Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)  (Přečteno 102888 krát)

Brouk Pitlík

  • Host
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #100 kdy: 08 Ledna 2011, 09:50:17 »
tak to vzdávám je to moc složitý jestli je takhle složitá instalace tak to bude systém určitě ještě složitější.
Hold nezbyde mi nic jinýho než našetřit a koupit Windousi.
Díky za rady.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #101 kdy: 08 Ledna 2011, 12:29:28 »
Očekávám, spíš bych uvítal. Rychlost, stabilitu, jednoduchost,
Který samozřejmý věci se těžko nastavujou? Jestli je vůbec využiju, stačí mi internet, filmy, fotky, nějaký zdílení souborů a internetu jestli to má.
Očekávám že to nainstaluju nastavim a už si toho nebudu muset nikdy všimnout.
Koukal jsem na fórum Archu, co řešej za problémy a poslední dobou tam nikdo nic neřeší, tak jsem snad našel funkční Linux.
AFAIK naše fórum je takpovediac mŕtve.To zahraničné funguje.Existuje aj KahelOS ->založené na Archu s Gnome prostredím.http://distrowatch.com/table.php?distribution=kahelos
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #102 kdy: 08 Ledna 2011, 14:33:33 »
tak to vzdávám je to moc složitý jestli je takhle složitá instalace tak to bude systém určitě ještě složitější.
Hold nezbyde mi nic jinýho než našetřit a koupit Windousi.
Díky za rady.
Řekl bych, že to až tak složité není díky zakladateli "Návodu". Ale pro začátečníka to není, to je fakt.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #103 kdy: 08 Ledna 2011, 15:20:41 »
tak to vzdávám je to moc složitý jestli je takhle složitá instalace tak to bude systém určitě ještě složitější.
Hold nezbyde mi nic jinýho než našetřit a koupit Windousi.
Díky za rady.
Řekl bych, že to až tak složité není díky zakladateli "Návodu". Ale pro začátečníka to není, to je fakt.
Arch má vela výhod ale človeku čo chce všetko hneď funkčné určený nie je.Aj ja kolko krát odlaďujem za chodu keď zistím, že mi niečo podstatné chýba a hneď to potrebujem...Ubuntu má skvelú autokonfiguráciu a odladenosť(na to čo všetko musí splnať je to viac než dobré).Málo kedy sa mi stalo, že by dačo nešlo out of box.Väčšinu vedomostí som získal práve z podpory iných užívatelov.Je to taká nejaká forma sebaukájania...ale to je už od témy troška.

A teraz taký nápad.Čo tak dať nejako do chodu Arch fórum?Posledný príspevok tam je z 04.10. 2010 08:48:57.IMHO biedne keď si predstavím navštevovanosť tohto fóra.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #104 kdy: 08 Ledna 2011, 15:23:48 »
Ok jAster...ak sa rozhodneš s tým niečo robiť, daj vedieť. Rád sa zapojím :)

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #105 kdy: 08 Ledna 2011, 16:10:36 »
Situace kolem archlinux.cz se řeší zde http://www.abclinuxu.cz/blog/snajpuv_blocek/2010/12/archlinux.cz, popř. funguje irc kanál archlinux.cz.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #106 kdy: 08 Ledna 2011, 16:48:32 »
Situace kolem archlinux.cz se řeší zde http://www.abclinuxu.cz/blog/snajpuv_blocek/2010/12/archlinux.cz, popř. funguje irc kanál archlinux.cz.
V tej diskusií to nemá význam jak to tak čítam.Na IRC ani vôbec na nič teraz nemám čas...robím jeden e-shop..ale videl som nejaký link na zapojenie sa do toho projektu s novou stránkou...tak tam by som prekladal...aj keď chcú češtinu...nevadí.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

