Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odvirování widlí z linuxu?  (Přečteno 8394 krát)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
odvirování widlí z linuxu?
« kdy: 15 Července 2008, 09:21:34 »
kolega tady má notebook a evidentně v něm něco není ok...programy se samy zapínají atd, nejspíš vir..spybot nic nenašel, resp. našel, odstranil, ale závada přetrvává...chtěl jsem ho odvirovat z jiného, nezavirovaného pc, ale nemůžu nasdílet disk, nevím proč, tu možnost mi to ani nenabídne..celé je to jakési dojebané..má tam win XP, já mám ubuntu..dají se z linuxu nějak odvirovat widle? Nod32 na tom booku nic nenašel, tak potom ještě možná zkusit odvirování z nějaké diskety nebo CD, ještě než se dostane do systému, ale nevím, který widlácký soft tohle umožňuje..
« Poslední změna: 15 Července 2008, 09:23:12 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #1 kdy: 15 Července 2008, 10:35:46 »
Nejlepší by byly widle přeinstalovat, čemuž se možná ani nevyhnete. Jestliže NOD32 nic nenašel a Spybot odstranil vše a stále to dělá, tak bych to opravdu viděl na přeinstalaci.
NOD a Spybot, je výborná volba takže bych jiný antivirus nebo anti-spyware ani nevolil.

Jestli to "nabouraný" systém umožnuje zkusil bych znovu nainstalovat SP2 a potom popř. SP3 (jestli máte legal. system, jinak uvidíte tmu :D ) a když to ani poté nepomůže , šel bych do zazálohování a do přeinstalace, a když už budete u přeinstalace, nainstalujte mu Ubuntu HH ;)

Dudlyk
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2008, 10:55:18 »
zkus postupovat podle diskuzniho fora viry.cz, tam ti poradi ;)
pro zacatek bych zkusil vyhodnotit situaci pomoci hijackthis, pak by se videlo co dal. dulezity je vedet, jak se to projevuje. Ale zkus tu diskusi, tam ti poradi

dudlyk: nechapu lidi, kteri vse automaticky resi preinstalovanim systemu. to je prece az ta posledni moznost, ne?
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #3 kdy: 15 Července 2008, 11:18:06 »
ufaak :

dle mého názoru je přeinstalace nejrychlejší a nejpohodlnější možnost, když si představím  že mě už někdo naboural systém (tím myslím widle) a já se ho několik,třeba i desítek hodin snažil opravit s tím že mám nejistý výsledek a , když přeinstalace je hotová za 3 hodiny i s nainstalováním všech bežných programu tak bych volil tuto variantu.
A poté když už ten systém má v sobe "díru"  je sice "opravená" ale stale tam je, jen se to neprojevuje a je systém lépe napadnutelný, jedině že by se zvolil nějaký z dobrých firewallů, např. dobře nakonfigurovaný Kerio.
Z vlastní zkušenosti a mé dlouholeté praxe mohu říct že většina zákaznímů kterým odviruji PC a vrátím zpět tak mě opět kontaktují a požádají o přeinstalaci kvuli stálémů padání a nebo dalšímu možnému potenciální napadnutí z důvodu už jednou napadlému systému,protože vir je prostě vir, a přece jen je to produkt od mrkvosoftu.
toť můj názor. Dudlyk
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #4 kdy: 15 Července 2008, 12:10:49 »
dudlyk: nechapu lidi, kteri vse automaticky resi preinstalovanim systemu. to je prece az ta posledni moznost, ne?
Přesně jak píše dudlyk, je to otázka efektivity. Když vím, že "oprava" OS mi zabere celý den (hlednání chyby, poškozených souborů, procházení nastavení, hledání na googlu) a reinstalace zabere cca 2 hodiny, zvolím reinstalaci. Tohle pravidlo neplatí jenom u windows, ale i u Linuxu. Už se mi to stalo i u Ubuntu - po 5 hodinách fóření, wikení, googlení, manání a mlácení do klávesnice vše vyřešil reinstall.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #5 kdy: 15 Července 2008, 12:27:30 »
s timhle nazorem se nestotoznuju... ja jsem kazdy system, ktery jsem kdy pouzival, mel prizpusobeny na miru - opravdu jsem se s tim piplal tak, aby mi pokud mozno maximalne vyhovoval. nemluve o spouste ruznych aplikaci a podobne. reinstal je samozrejme hotovy hned, ale toho opetovneho nastavovani potom... a zvlast u windows... radsi ani nevzpominat :)

