Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: AnyDATA ADU-520L, Ufon  (Přečteno 21646 krát)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #25 kdy: 22 Srpna 2009, 22:12:29 »
To podle mne můžeš, ta karta s Ubuntu funguje.

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #26 kdy: 31 Srpna 2009, 00:17:51 »
Mám ADU 520L, Ufon Mobilní internet plus a celý den jsem se snažil zprovoznit modem a připojit se k netu. Mám pár dní upgradováno na 9.04, šlape dobře. V práci se připojuji přes eth0. Na modemu svítí žlutá i zelená, dle operátora je služba aktivní.
Zkusil jsem návody
- www.root.cz/clanky/ufon-v-linuxu-a-modem-adu-510-cdma/
(v příkazu modprobe usbserial.... jsem později zkusil na konci i 6501, které je zase v jiných návodech)
- konfiguraci pppconfig podle kozzi.php5.cz
Zkoušel jsem se pak připojit pomocí Network manageru, network administration tool, gnome-ppp. KPPP se mi kouše, radši jsem ho odstranil.
V těchto programech jsem zkusil snad všechny kombinace možností (USB modem/analogový modem, automatické DNS/definované DNS 89.250.240.130, různé zaškrtávání, včetně rad z tohoto vlákna)
Zdá se, že systém nenajde připojený USB modem.
Sice na příkaz $ find / | grep USB0 (diskuse "http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/126837") najde /dev/ttyUSB0, ale když tuto cestu zadám do uvedených programů (gnome-ppp, pppconfig), stejně ho to nenajde. Nejdál jsem došel v gnome-ppp (spouštím z terminálu přes sudo), kde mi napíše:
  "WvDial: Internet dialer version 1.60" a hned třikrát "--> Cannot open /dev/ttyUSB0: No such device"
Když v terminálu napíšu pon Ufon (název mého nakonfigurovaného připojení) nebo pppd call Ufon (normálně nebo přes sudo), nic neudělá ani nenapíše a čeká na další příkaz. Na poff pak napíše, že "No pppd is running".

Jediné, co mě napadá, je že hned na začátku dne jsem podle prvního návodu zkusil dmesg, pak modprobe......, ale na další dmesg mi to napsalo spoustu věcí, ale ne to, co je uvedeno v návodu. Místo toho to psalo hodně dlouhý text, kde se opakovalo mimo jiné:
usb 3-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 5
[19876.628944] usb 3-1: configuration #1 chosen from 1 choice
[19876.643961] usb-storage: probe of 3-1:1.0 failed with error -5
[19999.384134] usb 3-1: USB disconnect, address 5
jen se lišila čísla na konci.

Hlava mě třeští, oči bolí, mám toho plné zuby, nevím si rady. Nevím, jakou grafickou kartu používám, nějakou od Intelu, nevím, kde to zjistím. Ubuntu mám přes rok, zatím celkem bez problémů, používal jsem O2 adsl, pak to eth0 v práci... Běží 14denní lhůta na vyzkoušení Ufona. Pomóóóc

P.S.: Jsem tu správně, nebo mám založit nové vlákno?
Michal

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #27 kdy: 31 Srpna 2009, 06:23:07 »
Ještě doplním: kompilaci jádra jsem neprováděl, na to nemám. A na příkaz lsusb mi pozná myš a integrovanou webkameru a jinak nic, ani když tam modem je. Moc děkuji za radu.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #28 kdy: 31 Srpna 2009, 08:20:48 »
Ten postup, který jsem poradil timimu nefunguje?

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #29 kdy: 31 Srpna 2009, 22:43:28 »
Automaticky nic nedetekoval. Žádné usbserial/option jsem nikde nehledal (jako třeba v systému souborů).
Mimochodem jsem to zkusil nainstalovat ve Vistě, kterou mám na disku jako druhý OS a naprosto bez problémů, automaticky a během 10 minut jsem byl on-line. Mrzí mě to a štve, protože mě Linux baví a uspokojuje. Takže teď jsem ve Windows a píšu po paměti, ethernet teď nemám k dispozici.
Návod z pdf dokumentu jsem nezkoušel, protože jednak je prý určený pro starší kernely (mám poslední - 2.6.26 ? - teď nevím, viz výš), jednak mu, přiznám se, nerozumím: 1. Jak poznám, zda mám zdrojové kódy? Mám tam Linux kernel... a headers, radši tam nelezu. 3. spustit make - v terminálu? vytvoří nový soubor? 4. proběhne patch option.c - nerozumím, ale asi to proběhne samo. 5. zkompilovat kernelové moduly - make modules... - vůbec netuším, co a jak. 6. asi zadám v terminálu modprobe usbserial. 7. natáhnout module driver - ???? 8. asi zvládnu v pppconfig, to jsem už včera dělal.
Na tenhle návod si zatím netroufám. Když se to nepovede, nesesype se mi jádro? Mám se toho bát?

