Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nový vzhľad  (Přečteno 31241 krát)

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #100 kdy: 05 Března 2010, 20:43:39 »
U mně by vyhrál teda ten rhytmboxový. I ten font se tam hodí.  :)

Robert1106

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #101 kdy: 06 Března 2010, 00:10:16 »
Dal som si ten novy vzhlad a je naozaj pekny, akorat na prehodenie minimaze a maximaze si neviem zvyknut, ale chcem dat tomu sancu  :)

kotik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #102 kdy: 06 Března 2010, 19:24:58 »
na pořadí si tedy nezvyknu,podívejte jaký mi to dělá bordel  ;)

ale barvy se mi docela líbí, s tapetou Grass in A.jpg to docela lahodí

(screenshot je build z 2010-03-05, ten dnešní build, tj. z 2010-03-06, už má tlačítka nalevo)

http://s1.imgupload.cz/img/220831/TSkX3/gnome.png
« Poslední změna: 07 Března 2010, 12:58:14 od Vojtěch Trefný »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #103 kdy: 06 Března 2010, 19:34:22 »
zajma me, kdo si to vlastne dela srandu :D
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

kotik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #104 kdy: 06 Března 2010, 19:51:00 »
tak, a tady screenshot z dnešního buildu s výše zmíněnou tapetou

http://s2.imgupload.cz/img/220875/WKCZT/Sn-mek-obrazovky.png

no a ještě oblíbené téma XpGnome, ať to tu máme pěkně pohromadě ;)

http://s1.imgupload.cz/img/220905/9Jwg2/Sn-mek-obrazovky-2.png
« Poslední změna: 07 Března 2010, 12:58:02 od Vojtěch Trefný »

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #105 kdy: 06 Března 2010, 20:54:48 »
nezlobte se na mě, ale lidi, kteří si do ubuntu naperou vzhled xp by se měli střílet...  ;D ;D ;D
to druhý je moc hezký  ;)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

mfaifer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #106 kdy: 06 Března 2010, 21:32:06 »
jj souhlas ubuntu se ma odlisovat a ne aby vypadalo jako okna , ale je to vec nazoru a vkusu.
Každopádně ty tlačítka jsou na pohodu a komu to nevyhovuje tak věřím, že se to bude moci změnit přez metacity nebo emerald.
ubuntu 10.10, ntb asus n61da: AMD Phenon II X4 920M, ATI 5730M, RAM 6GB DDR3

stenliq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #107 kdy: 07 Března 2010, 11:17:29 »
Stále monolitické barvy, žádné rozumné využití průhlednosti... proč to taky udělat pěkný, když to může působit jako pěst na oko, že.

Proč každá Linuxová distribuce působí tak humpolácky (snad s výjimkou OpenSuse s KDE4)? Pracuji na Windows 7, všechno tam působí nenásilně, GUI opravdu propracované. Přejdu do Linuxu, všude těžké a syté barvy, žádné přechody, nulové využití průhlednosti. Ve Windows je radost pracovat, je to společně s Macem balzám na oko. Pracovat v Linuxu (tedy spíše v současném Gnome) skoro hraničí s utrpením. Ale ono se není čemu divit, Gnome v současné době snad ani nejde nastavit tak, aby vypadalo hezky - nebo jsem zatím neviděl žádný screen, který by se mi líbil.

K těm písmům se raději ani nevyjadřuji, to defaultní rozmazávání a velikost opravdu nechápu. Vypadá to hnusně na levných TN panelech, dražších SIPS i na CRT. Pro koho teda to defaultní nastavení je? Už jsem musel po mailu instruovat několik lidí stěžujících si na bolest očí z toho písma, jak to změnit (+ jakej konfigurák smazat a jakej symlink vytvořit, aby si té změny uráčil všimnout i Firefox).

Nechci tím nijak shazovat práci vývojářů a designérů (nebo spíš "designérů"?) Ubuntu, ale tohle mi přijde jako další krok vedle.