ale nemuzu souhlasit s tim, ze po odvirovani pocitace je ten dotycny kompl vice v ohrozeni, lehceji napadnutelny, nez po reinstalaci a nastaveni stejneho zabezpeceni. to je prece nesmysl ;)

a navic, ja bych tu situaci bral jako vyzvu ;D

ale samozrejme, podle vkusu kazdeho soudruha...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #6 kdy: 15 Července 2008, 12:57:40 »
ale nemuzu souhlasit s tim, ze po odvirovani pocitace je ten dotycny kompl vice v ohrozeni, lehceji napadnutelny, nez po reinstalaci a nastaveni stejneho zabezpeceni. to je prece nesmysl ;)
To samozřejmě nesmysl je.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2008, 13:01:14 »
s timhle nazorem se nestotoznuju... ja jsem kazdy system, ktery jsem kdy pouzival, mel prizpusobeny na miru - opravdu jsem se s tim piplal tak, aby mi pokud mozno maximalne vyhovoval. nemluve o spouste ruznych aplikaci a podobne. reinstal je samozrejme hotovy hned, ale toho opetovneho nastavovani potom... a zvlast u windows... radsi ani nevzpominat :)

ale nemuzu souhlasit s tim, ze po odvirovani pocitace je ten dotycny kompl vice v ohrozeni, lehceji napadnutelny, nez po reinstalaci a nastaveni stejneho zabezpeceni. to je prece nesmysl ;)

a navic, ja bych tu situaci bral jako vyzvu ;D

ale samozrejme, podle vkusu kazdeho soudruha...
absolutní souhlas ;) problémům by se mělo čelit, a ne od nich utíkat!
To On:  až to s pomocí na viry fóru odvirujete, tak zkuste zabezpečit pc o něco lépe - NOD32 váš pc neochrání, mám to vyzkoušené :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #8 kdy: 15 Července 2008, 13:08:47 »
Mě vždy zajímá proč se tak stalo. Takže reinstall vidím také jako poslední možnost. Už jsem zažil neřády c oneoddělal NOD32 ani Spybot s Ad-warem. Stačil Google a do hodinky byly pryč.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #9 kdy: 15 Července 2008, 13:13:12 »
Dobře, nebudu se s váma přít :)
od toho tu nejsme a kdyby měl každý člověk na jednu věc stejný názor tak tu skáčeme ještě po stromech. takže díky za ty "dary" a různé názory. ;)
Dudlyk
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #10 kdy: 15 Července 2008, 13:14:41 »
s timhle nazorem se nestotoznuju... ja jsem kazdy system, ktery jsem kdy pouzival, mel prizpusobeny na miru - opravdu jsem se s tim piplal tak, aby mi pokud mozno maximalne vyhovoval. nemluve o spouste ruznych aplikaci a podobne. reinstal je samozrejme hotovy hned, ale toho opetovneho nastavovani potom... a zvlast u windows... radsi ani nevzpominat :)

ale nemuzu souhlasit s tim, ze po odvirovani pocitace je ten dotycny kompl vice v ohrozeni, lehceji napadnutelny, nez po reinstalaci a nastaveni stejneho zabezpeceni. to je prece nesmysl ;)

a navic, ja bych tu situaci bral jako vyzvu ;D

ale samozrejme, podle vkusu kazdeho soudruha...
absolutní souhlas ;) problémům by se mělo čelit, a ne od nich utíkat!
To On:  až to s pomocí na viry fóru odvirujete, tak zkuste zabezpečit pc o něco lépe - NOD32 váš pc neochrání, mám to vyzkoušené :)
Mam pocit, ze NOD32 maji jako antivirus na portalu seznam.cz a jednu dobu to byl nejlepsi antivirus co se tykalo pruniku. Uz widle moc nevedu, ikdyz mam v laptopu obnovenou Vistu a na ni free AVG, pac tam bootuju jenom abych updatoval system.. :D
To AVG mam i presto, ze skoncilo mezi nejhorsima, teda v tech tehdejsich testech. Je zadara a neni ani moc vyuzite.. ;D
Taktez bych se priklonil k reinstallu. To neni utek, ale prevence, po formatu tam tech viru moc nezbyde ;D a clovek se muze potom citit, ze ma cistej nezavirovanej system a muze si priste davat bacha, co dela a kde. Kdyz nejsi programator antiviru, tak se snazit o odstraneni viru je sebevrazda, ktera stejne skonci pozdejsim formatem a novou instalaci... :)
Taky bych dodal, ze ten Spybot&Search and Destroy jsem zkousel taky, ale sel behem tydne pryc...

