Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár problémů s Ubuntu 9.10 [vyřešeno]  (Přečteno 13197 krát)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #50 kdy: 23 Února 2010, 21:50:13 »
Citace
BTW sice je tu možnost si vybrat, ale já si nevybíral, já měl jasno - Win 7 a nic jiného. Linux jsem chtěl jen vyzkoušet a zjistit, jestli je opravdu tak dobrý Úsměv

proti gustu žádný dišputát

neměň něco sčím si spokojen....naco?
a ktomu Gimpu. musíš hlavně dávat pozor v jakým formátu ukládáš! pokud děláš ve vrstvách a uložíš to ve formátu co vrstvy nepodporuje, logicky to udělá paseku...třeba v podobě smazání všech vrstev.
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #51 kdy: 23 Února 2010, 21:52:49 »
pepéé: myslim, že sem to uložil do png, já sem zvyklez z PSka, že tam je uplně jedno, do čeho to ukládám :) No nic, v GIMPu stejně dělat nebudu, ani kdyby se to uložilo dobře.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #52 kdy: 23 Února 2010, 21:54:41 »
Janik: tak samozřejmě, že sem to neuložil pod stejnym názvem jako otevřený obrázek :) Změnil sem celej název, ale bohužel to bylo jediný, co se změnilo, obrázek zůstal stejný a provedené úpravy zmizely.

Viry, to na mě neplatí, když je člověk opatrnej, tak s viry nemá starosti a radši ať mě koušou viry, než systém, ve kterém bych měl pracovat :)

BTW sice je tu možnost si vybrat, ale já si nevybíral, já měl jasno - Win 7 a nic jiného. Linux jsem chtěl jen vyzkoušet a zjistit, jestli je opravdu tak dobrý :)

A neuložilo se ti to třeba do dokumentů nebo nějak tak? Já když jsem unavenej, taky mám soubory všude možně :-)

Tak ještě můžeš zkusit Macy, tam s photoshopem problém nebude :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #53 kdy: 23 Února 2010, 22:33:41 »
Tak ty ses tu nervoval a já vesele na W.A.R.u hral CSko :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #54 kdy: 23 Února 2010, 23:00:44 »
pepéé: myslim, že sem to uložil do png, já sem zvyklez z PSka, že tam je uplně jedno, do čeho to ukládám :) No nic, v GIMPu stejně dělat nebudu, ani kdyby se to uložilo dobře.

PNG umí vrstvy? Nebylo to PSD? :-) GIMP má standardní formát, pokud děláš něco novýho, xcf :-) A to vrstvy umí
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Franta uživatel

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #55 kdy: 23 Února 2010, 23:26:05 »
Naprosto souhlasim s niemandem
Linuxový programy stojej za ho..o a wine spustí možná tak nějaký piškvorky(ie-nejde,ovládací panely-nejde,deamon-nejde,photoshop-nejde,hry-nejdou,media player-nejde............), takže zase nic použitelnýho
Jinak ubuntu vypadá hezky sice jako 98, ale tavojdle vzhled se mi líbí no a tim to začíná i končí, programy prapodivný,
instalace no šílenost sama, většinu věcí co jsem se snažil nainstalovat nešla, takže jidiná rady jak tady píšete zapnout příkazovou řádku a dělat všechno tam. Dobře na server možná dobrý, na doma na prd, to už zlatej dos tam funguvaly aspoň hry a hlavně byly.......
Vyjadřuji zde pouze svůj subjektivní názor.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #56 kdy: 23 Února 2010, 23:31:22 »
Naprosto souhlasim s niemandem
Linuxový programy stojej za ho..o a wine spustí možná tak nějaký piškvorky(ie-nejde,ovládací panely-nejde,deamon-nejde,photoshop-nejde,hry-nejdou,media player-nejde............), takže zase nic použitelnýho
Jinak ubuntu vypadá hezky sice jako 98, ale tavojdle vzhled se mi líbí no a tim to začíná i končí, programy prapodivný,
instalace no šílenost sama, většinu věcí co jsem se snažil nainstalovat nešla, takže jidiná rady jak tady píšete zapnout příkazovou řádku a dělat všechno tam. Dobře na server možná dobrý, na doma na prd, to už zlatej dos tam funguvaly aspoň hry a hlavně byly.......
Vyjadřuji zde pouze svůj subjektivní názor.

Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Franta uživatel

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #57 kdy: 23 Února 2010, 23:43:57 »
Citace
Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor
Hi hi hi s tim bych se moc nechlubil, trabant neni auto stejně jako linux neni windows
Jo vlastně pěkný srovnání linux=trabant windows=octavka nebo že by mercedes? vlastně mercedes je mac.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #58 kdy: 23 Února 2010, 23:47:30 »
Citace
Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor
Hi hi hi s tim bych se moc nechlubil, trabant neni auto stejně jako linux neni windows
Jo vlastně pěkný srovnání linux=trabant windows=octavka nebo že by mercedes? vlastně mercedes je mac.