Btw - ty černobílé ikonky jsou pěkné, ty se mi líbí i na Macu. Ale opět je to hezké pouze do chvíle, než zjistíte, že takovéto ikonky jsou asi jenom 4 a začnou se mezi ně míchat jiné...
Case: Fractal Design Define R2
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
MB: Asus M4A89GTD PRO/USB3 RAM: 4GB DDR3, 1333 MHz GPU: MSI R5770 HDD: WD Caviar Blue 320 GB (Windows 7 + Archlinux)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #108 kdy: 07 Března 2010, 11:55:38 »
Stenliq, všetko je subjektívne, podľa mňa je základný vzhľad gnóma omnoho prívetivejší a pochopiteľnejší ako vzhľad WinXP, keď sa trochu vyladí a pridajú sa i nejaké tie témy z gnome-look.org, tak je to proste pohladenie po duši a ľahko schová do vrecka i Win7. Taktiež by si ľudia mohli konečne uvedomiť, že hoci vzhľad je pomerne dôležitý na upútanie nováčika a propagáciu systému, omnoho dôležitejšie je to, čo je pod metaforickou kapotou systému a že vývojári a dizajnéri Ubuntu zriedka sú platení tak (ak vôbec), ako pracovníci Microsoftu. Popravde sa mi vzhľad sedmičky páči, ale proste si na to prostredie neviem zvyknúť natoľko, aby som v ňom robil viac, ako len sporadicky kliknúť na ikonku Assassins Creed, alebo Prince of Persia. Aj tie by som radšej chcel rozchodiť na Ubuntu, len odkedy som prešiel na 64 bit mám problém s Wine-om.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #109 kdy: 07 Března 2010, 12:25:41 »
Pracuji na Windows 7, všechno tam působí nenásilně, GUI opravdu propracované. Přejdu do Linuxu, všude těžké a syté barvy, žádné přechody, nulové využití průhlednosti. Ve Windows je radost pracovat, je to společně s Macem balzám na oko. Pracovat v Linuxu (tedy spíše v současném Gnome) skoro hraničí s utrpením.

Souhlasil bych, že W7 vypadá hezky, ale že díky tomu je radost s ním pracovat? To snad nemůžeš myslet vážně... (tedy pokud nejsi žena ;D [no offense])

<flame> osobně jsem měl s W7 taky tu čest, jak na svém ntb, tak na několika cizích ntb/pc a nezlobte se na mě, celej vzhled může jít někam, pokud to nefunguje, jak má... </flame>

osobně ty obrázky, co jsou tady, považuju za obrovský krok kupředu, co se týče gnome a eyecandy...
nemůžeme čekat, že se za půl roku dostaneme z W95-like na Mac/W7-like...

znovu říkám, že v oblasti gui byl odveden velký kus práce a časem určitě dojde i na to, co kritizuješ ty...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

stenliq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #110 kdy: 07 Března 2010, 12:56:46 »
Pracuji na Windows 7, všechno tam působí nenásilně, GUI opravdu propracované. Přejdu do Linuxu, všude těžké a syté barvy, žádné přechody, nulové využití průhlednosti. Ve Windows je radost pracovat, je to společně s Macem balzám na oko. Pracovat v Linuxu (tedy spíše v současném Gnome) skoro hraničí s utrpením.

Souhlasil bych, že W7 vypadá hezky, ale že díky tomu je radost s ním pracovat? To snad nemůžeš myslet vážně... (tedy pokud nejsi žena ;D [no offense])

<flame> osobně jsem měl s W7 taky tu čest, jak na svém ntb, tak na několika cizích ntb/pc a nezlobte se na mě, celej vzhled může jít někam, pokud to nefunguje, jak má... </flame>

No je to sice offtopic, ale mě na Windows 7 funguje vše, co potřebuji. Podle mě je to první použitelný OS, který Microsoft vydal. XP jsou tragické, Vista to byla taková zkouška na sedmičky a sedmičky jsou konečně vcelku odladěný produkt. Navíc je všechno rychlé. A to myslím opravdu RYCHLÉ. Před časem jsem si tu stěžoval na obludnou pomalost celého Gnome/Ubuntu (a bylo mi i dokonce dáno za pravdu, takže nejsem blázen :))), sedmičky jsou ve srovnání s Ubuntu prostě rychlík.

osobně ty obrázky, co jsou tady, považuju za obrovský krok kupředu, co se týče gnome a eyecandy...
nemůžeme čekat, že se za půl roku dostaneme z W95-like na Mac/W7-like...

