Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jde spustit Outlook express pod Wine? Plus navod na import posty.  (Přečteno 3131 krát)

karel_m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Ahoj,
povedlo se někomu úspěšně spustit pod Wine i Outlook express? Mě to nešlo, hlásí to chybějící knihovny. Taky nevím zda se má složka s OE kterou mám na oddíle s nefunkční instalací XP jenom zkopírovat do nového virtuálního disku C/Program Files, či jak postupovat.....

Ještě doplním, že naštěstí se mi povedlo to obejít pomocí vlastního postupu načtení složek z OE do Thunderbirdu, takže už asi ten OE nebudu potřebovat.

Ten import mi nešel klasickou cestou – a to z toho důvodu, že předchozí instalace XP jsou již poškozené, nefunkční, a navíc složky s poštou (soubory „Doručená pošta.dbx“ atd. ) vždy nastavuji v Outlook expressu aby se ukládaly na jiný oddíl než jsem míval systém XP. Čili ten se zhroutil  mě zbyla pouze záloha mailů na datovém disku. A funkce IMPORTOVAT v Linuxovém Thunderbirdu – se po spuštění zřejmě chová tak, že prohledá existující poštovní klienty – a Outlook Express nenašla. Bohužel tam není nikde volba – ručního zadání konkrétních souborů, nebo jsem ji přehlédl? Abych Thunderbird dovedl až k adresáři se svojí zálohou.

Řešení přesto existuje – ale poněkud komplikovanější – a to přes jiný počítač – konvertovat archiv OE (složky s příponou .dbx na příponu .msf kterou používá Thunderbird):

1. Musí se na přenosný USB Disk (mám Segate 40GB) nahrát záloha:
- těch složek s původními maily z OE (přípona .dbx – XP je normálně umísťuje do Data Aplikací/Identities)
- pak přenést instalaci MT – složku z Program Files, a Local Setings – Data Aplikací – Thunderbird – Profiles) – buď zazálohovat včas dokud XP jedou nebo pak po havárii XP vzít na jiný PC třeba přes USB redukci box a odtud to vykopírovat. No a pak:

2. Poté na tomto počítači v práci - rozjet OE  - vytvořit v něm složky např „import staré pošty“ apod. - poté ho zavřít. Ve složce Identities – kam se tato nová složka uložila ji přepsat tou svojí zálohou kterou jsem předtím přejmenoval např. z Doruená pošta.dbx na „import staré pošty.dbx“ Ona tím změní velikost z původní prázdné na třeba 500 MB, dle toho co mám za archiv.

3. Poté OE opět spustit – složka „import....“ bude nyní zobrazovat moje domácí zprávy, nyní tedy mám své staré zprávy v OE na jiném PC. Vypnu OE a nastartiji Thunderbird – předtím nakopírovaný do Program Files (bez instalování – on takto poběží i bez ní!) - a zde už korektně zadám Import – z OE. Teď by již  měl jet O.K.

4. po načtení zpráv mohu Thunderbird vypnout – a zbývá jen zazálohovat nový obsah složek v Data Aplikacích/Thunderbird/Profiled/Mail – na přenosný disk a poté doma dle bodu 2 stejným způsobem vtlačit do své domácí instalace MT.

Takže úplně jednoduché to není, ale sláva že to de.
Karel

PS: již měsíc používáme doma Ubuntu jako jediný OS a zatím povětšinou spokojenost!! Hurá:-) A to díky mj. lidem z fóra, kde jsem již několikrát našel radu na své potíže.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.