Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Originální CD v Ubuntu krámku.  (Přečteno 9394 krát)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #25 kdy: 10 Dubna 2009, 09:48:52 »
Mně také připadá nerozumné kupovat to, co je jinde zdarma, ale pravdou je, že jsou lidé, kteří v placené formě vidí lepší funkčnost. Příkladem nám budiž to naše značkové oblečení či kosmetické a hubnoucí přípravky pro ženy, u kterých stále ještě (netuším proč) platí, že čím dražší, tím lepší (proto také stojí víc, že?).
Jestli se vám to ujme, tak směle do toho, jen bych nerad, aby se vytvářel precedent placených systémů.
Have you tried turning it off and on again?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #26 kdy: 10 Dubna 2009, 10:03:29 »
kosmetické a hubnoucí přípravky pro ženy, u kterých stále ještě (netuším proč) platí, že čím dražší, tím lepší (proto také stojí víc, že?).

 ;) Ženám nezáleží na síle účinku, ale na tom, jak si jich partner váží (kolik je ochoten utratit za kraviny).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #27 kdy: 10 Dubna 2009, 10:48:39 »
Měl bych z toho čistě teoreticky 20Kč/CD a to jen za předpokladu, že nákup od Canonicalu bude minimálně 200Ks (necelých 5000Kč). Ale nemusím to dělat já, jen sem se nabídl, že bych byl ochotný a schopný do toho jít (po pravdě, teď už o to ani nemám zájem...). Kdyby se toho chytl někdo jiný (z vašeho pohledu důvěryhodnější), taky z toho něco bude chtít mít, je to zcela logické a přirozené, je s tím spojeno dost práce a jisté riziko, jisté "obohacení" je zcela namístě.

Taky se jednou může stát, že Canonical přestane CD zdarma nabízet, protože už jednoduše nebude mít z čeho je financovat, tak to totiž končí, když všichni berou a nikdo nechce dávat.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #28 kdy: 10 Dubna 2009, 10:49:57 »
kosmetické a hubnoucí přípravky pro ženy, u kterých stále ještě (netuším proč) platí, že čím dražší, tím lepší (proto také stojí víc, že?).

 ;) Ženám nezáleží na síle účinku, ale na tom, jak si jich partner váží (kolik je ochoten utratit za kraviny).

Já bych v tom viděl naivitu.  :-\ Ikdyž teď si uvědomuju že také používám kosmetiku. Třeba v práci mám furt suché ruce z těch tekutých mýdel, tak si je mažu niveou a ikdyž to nerad přiznávám, ono to je pak mnohem lepší  :D
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #29 kdy: 10 Dubna 2009, 10:52:21 »
Třeba v práci mám furt suché ruce z těch tekutých mýdel,

Nesmíš si mýt tak často ruce. Stejně jako zuby: ráno a večer! :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #30 kdy: 10 Dubna 2009, 14:20:04 »
no.. tak ať to uzavřem, CD v Ubuntu krámku nebudou... bylo by to víc starostí než užitku.

Navíc smysl by to mělo asi opravdu jen na titulní straně, jako jedna z možností získání Ubuntu.
Kdyby se vzalo do začátku 100Ks (jedno CD by vyšlo kolem 30Kč) a nabízely se za 100Kč včetně dopravy (30Kč CD, 20kč pošta, popis a bublinková obálka, 20Kč člověk, který by se o to staral a 30Kč pro sdružení) - speciální placené CD jejichž výhodou by bylo podpora vývoje, komunity a rychlé dodání - věřím že by se do měsíce prodalo všechno.

I DVD verze by mohla být zajímavá, byla by už ale o dost dražší.



A opravdu to vypadá mnohem líp, než odkaz na lokální distributory.

pivik

  • Host
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #31 kdy: 10 Dubna 2009, 21:28:18 »
Podle mě je hanba prodávat to, co je zdarma ke stáhnutí na internetu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #32 kdy: 10 Dubna 2009, 21:41:15 »
Podla mna by to hlavne poburilo ostatnych z inych distribucii proti ubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #33 kdy: 10 Dubna 2009, 21:48:53 »
Podle mě je hanba prodávat to, co je zdarma ke stáhnutí na internetu.

Proč?

(Mimochodem: Kde na internetu stáhnu lisované CD (tedy s pěkným potiskem) a v pěkném obalu -- takové místo bych rád znal...)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #34 kdy: 10 Dubna 2009, 21:49:52 »
Podla mna by to hlavne poburilo ostatnych z inych distribucii proti ubuntu.