Postup, který jsi poradil Timimu, mi nefunguje: když kliknu na ikonu Network Manageru v oznamovací oblasti, vyjede mi nabídka, ale "zastřená", neaktivní, nejde na nic kliknout. Přes pravý klik můžu zvolit "Upravit připojení", mám tam těch 5 nabídek, ale v mobile broadband se mi nic nenabídne, žádné CDMA nikde není. Zvolím nové připojení, pojmenuji Ufon, zadám číslo, jméno, heslo atd. Po odsouhlasení se mě vůbec neptá na allow once/always. Nic dalšího to po mně nechce. Když se ale chci připojit, přes tuhle ikonu Network Manageru se ale stejně nedostanu nikam, kde bych mohl cokoli zapnout, aktivovat. Když to zkusím přes Správu/Systém/Síť, odemknu, zvolím PtP (ikona telefonu), zadám vlastnosti a pak další údaje na záložkách (zase: různé možnosti jsem vyzkoušel jako ruční DNS, automatické DNS...), nakonec zaškrtnu políčko, jako že to chci aktivovat, poč chvíli pracuje a nakonec to stejně zůstane neaktivní, nezaškrtnuté.

A co Timi, rozchodil to nakonec?

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #30 kdy: 31 Srpna 2009, 23:35:16 »
FUNGUJE TO!!!!!!!!!!!
Poté, co jsem to rozchodil ve Vistě (na napsal předchozí text) jsem restartoval poč zase do Ubuntu 9.04 a hned se mi na ploše objevila ikona nového USB zařízení Ufona, pravý klik na ikonu Network manageru mi nabídl širokopásmové připojení CDMA a PODLE TVÉHO NÁVODU, phpplus, se mi to nakonfigurovalo, vložil jsem 3x heslo, restartoval a UŽ JSEM ONLINE.
Děkuji taky Georgeovi.
Spadnul mi strašně velkej šutr ze srdce, vyřešila se spousta problémů a spousta starostí se nekoná.
Nemá to chybu!!
 :-*

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #31 kdy: 31 Srpna 2009, 23:39:43 »
A zdá se, že to běhá dost rychleji než ve vistě. Nebo je to tím, že je o hodinu později?
Surfuju. Teď zkusím rádio a pak VoIP.
Ahoj

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #32 kdy: 01 Září 2009, 10:34:35 »
No vidíš, že to jde. timi měl problémy s kartou, tam se tloukly dvě věci.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #33 kdy: 07 Září 2009, 07:20:42 »
FUNGUJE TO!!!!!!!!!!!
Poté, co jsem to rozchodil ve Vistě (na napsal předchozí text) jsem restartoval poč zase do Ubuntu 9.04 a hned se mi na ploše objevila ikona nového USB zařízení Ufona, pravý klik na ikonu Network manageru mi nabídl širokopásmové připojení CDMA a PODLE TVÉHO NÁVODU, phpplus, se mi to nakonfigurovalo, vložil jsem 3x heslo, restartoval a UŽ JSEM ONLINE.
Děkuji taky Georgeovi.
Spadnul mi strašně velkej šutr ze srdce, vyřešila se spousta problémů a spousta starostí se nekoná.
Nemá to chybu!!
 :-*

Ahoj,
to máš štěstí. Já když se připojím přes ufon ve win a restartuji do ubuntu funguje mi to stejně dobře jako tobě. Pokud ale spustím rovnou ubuntu systém o ufon modemu neví. Tobě to funguje dobře, i když vypneš a zapneš notebook a nabootuješ rovnou do ubuntu?
Tomáš

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #34 kdy: 13 Září 2009, 15:22:17 »
Ahoj,
to máš štěstí. Já když se připojím přes ufon ve win a restartuji do ubuntu funguje mi to stejně dobře jako tobě. Pokud ale spustím rovnou ubuntu systém o ufon modemu neví. Tobě to funguje dobře, i když vypneš a zapneš notebook a nabootuješ rovnou do ubuntu?
Tomáš

