Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]  (Přečteno 8239 krát)

omegan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« kdy: 29 Října 2006, 16:58:49 »
cafte, tak to som necakal, ze budem mat problem nainstalovat nanovo Ubuntu 6.10.
schvalne som instaloval na ciste linuxove partisny. kedze sa nepodaril upgrade zo 6.06 na 6.10. upgrade nebudem rozoberat, mal som ten isty problem ako sa tu uz pise zopar dni.
ale k samotnej instalacii: pri zadani - Zvolte disk - vzdy zakliknem - Ručne upravit tabulku oblasti. ukaze sa okno - Pripravit oblasti - (kedze som uz niekolko krat instaloval ubuntu) zaklikol som na jednu z particii */* na zadanie korenoveho suboroveho ...
klikol som na - Vpřed -  a teraz som kukal ako puk. pri 6.06 islo vsetko OK. ale v 6.10 sa zobrazil vystrazny zlty trojuholnik a napis - Žiadny korenovy souborovy system. skusal som nainstalovat 6.06 a tam to fungovalo, len pri 6.10 nejde instalacia dalej, neviete co s tym?

dik za info

Robert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
    • http://www.desmo.wz.cz
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2006, 21:01:09 »
Ubuntu 6.10 and Ducati rulezzzzz :D

hlavo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2006, 09:32:52 »
nazdarek, je to bug v instalacii. tiez som ho riesil. preformatuj korenovu particiu a malo by ti to ist.
enjoy

omegan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2006, 09:58:21 »
cafko, Desmo dik za stranku ale moj problem to neriesi. ja mam problem nainstalovat Ubuntu na HDD. Ručne upravit tabulku oblasti. ukaze sa okno - Pripravit oblasti - (kedze som uz niekolko krat instaloval ubuntu) zaklikol som na jednu z particii */* skusal som zadat aj ine moznosti co boli na vyber na zadanie korenoveho suboroveho ... dokonca som zafajkol aj moznost preformatovania particii.
klikol som na - Vpřed a stale sa zobrazuje  zlty trojuholnik a napis - Žiadny korenovy souborovy system. dokonca v Paragone som formatoval tie particie co som mal spravene na instalaciu Ubuntu. je mozne ze ked to sformatujem na Reiser ze to neprijme? skusim tam nahodit ext3?
proste neviem ako dalej, s tymto som sa este nestretol, este ze je to LiveCD Ubuntu a mozem instalaciu prerusit. vsetko mam nachystane na instalaciu ale ked ju spustim tak proste stopne pri zobrazeni  zlteho trojuholnika s napisom - Žiadny korenovy souborovy system.

potrebujem hlavne informaciu co mam vybrat pri zadani - Ručne upravit tabulku oblasti, lebo som skusal vsetko ale nic neslo ...

som z toho nejako zmeteny :O|

Jaroslav Nosek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2006, 13:23:20 »
nazdárek.Taky jsem nemoh dál a přesně jak píšeš.Pak jsem trochu zmenšil Win oddíl a zvětšil ext2 a už to šlo jak po másle

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2006, 16:10:12 »
Skus to instalovat v anglickom jazyku v lokalizaciach to vraj blblo alebo odstran particie a daj instalovat na najvacsie volne miesto a system si to sam rozdeli.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

omegan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2006, 08:16:01 »
dik vsetkym za info, uz som to nainstaloval: instaloval som v cestine, ked som dosiel v instalacii na rozdelenie HDD zadal som rucne delenie HDD, najprv som preformatoval vsetky vyhradene particie na ext3 a pridelil som koren. sys.:  */*  */home a swap a uz to ficalo. na moje velke prekvapenie je rychlost Ubuntu vacsia ako to bolo vo verzii 6.06, proste je to raketa, zive distro, zatial to slape v pohode.

GeBu

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2007, 16:20:27 »
Potýkám se se stejným problémem. Mám už partitions rozdělené:
hda1- ntfs s Windows
hda2 - tady bych chtěl Ubuntu (všechny adresáře)
hda3 - swap
hda4 - tam mám Debian

Zkusím to v angličtině.

GeBu

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 11 Ledna 2007, 16:24:00 »
Citace: hlavo
nazdarek, je to bug v instalacii. tiez som ho riesil. preformatuj korenovu particiu a malo by ti to ist.
enjoy
Jako myslíš přeformátovat ji před instalací?

GeBu

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Žádný kořenový souborový systém ???? [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 12 Ledna 2007, 11:09:16 »
Přepnutí do angličtiny nepomohlo.
Ale pomohlo zformátování před instalací - klidně jen těsně před tím krokem. Pak funguje i česká instalace.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.