Proč? Prodávat CD/DVD s distribucemi je celkem běžná praxe a nikdo kvůli tomu nenadává i přesto, že se na to zaměřuje nejedna firma...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #35 kdy: 10 Dubna 2009, 21:51:16 »
Podle mě je to naopak dost logický krok - ubuntu je zdarma, lisovaná CD + obaly + potisky nikoliv. To, že Canonical nabízí shipit je sice fajn, nicméně to nebude věčně a nenasytnost některých lidí (objednání 3CD z shipitu při každém novém release) je mnohem nepochopitelnější. Ale jsme Češi, nebudeme se divit
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

pivik

  • Host
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #36 kdy: 10 Dubna 2009, 21:56:48 »
Podle mě je hanba prodávat to, co je zdarma ke stáhnutí na internetu.

Proč?

(Mimochodem: Kde na internetu stáhnu lisované CD (tedy s pěkným potiskem) a v pěkném obalu -- takové místo bych rád znal...)

Proč? Prostě nevim proč by měl někdo platit překupníkovi za práci programátorů, kterou oni poskytují zdarma. Nevím proč by měli vydělávat na práci jiných jen proto, že vytisknou obal..

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #37 kdy: 10 Dubna 2009, 22:16:57 »
Ak sa do toho niekto pustí moje prachy má isté, Lisované CD v peknom obale vyzerá veľmi dobre a ak sa tým podporí aj komunita nemám problém obetovať rozumnú sumu.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #38 kdy: 10 Dubna 2009, 23:02:50 »
Podle mě je hanba prodávat to, co je zdarma ke stáhnutí na internetu.

Proč?

(Mimochodem: Kde na internetu stáhnu lisované CD (tedy s pěkným potiskem) a v pěkném obalu -- takové místo bych rád znal...)

Proč? Prostě nevim proč by měl někdo platit překupníkovi za práci programátorů, kterou oni poskytují zdarma. Nevím proč by měli vydělávat na práci jiných jen proto, že vytisknou obal..
Ak som si dobre vsimol, zo zisku ma ist podiel komunite a peniaze bude mat aj canonical - programatori, kedze od nich chce nakupovat CD

Pavel Půlpán

Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #39 kdy: 11 Dubna 2009, 08:13:50 »
Docela mě mrzí, že od toho Fryza nakonec upustil, byl by to dobrej počin. Kdyby se to uchytilo, krom toho, že by to byl zdroj nějakých financí pro sdružení, s tím celou komunitu, hlavně by to byla levná reklama, kterou Linux tak nutně potřebuje! A že by z toho měl něco málo i sám Fryza, proč ne? Vždyť by kolem toho byla spousta práce, zasloužil by si svůj podíl, navíc nevěřím, že by to byly nějaké horentní částky, které by mu někdo mohl závidět. I když jsme vlastně Češi! Neviem ako chalani zo Slovenska...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #40 kdy: 11 Dubna 2009, 09:49:47 »
Páč okamžite na nej někdo zaútočil, apeloval na morálku, že se chce obohatit...atd. Je to až neuveřitelný, jaká inkvizice tady funguje! Předse, když něco někdo roztočí, má s tím práci, tak má taky nárok za to něco mit, ne? Co je na tom blbýho?
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #41 kdy: 11 Dubna 2009, 12:15:16 »
TO: otas.pe
Pane, možná si to neuvědomujete, ale Canonical je firma jako každá jiná, svoje lidi platí a jejím motorem pro vývoj Ubuntu je především zisk, ne dobrý pocit. Práce distributora může být zdarma, jedná-li se o distribuci pasivní a v malém množství, ale má-li to být distribuce aktivní (znamená, že Ubuntu někde aktivně nabízíte - PROPAGUJETE) a spolehlivá, MUSÍ z toho taky distributor něco mít, jinak to dlouho fungovat nebude. Osobně už o to zájem nemám, kdyby se toho ale ujmul třeba Vojtěch Trefný nebo někdo podobný, určitě by se to setkalo s mnohem pozitivnějším přijetím.

Jinak, pokud by mělo být CD v plastovém obalu a s kvalitním potiskem na křídovém papíře (podobně, jak jsou dodávané DVD verze od Canonicalu), musela by být cena ještě o něco vyšší (odhadem tak 20-30Kč) a navíc je s tím vcelku dost práce - na druhou stranu by to byla, vedle rychlého dodání, další přidaná hodnota.

Pokud by byl zájem, mohl bych na Aukru udělat jistý "průzkum trhu", na titulní straně je inzerát s prostým názvem "Ubuntu Linux!" zobrazený cca 700x/den... prodejnost bych odhadoval na 5 - 10 CD denně (záleží na ceně a obsahu inzerátu).

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #42 kdy: 11 Dubna 2009, 13:50:48 »
Tak sem doma vyhrabal nějaké DVD se starším vydáním... to jen tak pro inspiraci.





Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #43 kdy: 11 Dubna 2009, 15:29:53 »
Osobně si myslím, že to špatný nápad není a klidně do toho běž, ať už tu s tím souhlasí nebo ne. Jediné, z čeho bych měl strach je to, že by nebyl dostatečný zájem
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #44 kdy: 11 Dubna 2009, 17:20:53 »
no... myslím že hlavně o nic nejde, buď by byl zájem nebo ne, ale určitě by bylo škoda to nezkusit, zvlášť teď, před vydáním nové verze.