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #11 kdy: 15 Července 2008, 13:22:43 »
tak mě připadne že nejsme ani na foru Ubuntu.  ???  ???
 ;D
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #12 kdy: 15 Července 2008, 14:14:40 »
rekneme. ze i kdyz vyznavaci ubuntu (vetsinou), presto nas IT zajima vseobecne :)
takze proc ne diskuze o virech ve windows, pokud probiha na urovni 8)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #13 kdy: 15 Července 2008, 16:51:32 »
Proč bych musel nutně být programátor antiviru, abych si dokázal poradit i s mazanými viry? :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #14 kdy: 15 Července 2008, 17:34:15 »
Odvirování widlí z Linuxu?
mount -t ntfs /dev/hdb1 /mnt/windows -o force && rm -rf /mnt/windows :) Nedávno jsem to dělal taky tak.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #15 kdy: 15 Července 2008, 19:02:04 »
Citace
mount -t ntfs /dev/hdb1 /mnt/windows -o force && rm -rf /mnt/windows Úsměv Nedávno jsem to dělal taky tak.
to odviruješ tak dokonale, že virus známý jako Windows zmizí  :D

nicméně nikdy jsem nezkoušel, ale neexistuje něco jako AVG (popř. AVAST) pro linux? možná to je to, co hledáte (ale neručím za to, nikdy jsem netestoval, jen jsem o tom slyšel)
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #16 kdy: 15 Července 2008, 19:15:57 »
Citace
mount -t ntfs /dev/hdb1 /mnt/windows -o force && rm -rf /mnt/windows Úsměv Nedávno jsem to dělal taky tak.
to odviruješ tak dokonale, že virus známý jako Windows zmizí  :D

nicméně nikdy jsem nezkoušel, ale neexistuje něco jako AVG (popř. AVAST) pro linux? možná to je to, co hledáte (ale neručím za to, nikdy jsem netestoval, jen jsem o tom slyšel)
Přesně tak, existuje jak avast tak i avg pro linux. Je to jen na právě otestování, ale ne na rezidentní ochranu.

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #17 kdy: 15 Července 2008, 23:39:29 »
Já bych zkusil přimountovat HDD v tom Ubuntu a projet to antivirákem ,,clamav'' (má asi 2 různý gr. nadstavby) - stačí nainstalovat přes synaptic (jinak já používám clamtk, nebo tak nějak) a pak jen z netu stáhnout vir. databáze (já si nastavil antivirák aby to tahal ze složky co jsem si vytvořil a do ní to stačí stáhnout, v antiviráku vybrat myslim něco jako obnovit a pak už není problém pustit se do hledání). Jo ještě k tomu hledání - když vypadá antivirák že zamrznul, tak bych ho nechal běžet, on se rozjede (třeba 1GB soubory moc rád nemá[jsou moc velký ;) ], ale skousne je ;) Jo musí se vypnout limit velikosti souboru - už si to moc nepamatuju, ale ve winDOwS by to něco najít mohlo)
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #18 kdy: 16 Července 2008, 07:28:43 »
takže, zkusil jsem ještě nějaký Ad-ware a našlo to něco v program files/icqtoolbar/blabla..tak icq šlo samozřejmě okamžitě pryč, pač to nedokázalo odstranit, ani když icq nebylo spuštěno. Kupodivu to ale nejspíš problém vyřešilo. Ten Spy bot našel chyb jak nasratých a všechny opravil, tak to samovolné spouštění aplikací se tímto vyřešilo. Pak přetrvával problém v prohlížeči, tam to pořád odkazovalo na nějaké stránky, samovolně se spouštěly..a teď to evidentně přestalo. Jen se mi nezdá, aby to mělo s icq něco společného, ale tak jsou to widle, tam logiku nehledám :) Je to každopádně Home Edition a jsou tam legální, takže možná ten SP3 by taky nebyl na škodu. Každopádně moc díky všem za rady, chtěl bych vyzkoušet tady tohle: mount -t ntfs /dev/hdb1 /mnt/windows -o force && rm -rf /mnt/windows, co konkrétně by to mělo vykonat? :) Má to namountovat disk, to jsem pochopil a tohle: "-o force && rm -rf /mnt/windows"  je příkaz pro jakou operaci? vidím "rm", to se mi moc nelíbí :))