Možná na to dojde, ale pokud v roce 2010 teprve mluvíme o přechodu z W95-like na něco novějšího, tak je asi něco špatně.

znovu říkám, že v oblasti gui byl odveden velký kus práce a časem určitě dojde i na to, co kritizuješ ty...

V oblasti GUI v Gnome bohužel žádný pokrok nevidím. Ani si tam nemůžu dát panel na stranu, což je v době širokoúhlých monitorů vcelku užitečné. Přesněji... na stranu si ho dát můžu, ale jak to bude vypadat, to je věc druhá. Nejsem moc zvyklý na text otočený o 90° :)) Opravdu, pokud bych si vedle sebe postavil Gnome z prvního a posledního Ubuntu, našel bych nějaký rozdíl (kromě jiné volby barev, tapety a tak)?
Case: Fractal Design Define R2
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
MB: Asus M4A89GTD PRO/USB3 RAM: 4GB DDR3, 1333 MHz GPU: MSI R5770 HDD: WD Caviar Blue 320 GB (Windows 7 + Archlinux)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #111 kdy: 07 Března 2010, 13:38:48 »
Hmm, v oblasti Windows GUI vidno snáď nejaké obrovské zmeny? Stále máme štart naspodu, cca rovnakú stavbu ponuky v štarte, taskbar je stále ten istý, teda už okrem zmienených farbičiek a pridanej podpory RGBA nevidím medzi Win98 a Win7 nejaký extra zásadný rozdiel, čo sa GUI týka... možno som divný a jediný, ale nevadí mi to. Gnome sa dá celkom pekne upraviť, ak sa človeku chce a čo sa týka použiteľnosti prednastaveného Gnome-u, je na vysokej úrovni.

Hmm, ak porovnám rýchlosť Win7 a Ubuntu 9.10, stále mi výjde Ubuntu ako víťaz a to na Win7 len občas hrám AC a sem-tam kuknem správy, zato na Ubuntu mám spustených tucet žrútskych aplikácii a v odozve nevidím rozdiel...
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

stenliq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #112 kdy: 07 Března 2010, 14:01:37 »
Ta nabídka start prochází jistou evolucí, zkuste si vedle sebe dát nabídku start z Win2k, XP a sedmiček.

Taskbar taktéž. Ta nová koncepce s použitím náhledů skrze Aero je velmi dobře použitelná.

RGBA (nebo něco podobného) do DWM přidána byla, proto ta průhlednost. V Gnome se o tom stále pouze mluví a mezitím to částečně supluje Compiz.

Věřím, že vám současný vzhled Ubuntu vyhovuje víc jak Win7, každý má jiný grafický cit. Podle mě by ale celé Ubuntu potřebovalo závan něčeho nového (a to třeba tak silný závan, aby to celé Gnome odfouklo do zapomění).
Case: Fractal Design Define R2
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
MB: Asus M4A89GTD PRO/USB3 RAM: 4GB DDR3, 1333 MHz GPU: MSI R5770 HDD: WD Caviar Blue 320 GB (Windows 7 + Archlinux)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #113 kdy: 07 Března 2010, 14:32:54 »
Gnome je náhodou veľmi prijateľné prostredie, mne osobne omnoho sympatickejšie a intuitívnejšie, ako napríklad také KDE, alebo iné alternatívy a myslím, že chápem, prečo je medzi nimi vybrané ako hlavné... Samozrejme, každý má svoj vkus, preto existujú mutácie ako Kubuntu, Xubuntu, (od 10.04 už aj) Lubuntu a rôzne iné *ubuntu, prečo by však malo ísť také šikovné a relatívne blbuvzdorné prostredie, ako je gnome.... ale to by sme už zachádzali do flamewaru a možno by sme prešli i do OT...