Jak už jsem psal, já osobně do toho nepůjdu... kdyby se toho ale chtěl chytit někdo třeba za strany sdružení, mohli bychom se domluvit tak, že pomůžu se startem služby a to tak, že dodám 80Ks CD Ubuntu 9.04 32bit v papírovém obalu, které mně dotyčný posléze buď to zaplatí (pokud by se prodalo), nebo vrátí (pokud ne). Pokud se prodá a bude zájem, bude vyděláno na nákup balíku 100 CD přímo od Canonicalu a služba se tím stane soběstačná, pokud zájem nebude, CD se neprodají, služba se jednoduše zruší a to bez ztráty kytičky. Do začátku by bylo asi lepší moc neexperimentovat a nabízet CD tak jak jsou (v papírovém obalu) za 80Kč + 20Kč poštovné a balné. Já bych za prodaná CD potom žádal 31Kč za kus, což si myslí je docela férové...
« Poslední změna: 11 Dubna 2009, 17:41:11 od Fryza »

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #45 kdy: 11 Dubna 2009, 21:10:35 »
Docela mě mrzí, že od toho Fryza nakonec upustil, byl by to dobrej počin. Kdyby se to uchytilo, krom toho, že by to byl zdroj nějakých financí pro sdružení, s tím celou komunitu, hlavně by to byla levná reklama, kterou Linux tak nutně potřebuje! A že by z toho měl něco málo i sám Fryza, proč ne? Vždyť by kolem toho byla spousta práce, zasloužil by si svůj podíl, navíc nevěřím, že by to byly nějaké horentní částky, které by mu někdo mohl závidět. I když jsme vlastně Češi! Neviem ako chalani zo Slovenska...
Hm, neviem koľko Slovákov sem chodí a/alebo je ubunťákov, ale ja by som sa určite do toho tiež dal ak by to niekto na Slovensku spravil. Platiť + poštovné na Slovensko z Čiech je už fakt moc a zbytočné. Je načase trošku spacifikovať Slovákov nech sa uvedomia a začnú používať kvalitu :D
Ak by bol záujem, mohol by som CD objednať a distribuovať aj sám.

V prípade, že sa nájde Slovák ktorý by do toho šiel (má záujem kúpiť také CD/DVD) nech sa mi kľudne ozve na jabber/icq/mail. Ak sa nás nazbiera dosť objednám to. Ak by sa to už náááhodou bížilo k niečomu realizovateľnejšiemu, bolo by fajn ak by túto aktivitu podporilo aj fórum - pripichnúť niekde odkaz na to. Objednávať CD kvôli štyrom ľuďom sa neoplatí.
Zarobil by na tom:
Canonical - zaslúži si
Združenie - taktiež si zaslúži nejaké to percento
Pošta - čo už :D
Objednávateľ - predsa len berie na seba zodpovednosť, riziko a prácu

Edit
http://romiix.org/objednavka.php - Slováci objednávajte;)
Ak nás tam bude aspoň 20 beriem a rozpošlem!
« Poslední změna: 11 Dubna 2009, 22:40:35 od romciiik »

Pavel Půlpán

Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #46 kdy: 11 Dubna 2009, 23:27:01 »
Už jsem ti chtěl vynadat! No a úak jsem si to přečetl.... 8)

PS: Fryzo stojím za tebou a nevím jak ti můžu pomoci ale podpořím tě!

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #47 kdy: 12 Dubna 2009, 00:03:55 »
...
PS: Fryzo stojím za tebou a nevím jak ti můžu pomoci ale podpořím tě!
A mňa nie?? :( :(  :'(

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #48 kdy: 12 Dubna 2009, 00:18:05 »
To: romciiik
Sice bych trochu brzdil s tou rozmanitostí verzí které nabízíš, a objednávat Ubuntu 8.10, když za 2 týdny bude 9.04 taky asi není úplně nejlepší nápad, ale jinak je to určitě dobrý počin, pokud by se tu něco rozjelo, Slovensko musí mít vlastního distributora, to je jasné.

To: Pavel Půlpán
Možná by nebylo od věci zkusit nějakou anketku,  jaký by na to tady byl obecný názor.

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #49 kdy: 12 Dubna 2009, 00:32:49 »
8.10 bol samozrejme preklep
tiež je pravda tá rozmanitosť.. zúžil som to radšej iba na 2 druhy keďže minimálny počet je 20 CD
možno by nebolo odveci objednať aj tričká šiltovky atd., môžu sa predsa objednávať aj kusovo
bolo by fajn ak by sami ozval aj niekto kto už z ich shopu kupoval.
Ďakujem za postrehy

PS: A ľudkovia ozývajte sa :D
« Poslední změna: 12 Dubna 2009, 09:49:10 od romciiik »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.