První auto je jak první láska... jezdil jsem s ním ze střední školy a moc rád na to vzpomínám...  ;) A já se za to nestydím, víme  :D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #59 kdy: 24 Února 2010, 00:38:39 »
Malá otázečka Franto.
Když s linuxem neumíš,
nemáš ho rád
a nemáš to tady rád
...proč tady pořád chodíš naříkat?
« Poslední změna: 24 Února 2010, 10:06:16 od pepéé »
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #60 kdy: 24 Února 2010, 08:54:58 »
No já nevim, jestli png podporuje vrstvy, nebo nechápu, v jakym smyslu, ale když v PSku udělám obrázek třeba s 5ti vrstvama a uložim to do png, tak se to uloží tak, jak to vidim v PSku, nevim proč s tim má Gimp takový problémy to pochopit :D

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #61 kdy: 24 Února 2010, 10:03:52 »
No já nevim, jestli png podporuje vrstvy, nebo nechápu, v jakym smyslu, ale když v PSku udělám obrázek třeba s 5ti vrstvama a uložim to do png, tak se to uloží tak, jak to vidim v PSku, nevim proč s tim má Gimp takový problémy to pochopit :D

gimp podporuje spoustu formátů. A třeba png určitě vrstvy nepodporuje takže pokud ukládáš ve PS do png, tak ti vrstvy pravděpodobně automaticky sloučí ale v gimpovi se na to musí dát pozor.
Gimp taky slučuje jedotlivé vrstvy ale nesmí se to dělat zbrkle a při ukládání se musí potvrdit sloučení viditelných vrstev. A nebo ukládat do formátu který podporuje vrstvy jak psal Janik do psd nebo xcf.
Fire's in my soul, steel is on my side

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #62 kdy: 24 Února 2010, 17:12:50 »
Naprosto souhlasim s niemandem
Linuxový programy stojej za ho..o a wine spustí možná tak nějaký piškvorky(ie-nejde,ovládací panely-nejde,deamon-nejde,photoshop-nejde,hry-nejdou,media player-nejde............), takže zase nic použitelnýho
Jinak ubuntu vypadá hezky sice jako 98, ale tavojdle vzhled se mi líbí no a tim to začíná i končí, programy prapodivný,
instalace no šílenost sama, většinu věcí co jsem se snažil nainstalovat nešla, takže jidiná rady jak tady píšete zapnout příkazovou řádku a dělat všechno tam. Dobře na server možná dobrý, na doma na prd, to už zlatej dos tam funguvaly aspoň hry a hlavně byly.......
Vyjadřuji zde pouze svůj subjektivní názor.

Jen proto, že s Linuxem neumíš, neznamená, že je špatnej... Jaký ovládací panely? No pokud ses snažil windowsácký, tak to se nedivím že nejely :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #63 kdy: 24 Února 2010, 17:52:47 »
Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor  ;D
Jakejpak Tudor, tomu se přece říkalo "Limuzína" ne? I Šlehofer to ve své bibli tak měl... ;D
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #64 kdy: 24 Února 2010, 18:22:43 »
Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor  ;D
Jakejpak Tudor, tomu se přece říkalo "Limuzína" ne? I Šlehofer to ve své bibli tak měl... ;D

To bylo vozítko, cituji, co bylo v techničáku ... mimo jiné oficiálně jen pro čtyry lidi... jezdilo nás v tom šest  ;D btw, doporučuji přečíst knížku Chlastej a modli se od Josefa Vondrušky  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Franta uživatel

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #65 kdy: 24 Února 2010, 20:29:19 »
Malá otázečka Franto.
Když s linuxem neumíš,
nemáš ho rád
a nemáš to tady rád
...proč tady pořád chodíš naříkat?
Malá odpověď.
Když s linuxem neumíš... Žádnej učenej z nebe nespad, třeba jednou budu.
nemáš ho rád... Neni pravda, používám ho a z vlastní vůle
nemáš to tady rád...  No kdych to tady neměl rád, tak sem nechodi, jo a občas se tu taky něco dovim
...Nenaříkám, píšu pouze o  nevýhodách Linuxu a výhodách windows
Abych vás potěšil LINUX RULES

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #66 kdy: 24 Února 2010, 20:31:23 »
Něco na způsob rozdvojené osobnosti.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #67 kdy: 24 Února 2010, 21:13:57 »
no Franto vycházel jsem hlavně z vět:
Citace
linux jenom free teda open podpora jedině fóra ...... RTFM, BFU ..........RM -FR --no-preserve-root / , a kvalita softvér tvoří banda puberťáků a sněj přitom o programovym komunismu............
Citace
ALE po instalaci nějakej hardwer funguje a co s tim zbytkem? prolejzání různejch fór kde tě stejně vyfakujou,...