Čo sa týka tej RGBA podpory, panely sa už dlho dajú spriehľadňovať, compiz taktiež pomôže a inde je to len eyecandy...
« Poslední změna: 07 Března 2010, 14:34:33 od micelus »
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #114 kdy: 07 Března 2010, 18:12:49 »
To stenliq: "Podle mě by ale celé Ubuntu potřebovalo závan něčeho nového (a to třeba tak silný závan, aby to celé Gnome odfouklo do zapomění)".

Chlape, o čem se tu vlastně chceš bavit?? Používej si svůj balzám na oko a přestaň sviňit diskuse.
Dík

stenliq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #115 kdy: 07 Března 2010, 20:07:01 »
Proč bych to dělal? Smí se tu snad projevovat pouze jediný správný názor™ a kritika je nepřípustná?

EDIT:
Dá se někam poslat návrh k vylepšení toho tématu? Konkrétně mi jde o velikost položek v nabídce, je imho dost přehnaná. Např. System -> Preferences se při 1280x800 (běžné notebookové rozlišení) nevejde na jednu obrazovku. Sice je to záležitost jednoho řádku v .gtkrc-2.0, ale na to asi nezkušený uživatel jen tak nepřijde.
« Poslední změna: 07 Března 2010, 20:13:30 od stenliq »
Case: Fractal Design Define R2
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
MB: Asus M4A89GTD PRO/USB3 RAM: 4GB DDR3, 1333 MHz GPU: MSI R5770 HDD: WD Caviar Blue 320 GB (Windows 7 + Archlinux)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #116 kdy: 07 Března 2010, 20:10:22 »
A je to tu... ďalší človek, ktorý si bude uplatňovať právo na vlastný názor (ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou nie je ani jeho), dožadovať sa miesta na vyjadrenie na úkor iných a keď ho niekto osloví a vysvetlí mu, že mieša hrušky s jablkami, bojuje proti veterným mlynom, alebo skrátka rýpe do niečoho, pričom má možnosť výberu inej alternatívy začne vykrikovať ako sa jeho práva potlačujú, ako sú tu všetci fašisti, ktorí neznesú kritiku a ako je Windows predsalen lepší... :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

stenliq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #117 kdy: 07 Března 2010, 20:20:27 »
To s tím názorem, který s největší pravděpodobností není ani můj, bych asi potřeboval vysvětlit...

Dožadování se místa na vyjádření na úkol jiných... prosím vás, kde to vidíte? Tohle je nějaká psychická nemoc, která nutí uživatele různých operačních systémů (tedy to není specifické pro uživatele jednoho konkrétního OS) brát veškerou kritiku jako akt nepřátelství a skoro až vyhlášení války a je tedy nejlepší takovéto názory potírat? Ale to už je slušný offtopic, takže pokud chcete pokračovat v této diskuzi, milerád vám na vše odpovím přes PM.
Case: Fractal Design Define R2
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
MB: Asus M4A89GTD PRO/USB3 RAM: 4GB DDR3, 1333 MHz GPU: MSI R5770 HDD: WD Caviar Blue 320 GB (Windows 7 + Archlinux)

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #118 kdy: 07 Března 2010, 21:35:20 »
To co tady předvádíš není žádná kritika ale normální provokace. Kritika ve stylu "ve Windows to je všechno mnohem hezčí, rychlejší a lepší" není kritika. GNOME je dobré prostředí a to je také důvod, proč používám Ubuntu (a ne Windows 7).

To že to není tvůj názor znamená, že Ubuntu vlastně ani neznáš, jen "slepičíš".
Písmo menu si můžeš nastavit v nastavení... písma.
« Poslední změna: 07 Března 2010, 21:41:38 od Fryza »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #119 kdy: 07 Března 2010, 21:52:42 »
To s tím názorem, který s největší pravděpodobností není ani můj, bych asi potřeboval vysvětlit...

Dožadování se místa na vyjádření na úkol jiných... prosím vás, kde to vidíte? Tohle je nějaká psychická nemoc, která nutí uživatele různých operačních systémů (tedy to není specifické pro uživatele jednoho konkrétního OS) brát veškerou kritiku jako akt nepřátelství a skoro až vyhlášení války a je tedy nejlepší takovéto názory potírat? Ale to už je slušný offtopic, takže pokud chcete pokračovat v této diskuzi, milerád vám na vše odpovím přes PM.

