a potrebuju nakou motivaci v tom dal pracovat... sice moc casu nemam, pac mam dost prace sam, nicmene kdyz by byl k dispozici nakej schopnej analytik, pripadne vic lidi, ktery by se chteli podilet, mohli by sme dat neco dostacujiciho dohromady pro malej subjekt (zivnostnik, mala firma.. ) .. ve stavajicim zamestnani pracuju jako programator na ERP aplikacich, takze naky procesy znam (spis ale jenom v logistice a vyrobe), chtelo by to ale nekoho, kdo tak nejak zna konkretni pozadavky pro vedeni ucetnictvi...

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Účetnictví
« Odpověď #15 kdy: 24 Června 2006, 19:54:39 »
Citace: indian
Jinak, jak to tady ctu, uz jsem driv premejslel o napsani nakyho opensource jednoduchyho ucetnictvi pro linux, zacinam prgat v X a potrebuju nakou motivaci v tom dal pracovat... sice moc casu nemam, pac mam dost prace sam, nicmene kdyz by byl k dispozici nakej schopnej analytik, pripadne vic lidi, ktery by se chteli podilet, mohli by sme dat neco dostacujiciho dohromady pro malej subjekt (zivnostnik, mala firma.. ) .. ve stavajicim zamestnani pracuju jako programator na ERP aplikacich, takze naky procesy znam (spis ale jenom v logistice a vyrobe), chtelo by to ale nekoho, kdo tak nejak zna konkretni pozadavky pro vedeni ucetnictvi...
Jo to nezni spatne, ale asi bych to videl spise na zalezitost pokud mozno platformove nezavislou (protoze si myslim, ze to je cesta z pekel softwarovych) a dostupnou odkudkoliv (aby napr. ucetni vice firem mohla sedet doma a ne jezdit od certa k dablu). Ale skoro se mi nechce verit, ze by nejake jednoduche ucetnictvi psane napr. v PHP jiz neexistovalo ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Účetnictví
« Odpověď #16 kdy: 24 Června 2006, 20:09:08 »
merlin: Mohu-li k tomu mit poznamku - podivej na OO ci FF...meziplatformni vecicky jsou sice super, ale tahaj si spolu hafo nesystemovych knihoven, no a jsou pak desne nenazrane...ja si myslim, ze to neni optimalni. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Účetnictví
« Odpověď #17 kdy: 24 Června 2006, 20:19:40 »
botanicus: Prave proto jsem mluvil o PHP ;)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Účetnictví
« Odpověď #18 kdy: 25 Června 2006, 22:55:41 »
Jeste k puvodnimu tematu. Na foxi konferenci se abra taky zacala probirat. Vypadato, ze pouzivaj ochranu proti rozkodovani zdrojaku, coz znamena vlastni runtime knihovny. Zkousel jsi tu abru pod wine instalovat? Pokud maji instalaci dobre udelanou tak by si to vsechny zapisi do registru melo udelat samo a vsechny knihovny co potrebuje by si tam taky mela natahnout. Pak uz by mohlo stacit prez tuhle instalaci prekopirovat stavajici aplikaci s daty a mohlo by to bezet.
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

DarkenCZ

  • Host
Účetnictví
« Odpověď #19 kdy: 26 Června 2006, 06:05:15 »
Někdo by to mohl zkusit nainstalovat do čistejch Windows a zjistit jaký registry a knihovny to vytvoří - pomocí Total Uninstall (http://www.martau.com/)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Účetnictví
« Odpověď #20 kdy: 01 Července 2006, 17:02:27 »
Citace: DevilMuF
Jeste k puvodnimu tematu. Na foxi konferenci se abra taky zacala probirat. Vypada to, ze pouzivaj ochranu proti rozkodovani zdrojaku, coz znamena vlastni runtime knihovny. Zkousel jsi tu abru pod wine instalovat? Pokud maji instalaci dobre udelanou tak by si to vsechny zapisi do registru melo udelat samo a vsechny knihovny co potrebuje by si tam taky mela natahnout. Pak uz by mohlo stacit prez tuhle instalaci prekopirovat stavajici aplikaci s daty a mohlo by to bezet.
Jak jsem již psal, ve windows stačí zkopírovat adresář s programem a běží to. Dokonce jsem uvažoval o instalaci toho programu, na kterém je to závislé... Ale nevím nevím. Instalovat Abru jsme zkoušeli na ty nové Windows, ale to se tenkrát nepovedlo, tak myslím, že ani wine by to nevzalo. Myslím, že je tam problém se zastaralým licenčním číslem, na podpoře vůbec nevěděli, jak na to. Ten program ale máme legálně, to zdůrazňuji... I když váš postup zkusím, ale nevím, jestli najdu tu původní verzi instalátoru :(... Snad jí táta někde má...