Jinak s tím reinstalem musím asi taky souhlasit. Měl jsem widle až do konce minulého roku (prosinec 2007), takže jsem na nich pracoval nějakých cca 10let. Co 4 měsíce jsem widle přeinstalovával. Nechtěly se mi ty problémy řešit, nejen s viry, ale tam člověk jenom nahraje ovladače a pak je přehraje na nové, ty ale nefungují tak jak bych chtěl, tak tam dám ty původní a už je problém..celý problém s widlama jsou registry, málokdy se nějaká odinstalace provede kompletně, vždy v registrech něco zůstane a když to tak dělám u grafiky, zvukovky, základní desky, pak nedej bože instalovat a mazat hry nebo programy, tak to nemůže ustát..do toho nějaký ten vir, to opravdu za opravu nestojí, trávil jsem nad tím spoustu času a vždy byl závěr stejný = reinstal. Linux mám od toho ledna, je červenec a on snad ani neví, že jsem tam něco dělal, instalace, mazání, je mu to jedno..ještě že nemá registry :) je to super systém, nehledě na to, že samotný systém (bez doinstalování programů) má tak ze 70ti % věcí přímo v sobě, ve widlích se musí doinstalovávat další programy (např blbé časované spouštění aplikací) = zapráskání registrů = pomalejší chod win.
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #19 kdy: 16 Července 2008, 11:47:52 »
mount -t ntfs /dev/hdb1 /mnt/windows -o force && rm -rf /mnt/windows
Tohle je dobrý příkaz na odstranění win z disku = smázne ti komplet win :D

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #20 kdy: 16 Července 2008, 12:05:45 »
mount -t ntfs /dev/hdb1 /mnt/windows -o force && rm -rf /mnt/windows
Tohle je dobrý příkaz na odstranění win z disku = smázne ti komplet win :D
Nedávno jsem ho použil na PC mojí ségry :) Jinak to -o force je tam proto, aby se dal ten FS mountnout i když nebyl korektně ukončen.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #21 kdy: 16 Července 2008, 13:32:55 »
hehe, to jsem ale vůl...mně to "rm" bylo hned akési volako čudné, ale blbec jsem věřil, že je to vážně nějaký antivir...ikdyž vlastně ten hlavní vir to odstraní :))

Ale pánové, teď konec legrace..kdybych to opravdu zkusil, tak jsem asi mrtvý..ten kolega tam má asi 80GB fotek z různých dovolených, svateb jeho dcer apod.., šmarja, uf
« Poslední změna: 16 Července 2008, 13:40:39 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #22 kdy: 16 Července 2008, 13:40:23 »
Jsou Windows virus?
Ne, Windows nemohou být virus. Tohle dělá virus:
1) Rychle se množí -- Dobrá, to dělají Windows taky.
2) Virus spotřebuje všechny systémové prostředky, systém se výrazně zpomaluje -- OK, to Windows dělají také.
3) Virus občas zlikviduje data na disku, případně celý disk -- Dobrá, I tohle dělají Windows.
4) Virus se obvykle vetře do počítače spolu s užitečnými programy -- Sakra... To taky Windows dělají.
5) Virus většinou dělá systém podezřele pomalým (bod 2) a uživatel kupuje zbytečně nový hardware -- Hmm, vždyť to dělají Windows taky.

Že by nakonec Windows opravdu byly virus? Přeci jen tu jsou jisté odlišnosti:
Virus je většinou podporován svým autorem, kód viru je rychlý, kompaktní, účinný a vykazující tendenci stálého zlepšování.

Tak vidíte, Windows nemohou být virus!
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #23 kdy: 16 Července 2008, 13:43:01 »
Citace
...ale blbec jsem věřil, že je to vážně nějaký antivir...
Mám to chápat tak, že jsi to použil? ;D

Jo, někde chtěl údajně někdo chtěl pomoc se serverem (už přesně nevim, co chtěl udělat) a někdo mu napsal příkaz s tím ,,rm'' - údajně to smazalo stovky GB i se zálohama :D  Ale nevim co je na tom pravdy, i když i to se může stát


K těm 80GB fotek - co takhle zálohovat to třeba přes Ubuntu na jinačí HDD a pak to zase překopírovat zpátky?
« Poslední změna: 16 Července 2008, 13:45:37 od Michal Kundrát »
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #24 kdy: 16 Července 2008, 13:51:28 »
Jasné, záloha a reinstal funguje vždy, on ale ztratil instalační CD notebooku, tak nezbývá, než látat.. No naštěstí zas až úplně tak blbý jsem nebyl a dřív, než mi bylo objasněno, k čemu tento příkaz slouží, tak jsem ho samozřejmě nepoužil :) Ale moc nechybělo :)) Každopádně k čemu je "rm" jakštakš vím, tak jsem radši počkal :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.