Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Originální CD v Ubuntu krámku.  (Přečteno 9301 krát)

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Originální CD v Ubuntu krámku.
« kdy: 09 Dubna 2009, 19:53:30 »
Věc se má tak, chtěl bych nabídnout originální, lisované CD v Ubuntu krámku... jsem schopný je dodávat v jakémkoliv (normálním) množství do tří pracovních dnů za cenu 40Kč/ks + (cca 25Kč poštovné a balné) do 10Ks a 30Kč/ks + (cca 55Kč poštovné a balné) do 20Ks. Jsou to CD dodávaná přímo Canonicalem, vypadají úplně stejně jako ty zdarma, akorát nemají přibalenou nálepku a jsou placená (minimální množství - 20Ks vyjde zhruba na 950Kč včetně dopravy). Ke každému CD by se přičetlo ještě 10Kč na podporu české komunity, které bych přeposílal ihned po přijetí platby. Myslím že možnost získání originálních CéDéček (byť placených) opravdu snadno a rychle u nás docela chybí..... Co myslíte??

Pavel Půlpán

Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2009, 19:58:13 »
Jsou to CD dodávaná přímo Canonicalem, vypadají úplně stejně jako ty zdarma, akorát nemají přibalenou nálepku a jsou placená...

Bral bych to jako dobrý nápad, kdyby to byli CD z vlastní výroby, ale jestli jsou to CD objednávaná ve velkém z ShipIt, tak se mi to ani trochu nelíbí!

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2009, 20:00:21 »
Ne, to samozřejmě nejsou, nemám problém doložit fakturou...

Pavel Půlpán

Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2009, 20:01:14 »
Takže to jsou repliky a ode mě máš požehnání, i když to je ti stejně k hounu. :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2009, 20:04:41 »
Věc se má tak, chtěl bych nabídnout originální, lisované CD v Ubuntu krámku... jsem schopný je dodávat v jakémkoliv (normálním) množství do tří pracovních dnů za cenu 40Kč/ks + (cca 25Kč poštovné a balné) do 10Ks a 30Kč/ks + (cca 55Kč poštovné a balné) do 20Ks. Jsou to CD dodávaná přímo Canonicalem, vypadají úplně stejně jako ty zdarma, akorát nemají přibalenou nálepku a jsou placená (minimální množství - 20Ks vyjde zhruba na 950Kč včetně dopravy). Ke každému CD by se přičetlo ještě 10Kč na podporu české komunity, které bych přeposílal ihned po přijetí platby. Myslím že možnost získání originálních CéDéček (byť placených) opravdu snadno a rychle u nás docela chybí..... Co myslíte??

Řeknu ti to takhle -- klidně prodávej, ale podle mě nebudeš mít zájemce -- uvědom si, že je to docela dost peněz a navíc lisovaných CD je většinou docela dost -- mají je různí lidé z lok. distributorů (a ti je nabízejí zdarma, na různé akce, do škol atp. je dávám k dispozici já (když mám)...

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2009, 20:07:47 »
O zájem strach nemám (několikrát ověřeno), jen se o tom musí vědět.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2009, 20:13:04 »
A dost peněz to rozhodně není, je to za pakatel...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #7 kdy: 09 Dubna 2009, 20:13:41 »
A dost peněz to rozhodně není, je to za pakatel...

Pro lidi zvyklí na částku nula je to dost peněz ;)

Pavel Půlpán

Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #8 kdy: 09 Dubna 2009, 20:14:34 »
Nula peněz... to je skoro jako nula promile alkoholu v krvi! 8)

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #9 kdy: 09 Dubna 2009, 20:16:50 »
No jo, ale koupit a dostat jsou dva různé pojmy.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #10 kdy: 09 Dubna 2009, 20:18:53 »
Tak abysme se tu nedohadovali -- když máš ověřené, že to funguje, rozmlouvat to nebudu, mně se jen zdá, že to fungovat nebude... ;)

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #11 kdy: 09 Dubna 2009, 20:27:05 »
Prodal už sem tak na 100 CD a to sem je jen párkrát nabídl... Navíc to pak úplně jinak vypadá, když je to zdarma, tak k tomu lidi taky tak přistupují... je to šmejd.

premet

  • Host
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #12 kdy: 09 Dubna 2009, 20:28:43 »
Prodal už sem tak na 100 CD a to sem je jen párkrát nabídl... Navíc to pak úplně jinak vypadá, když je to zdarma, tak k tomu lidi taky tak přistupují... je to šmejd.
No to my tady všichni jedeme na šmejdu a berem to tak  ;D

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #13 kdy: 09 Dubna 2009, 20:31:17 »
Prodal už sem tak na 100 CD a to sem je jen párkrát nabídl... Navíc to pak úplně jinak vypadá, když je to zdarma, tak k tomu lidi taky tak přistupují... je to šmejd.
No to my tady všichni jedeme na šmejdu a berem to tak  ;D

s tou tvou fedorou urcite ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #14 kdy: 09 Dubna 2009, 20:32:42 »
Kdo chce zdarma, má možnost, kdo chce zaplatit a přispět tak na vývoj a propagaci, měl by ji mít taky.