Citace: indian
Jinak, jak to tady ctu, uz jsem driv premejslel o napsani nakyho opensource jednoduchyho ucetnictvi pro linux, zacinam prgat v X a potrebuju nakou motivaci v tom dal pracovat... sice moc casu nemam, pac mam dost prace sam, nicmene kdyz by byl k dispozici nakej schopnej analytik, pripadne vic lidi, ktery by se chteli podilet, mohli by sme dat neco dostacujiciho dohromady pro malej subjekt (zivnostnik, mala firma.. ) .. ve stavajicim zamestnani pracuju jako programator na ERP aplikacich, takze naky procesy znam (spis ale jenom v logistice a vyrobe), chtelo by to ale nekoho, kdo tak nejak zna konkretni pozadavky pro vedeni ucetnictvi...
Dobrý nápad, myslím, že, jak psal merlin, PHP aplikace by vůbec nemusela být marná. Koukněte třeba na PHPMyAdmin (nebo tak nějak se jmenuje) a dá se s ním velmi dobře pracovat. S účetnictvím sice zkušenosti mám (však jsem vystudoval OA), ale asi by to pro napsání programu nestačilo... Opravdu by to chtělo na našem trhu zacelit tu strašnou mezeru na trhu - tj. uživatele, kteří potřebují účetnictví i na Linuxu nebo třeba na jiných OS, popř. je používají souběžně. Dalším problémem je také včasná aktualizace programu a další aspekty, které jsem u všemožných projektů hledal velmi marně. Myslím, že toto by mohlo potřebu programovat značně motivovat... ;)
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Účetnictví
« Odpověď #21 kdy: 01 Července 2006, 17:43:05 »
v php.. to by problem nebyl.. ale komu se zase bude chtit rozjizdet apache a php?
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Účetnictví
« Odpověď #22 kdy: 01 Července 2006, 19:06:07 »
Skoro bych rekl, ze to je ten nejmensi problem. Rekl bych, ze se da pomerne snadno vytvorit instalacni skript, ktery jednoduse nakonfiguruje apache i php. Velice rad bych se k takovemu projektu pripojil. V php delam uz par let a mam uz i pomerne vymyslene vychytavky ohledne zabezpeceni, zpravy uzivatelu, opravneni atd. Akorat nerozumim ucetnictvi ... coz je asi velky problem :) Proste potrebuji nekoho, kdo mi presne rekne, kde ma byt jaky text a jake cmudlitko a ja to udelam :) Ale necekejte ode mne, ze budu sam vymyslet formulare na rozuctovani danovych dokladu a podobne nesmysloviny :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Účetnictví
« Odpověď #23 kdy: 01 Července 2006, 19:20:20 »
No nevim jestli nekdo bude chtit pouzivat ucetnictvi bez zaruky. Preci jenom kdyz tam bude neco spatne, kde bude zaruka, ze se to vcas opravi vcetne zpetny opravy dat a vcas. Financak asi nebude zajimat proc to nekdo neodevzdal. Navic drzet se zakoniku a upravovat to podle nej nebude zadna sranda.
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Účetnictví
« Odpověď #24 kdy: 02 Července 2006, 10:48:31 »
Citace: DevilMuF
No nevim jestli nekdo bude chtit pouzivat ucetnictvi bez zaruky. Preci jenom kdyz tam bude neco spatne, kde bude zaruka, ze se to vcas opravi vcetne zpetny opravy dat a vcas. Financak asi nebude zajimat proc to nekdo neodevzdal. Navic drzet se zakoniku a upravovat to podle nej nebude zadna sranda.
Presne tak. Urcite bych bratrovi nedal na PC ucetnictvi, za kterym nestoji firma, ktera poradi a jsou tam nejake zaruky, ze to je spravne udelane.
Tady cesta pres OpenSource nevede! Jedna chybicka a vydelane miliony jsou v trapu! :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.