Presne ako Fryza povedal, na konštruktívnu kritiku treba fištróna, ktorý niektorí provokatéri bohužial postrádajú... Nejde ani tak o to, čo si povedal, ale ako si to povedal, výber slov i tónu konverzácie je rovnako dôležitý, ako samotný predmet konverzácie. Treba si uvedomiť, že Ubuntu nie je Windows a vice versa, oba systémy majú svoje výhody a nevýhody i keď u mňa viac zaváźia výhody Ubuntu ako tie Windowsu, pretože hrať sa hrám veľmi zriedkavo a všetko to, čo potrebujem, mám v Linuxe a zadarmo... Narozdiel od 99% Windowsákov nie som profesionálny grafik, ani architekt, projektant ani nič podobné a neplatím si 60 000 Kč ročne za licencie photoshopu, AutoCADu a pod. (hoci som počul, že rôzne *CAD programy sa dajú ľahko spustiť cez PlayOnLinux). Bohate mi stačí môj Gimp, OpenOffice (na ktorom sa mi lepšie robí ako na MS Office 2007 a vyššie).
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

stenliq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #120 kdy: 07 Března 2010, 21:54:44 »
Všechno rozhodně ne, vzhled určitě ano. Zase nepřehánějte. Ubuntu používám od verze 5.něco, takže si dovoluji říct, že ho trochu znám. Jako provokaci to rozhodně nemyslím.

Nejde o velikost písma v menu, ale o velikost samotných položek, dá se to nastavit přes zmiňované .gtkrc-2.0. Jedná se o položku "gtk-icon-sizes" a její část "gtk-menu" (ale za to ruku do ohně nedám, z hlavy si 100% jistý nejsem). V dnešní době malých netbooků a low/middle-end notebooků je to myslím velmi užitečné.

Viz. přiložené obrázky.

[attachment deleted by admin]
Case: Fractal Design Define R2
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
MB: Asus M4A89GTD PRO/USB3 RAM: 4GB DDR3, 1333 MHz GPU: MSI R5770 HDD: WD Caviar Blue 320 GB (Windows 7 + Archlinux)

Robert1106

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #121 kdy: 07 Března 2010, 22:04:14 »
Mno napriklad ja mam aj Windows 7 aj Ubuntu. A v obidvoch pouzivam zakladny vzhlad. Vo Windows 7 sa mi paci aj v Ubuntu (musim priznat ze ten v lucid je krajsi ako v karmic). Oba systemy sa mi zdaju pekne farbene zladene, ale hlavne si treba uvedomit, ze su ine. Ako kazdemu vyhovuje iny system na pracu/hry tak kazdemu sa paci iny vzhlad, preto sa da prisposobit, ale zhadzovat snahu vyvojarou, nie je ta spravna cesta, vzdy sa najdu ludia ktorym sa to bude nepacit, ci u Win7 alebo Ubuntu.

peedee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #122 kdy: 08 Března 2010, 09:31:20 »
Ahoj, jdou ty ovladaci prvky oken nejak jednoduse presunout zase doprava? Uzivatele (cti BFU), ktere jsem zlanaril z Win na Ubuntu me ted chteji kamenovat :-(

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #123 kdy: 08 Března 2010, 09:39:55 »
Ahoj, jdou ty ovladaci prvky oken nejak jednoduse presunout zase doprava? Uzivatele (cti BFU), ktere jsem zlanaril z Win na Ubuntu me ted chteji kamenovat :-(

Jestli uživatele lanaříš na vývojovou verzi, tak tě budou kamenovat právem!  >:(

gconf-editor → /apps/metacity/general/button_layout → přepsat na ":maximize,minimize,close" (jde o tu dvojtečku na začátku místo na konci)

peedee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #124 kdy: 08 Března 2010, 09:43:15 »
Dik, lanarim jen jejich nejlepsi vyber:-) Na uskali alfy jsou pripraveni, nicmene tohle je zmena uzivatelskeho rozhrani.. nepredpokladam, ze je to BUG..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.