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #15 kdy: 09 Dubna 2009, 20:41:13 »
to znamena = kupujme knihy zdruzenia a mame k tomu aj CD :D (DVD)

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #16 kdy: 09 Dubna 2009, 20:42:24 »
No, dělejte co chcete. Já mám stejný názor jak Vojta T. Protože na lokální distributora určitě nám bohatě stačí. Kdyby radši věnoval propagační trička atd... CD zrovna moc není důležté. Stačí u lokalního d. nebo taky pomocí Shipit. Nebudu nutit ale je to na tobě. Ale přijde pro mně zbytečné.  ;)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #17 kdy: 09 Dubna 2009, 20:55:39 »
Ano, Kniha Ubuntu je velmi dobrý krok, ale je to přece jenom jiný druh zboží a za jinou cenu. Navíc tahle CD dodává přímo Canonical, to znamená, že finance jdou přímo ke zdroji.

Když se prodá hodně CD, bude i na propagační trička, nebojte... :-) Lokální distributoři mají své důležité místo, ale rozhodně z daleka nestačí, nepropagují, protože nemají za co...

premet

  • Host
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #18 kdy: 09 Dubna 2009, 21:00:22 »
Když se prodá hodně CD, bude i na propagační trička, nebojte... :-) Lokální distributoři mají své důležité místo, ale rozhodně z daleka nestačí, nepropagují, protože nemají za co...
No možná ty budeš mít peníze na propagační tričko z prodeje, nebo nechápu v tom případě jak si to myslel ? Musel by si prodat více než těch 100 kousků, kdy za každej by bylo 10 korun pro sdružení, aby pár vyvoleným mohl Vojta nechat natisknout tričko  ;D

Pavel Půlpán

Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #19 kdy: 09 Dubna 2009, 21:04:54 »
A bude na tom tričku brontohroch? :-*

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #20 kdy: 09 Dubna 2009, 21:17:43 »
A proč tisknout? Není to lepší koupit hotové?

http://shop.canonical.com/index.php?cPath=14

OK, za každých prodaných 100 CD zajistím jedno tričko nebo něco jiného z výše uvedené stránky... není to moc, ale lepší než nic, ne?.
Jinak těch deset 10Kč pro sdružení byla spíš navrhovaná částka, čekal sem že se diskuze rozvine spíš tímto směrem... pro sdružení může jít klidně 15/20Kč a pořád to bude dobrá cena.

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #21 kdy: 09 Dubna 2009, 21:46:54 »
berem siltovku :D

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #22 kdy: 09 Dubna 2009, 23:37:50 »
.....jinak, byl to hlavně jen nápad, s kterým bez obecnější podpory nemá smysl začínat, to poslední o co mám totiž zájem je neustálé řešení nějakých konfliktů. Ale nechte si to projít hlavou, opravdu je to cesta, jak zajistit přísun peněz na propagaci, nejlepší efekt by to ale mělo na titulní stránce, jako jedna z možností získání Ubuntu a klidně bych to dal i za 100Kč, vždyť za nejlevnější Windows chtějí 20x tolik. Jak jsem už napsal výš, kdo chce zdarma, má možnost, kdo chce zaplatit, podpořit vývoj a mít CD druhý den na stole, měl by ji mít taky.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #23 kdy: 10 Dubna 2009, 08:38:41 »
2Fryza: Jen tak ze zvědavosti, jaký profit z toho máš ty? (myslím finanční).

Ale myslím, že myšlenka co je zadarmo je šmejd a co je placené je dobré, je sice vpodstatě logická, protože lidi to tak často berou neboť jsou podezřívaví a nedůvěřiví, ale myslím, že to trochu co se týče té placené verze je v rozporu s myšlenkou Ubuntu. Takže upřímně, já za tím vidím zatím tvoji snahu se na tom trochu obohatit, což se samozřejmě ve světě kde vládne trh dalo předpokládat, že to někoho napadne. Můžu se ale samozřejmě mýlit (byl bych rád), ale prostě to tak cítím a asi víc lidí tady.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #24 kdy: 10 Dubna 2009, 09:12:01 »
Místo téhle diskuse byste prodali už 100CD a 50 kšiltovek...
:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.