a ktomu že,
Citace
...Nenaříkám, píšu pouze o  nevýhodách Linuxu a výhodách windows
myslíš asi výhodý a nevýhody linuxu z vlastní zkušenosti, protože většina tvých příspěvku co se dostalo mému pohledu, jsou hodně suběktivně zabarvených, řekl bych že i nepravdivých protože mluvíš otom jako by ty "nevýhody" linuxu byly všeobecné.

např.
Citace
Asi aby se mohl věčně hrabat v nějakejch konfigurákách nejlépe ve vimu, kompilovat nějaký ovladače, který napsal buh ví kdo a bůh ví jak fungujou a co vůbec dělaj, aha samozřejmě ten kdo to umí si ten kód může přelouskat.
někdo opravdu se hrabe v konfigurákách a kompiluje o106 ale věř že potřeba to není. Tohle dělají lidi co je to bud bavý a nebo ty co chtějí od systému něco víc.

Citace
Jinak ubuntu vypadá hezky sice jako 98, ale tavojdle vzhled se mi líbí no a tim to začíná i končí, programy prapodivný,
instalace no šílenost sama, většinu věcí co jsem se snažil nainstalovat nešla, takže jidiná rady jak tady píšete zapnout příkazovou řádku a dělat všechno tam
Opět nevím jak tobě ale to co já mám repozitářích mi jako většině lidí funguje a tam je spousta kvalitního softwaru mnohdy ohodně kvalitnějšího jak na win. A nikdo nenutí dělat v příkazové řádce...normálni user se s přikazovou řádkou nemusí vubec setkat....ale je jednoduši napsat jako radu příkaz, kterej si skopiruješ, než ti složitě vypisovat cestu krok za krokem. A navíc když terminálu dáš čas, zjistíš, že je to mocný nástroj který je mnohdy mnohem jednodušší používat než samotné GUI

pořád tu píšeš o srovnávání linux a windows. Základní srovnání je, že linux tě do ničeho nenutí a nic ti nezakazuje...volba je jen na tobě!


« Poslední změna: 24 Února 2010, 21:18:03 od pepéé »
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #68 kdy: 24 Února 2010, 21:17:07 »
Tady máte něco, co sem splácal narychlo z nudy, jen tak pro zábavu :D

Kód: [Vybrat]
http://niemand-nobody.deviantart.com/art/Windows-vs-Linux-155288341

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #69 kdy: 24 Února 2010, 23:56:57 »
A než jsi to splácal, mohl jsi mít vše vyřešeno.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #70 kdy: 25 Února 2010, 08:08:00 »
Rovano: splácal sem to za hodinku, s Linuxem jsem se plácal tejden a nic dobrého z toho nevyšlo :)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #71 kdy: 25 Února 2010, 11:45:22 »
Nemůžeš čekat, že na milenku budou platit ty stejné triky, co na tvou ženu. A taky, že přijdeš do místnosti, a všichni spadnou na zadek. Do milenky musíš investovat  ;) Změnit své zvyky, naučit se mnoho nového, a mnoho nového poznat.

Pokud se ti nechce, je to příliš práce, anebo ti vadí, že se milenka nechová stejně jako manželka, vrať se radši k ní  :) :) :)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #72 kdy: 25 Února 2010, 11:53:23 »
Nemůžeš čekat, že na milenku budou platit ty stejné triky, co na tvou ženu. A taky, že přijdeš do místnosti, a všichni spadnou na zadek. Do milenky musíš investovat  ;) Změnit své zvyky, naučit se mnoho nového, a mnoho nového poznat.

Pokud se ti nechce, je to příliš práce, anebo ti vadí, že se milenka nechová stejně jako manželka, vrať se radši k ní  :) :) :)

Plně souhlasím, ale v případě OS bych nedoporučoval osvědčený model
Citace
manželka + milenka
ale raději
Citace
milenka1 + milenka2
(Ubuntu + jiný neMS systém)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #73 kdy: 25 Února 2010, 12:14:30 »
Tak to seš dobrej, já si manželku ještě vydržuju, ale navštěvuju už ji jen tak dvakrát do roka  :)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #74 kdy: 25 Února 2010, 12:22:14 »
Tak to seš dobrej, já si manželku ještě vydržuju, ale navštěvuju už ji jen tak dvakrát do roka  :)

Doufám, že jen tu "softwarovou", reálně by to bylo dost, no řekněmě, blbý... ještě do ní rvát prachy  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.