Ne, chová se přesně tak, jak popisuješ. Dokonce se ve windows nemusím ani připojovat, stačí spustit tu Ufonovu aplikaci. Mé prvotní nadšení bylo dané tím, že jsem to vůbec rozchodil. Nijak se mi nedaří přimět linux, aby modem detekoval. Moc nechápu, jak je možné, že po nabootování windows to funguje a jinak ne. Chystám se na kompilaci kernelu podle

www.root.cz/clanky/ufon-v-linuxu-a-modem-adu-510-cdma/
http://wiki.ubuntu.cz/Kompilace%20kernelu

ale trochu se toho bojím, zatím sbírám informace, protože nejsem žádný kernel hacker a taky mám i jiné věci na práci. Ale to věčné startování windows mě štve.
Mi

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Dodatek
« Odpověď #35 kdy: 13 Září 2009, 19:49:08 »
Tobě to funguje dobře, i když vypneš a zapneš notebook a nabootuješ rovnou do ubuntu?

Po napsání předchozího příspěvku jsem zkusil počítač vypnout, modem jsem nechal zasunutý (stále svítil zeleně a žlutě). Po několika hodinách jsem poč zapnul rovnou do linuxu a funguje to. Mám notebook, zůstal celou dobu v síti. Hm.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Dodatek
« Odpověď #36 kdy: 29 Září 2009, 18:02:09 »
Tobě to funguje dobře, i když vypneš a zapneš notebook a nabootuješ rovnou do ubuntu?

Po napsání předchozího příspěvku jsem zkusil počítač vypnout, modem jsem nechal zasunutý (stále svítil zeleně a žlutě). Po několika hodinách jsem poč zapnul rovnou do linuxu a funguje to. Mám notebook, zůstal celou dobu v síti. Hm.

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl. Dnes me napadlo podivat se co je noveho. Kdybys na neco prisel dej prosim vedet.
Tomas

harryk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #37 kdy: 10 Října 2009, 09:37:52 »
Ahoj,

  pokud vam to fuguje po rebootu z windows, tak to vypada celkem nadejne. Tenhle modem mi funguje v CentOSu a ve FreeBSD. Ftip je v tom, ze jsou to dve zarizeni v jednom. Po pripojeni do USB je zarizeni v rezimu CD-ROM, ve kterem si z nej muzou windows nainstalovat ovladace. Pak se ale musi prepnout do rezimu modemu, coz jde nastesti provest pouhym ejectem toho virtualniho CD. Po zadani prikazu eject sr1 (nebo jak se to detekuje), by se v lsusb melo objevit nove zarizeni ( s jinym vendor/product id ), ktere zna modul usbserial, ktery se sam nahraje a vytvori potrebne zaznamy v /dev/.

Harry.

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #38 kdy: 15 Října 2009, 10:08:58 »
Díky za tip. Bohužel když nabootuju v Ubuntu, a zasunu modem, tak se mi sr1 neobjeví v /dev/, je tam jen sr0, což je CD mechanika.
Snad by to šlo, kdybych nějakým jiným způsobem odpojil virtuální CD coby USB zařízení (v lsusb vendor 05c6 product 1000), ale nevím jak. Příkazem umount? Jak se používá? Pak by snad mohl detekovat modem (vendor 16d5 prod. 6502).
migo

harryk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #39 kdy: 15 Října 2009, 12:28:18 »
V poslednim ubuntu se mi cdrom bohuzel taky neobjevi. Pravdepodobne nejake zmeny ohledne usb v jadre, ktere v tom relativne starem 2.6.18 kernelu v centosu jeste nejsou. A protoze jsem si pripadal vazne hloupe, kdyz jsem se snazil rozchodit to zarizeni jako cdrom  jen proto, abych ho mohl nasledne ejectovat, tak jsem toho zatim nechal.
Zkousel jsem pouzit jeste program USB_ModeSwitch (http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/) , ktery za ucelem reseni problematiky prepinani modu podobnych zarizeni vznikl (na nekterych je to slozitejsi, nez jen pouzit eject). Mimo jine umi i "odebrat" USB zarizen, ale ja jsem s nim nepochodil.

harry

m.cut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #40 kdy: 20 Října 2009, 15:41:48 »
Mam Ubuntu notebook remix a mam stejny problem jako ostatni,Bohuzel windows v NTB(Asus eee 901) nemam a ubuntu mi vubec nedetekuje modem,zkousel jsem ruzne figle zde v diskuzi,ale zadny vyslek.Obe kontrolky sviti.

lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 003: ID 05c6:1000 Qualcomm, Inc.
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Hraju si stim uz druhy den a nic.Je jeste nejaka rada?diky

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #41 kdy: 20 Října 2009, 17:47:58 »
Ten Qualcomm je právě modem v režimu CDROM. Kdybys tam měl modem v režimu modem, vyjelo by:

Bus 003 Device 002: ID 16d5:6502 AnyDATA Corporation

Zatím jsem nenašel jiný způsob, jak to přehodit, než jak jsem popsal výše. Chystám se zkusit ten program USB_ModeSwitch, jak popsal Harryk, ale mám málo času.
P.S.: taky jsem nad tím strávil už hodně hodin.

m.cut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #42 kdy: 22 Října 2009, 14:47:07 »
1:Jak se vam podarilo docilit ze v pripojeni k siti mate  Auto Mobile Broadband (CDMA) connection.?Ja to mam stale prazdne at zkousim co muzu.

2.Kdyz otevru zalozku Hadware Drivers tak je prazdna...

3.po zadani prikazu $ find / | grep USB0 vyskoci :command not found

4.nemuze na to mit vliv ze mam ubuntu 9.04 notebook remix 3.0?

« Poslední změna: 22 Října 2009, 16:57:16 od m.cut »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #43 kdy: 23 Října 2009, 00:31:51 »
když na začátku řádku v podobných výpisech
vidíte $ tak jedete pod uživatelem
když vidíte # tak pod rootem (neplést s obsahem souborů, tam to bývá komentář)

Ty znaky prostě neopisujte, příkaz je až o dva znaky dál...
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

m.cut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #44 kdy: 24 Října 2009, 21:31:20 »
Tak jsem to vzdal a nainstaloval xp a spoustim to pres ně,lepsi nez nic ;)

plav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #45 kdy: 26 Října 2009, 14:12:41 »
Taky mám stejný problém - musím to v něčem přepnout z toho režimu "flashka Qualcomm" na režim modem, stačí i v Live CD od Vist (bo nemám na notebooku dual Ubuntu s Win). Akorát se nesmí vytáhnout modem z USB, jak to nemá šťávu, tak se to zas přepne zpátky. Teď vyzkouším s instalací Virtual Box s Win XP.
Pěkná kokotina, kdyby si ufouni nenechávali upravovat modem, tak by to chodilo hezky bez nutnosti cokoli instalovat. taky jsem koukal, že ty jejich reklamní kecy a postupy jak to krásně v LINuxu funguje už ze svejch stránek smazali, to nevypadá, že by to chtěli ze svojí strany nějak řešit

plav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #46 kdy: 01 Listopadu 2009, 20:09:30 »
Neprokročil jste někdo? Případně jestli jste to někdo už nevyzkoušel v Ubuntu 9.10. S Virtual Boxem (jako Win XP guest) to nefachá - sice se mi to správně přihlásí jako Anydata USB MMC storage, ale nelízne si ovladač - nainstaluje se jako vyměnitelné zařízení USB se žlutým vykřičníčkem - alespoň byl pokus :-(

migo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #47 kdy: 09 Listopadu 2009, 21:20:07 »
Zkusil jsem usb_modeswitch. Nejdřív ruční přes make install, ale po zadání usb_modeswitch -v 05c6 -p 1000 vůbec nenašel zařízení ("buď bylo odpojeno, nebo nebylo vůbec připojeno"). Pak jsem zkusil "system integration" přes sudo make integrated install a to mi vyjelo dvě stránky chybových hlášení. Tak na to kašlu a v sobotu zkusím upgrade na 9.10, snad by to tam mohlo jít.

m.cut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #48 kdy: 09 Listopadu 2009, 23:55:25 »
Ja zkusil upgrade na 9.10 a tam mam stejny problem,jako se starsi verzi,holt musim stale pres win a pak ubuntu. >:(

tux.martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #49 kdy: 02 Prosince 2009, 17:51:29 »
Mam ten samy modem a stejne problemy - ve windows spustim program od ufonu, restartuju do ubuntu a funguje to.


Napadla mne jedna vec - v manualu k modemu se pise o pouziti modemu v MAC OS X. Musi se pod Windows spustit exe soubor, ktery modem upravi tak, aby fungoval na macu.
Myslite, ze kdyz ten modem prepnu, ze to bude v linuxu fungovat? MAC OS X je prece unix. Jenom nevim, jestli ten modem pak lze prepnout zpaky pod windows.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.