alkoholik

  • Host
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #107 kdy: 08 Ledna 2011, 20:14:30 »
Pochvala za návod instalace Archu a za thread s radama.....,ale už je to tady na pátý stránce a stává se to nepřehledný.
Prosím zvažte možnost přesunutí se na http://www.archlinux.cz/forum/index.php. Registrace je opravena.
Dále k překladum, je možné překládat na https://wiki.archlinux.org/index.php/Main_Page_%28%C4%8Cesky%29, mnoho překladů zde je již značně neaktuálních a ještě víc chybí.
Moje důvody k napsaní tohoto příspěvku: jsem pouze uživatel této skvělé distribuce a docela mě mrzí, že informace a návody k Archu v češtině/slovenštině jsou pouze kusé a rozházené všude možně po servech jako abclinuxu, root, linuxexpres atd. a mnoha blogách a po různých jiných fórech.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #108 kdy: 08 Ledna 2011, 21:37:59 »
Ja som sa zaregistroval na fóre, pridal si RSS, pomôžem aj s wiki aspoň trocha keď budem mať čas. Uvidíme koľko začiatočníkov Arch skúsi.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #109 kdy: 08 Ledna 2011, 21:44:06 »
Pochvala za návod instalace Archu a za thread s radama.....,ale už je to tady na pátý stránce a stává se to nepřehledný.
Prosím zvažte možnost přesunutí se na http://www.archlinux.cz/forum/index.php. Registrace je opravena.
Dále k překladum, je možné překládat na https://wiki.archlinux.org/index.php/Main_Page_%28%C4%8Cesky%29, mnoho překladů zde je již značně neaktuálních a ještě víc chybí.
Moje důvody k napsaní tohoto příspěvku: jsem pouze uživatel této skvělé distribuce a docela mě mrzí, že informace a návody k Archu v češtině/slovenštině jsou pouze kusé a rozházené všude možně po servech jako abclinuxu, root, linuxexpres atd. a mnoha blogách a po různých jiných fórech.
OK kebyže sa mi újde miesto moderátora začiatočníckeho kútiku tak sa nenahnevám  ::) samozrejme pokial sa fórum chystá.Nie každý si totižto myslí, že je to správny krok.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

alkoholik

  • Host
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #110 kdy: 08 Ledna 2011, 21:58:12 »
Citace
samozrejme pokial sa fórum chystá.Nie každý si totižto myslí, že je to správny krok.
Chystá? Fórum je, jenom lidi tam nejsou.
"Správnost rozhodnutí se potvrdí, až potom co ho uděláme"

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #111 kdy: 08 Ledna 2011, 22:20:26 »
Citace
samozrejme pokial sa fórum chystá.Nie každý si totižto myslí, že je to správny krok.
Chystá? Fórum je, jenom lidi tam nejsou.
"Správnost rozhodnutí se potvrdí, až potom co ho uděláme"
No viem,že je ale že či sa nebude rušiť?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

alkoholik

  • Host
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #112 kdy: 08 Ledna 2011, 22:29:47 »
dnes 21:44:01

    *
    * Klerik
    * Administrátor
    * Nepřítomen

Neni zac. Ano, snad to tu zacne zase zit.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #113 kdy: 08 Ledna 2011, 22:33:53 »
Ok poslal som registráciu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #114 kdy: 08 Ledna 2011, 23:42:18 »
Tak jsem zkusil nainstalovat Arch po druhé, tentokráte Kahel. Píši z něj ale mám problém. Nejsem schopen najít terminál a po upgrade ani pacmana. Nevím, jak se k těmto programům dostat. Nevíte to náhodou. Pacman v menu je ale neotevře se a terminál vůbec není.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #115 kdy: 08 Ledna 2011, 23:44:37 »
Tak jsem zkusil nainstalovat Arch po druhé, tentokráte Kahel. Píši z něj ale mám problém. Nejsem schopen najít terminál a po upgrade ani pacmana. Nevím, jak se k těmto programům dostat. Nevíte to náhodou. Pacman v menu je ale neotevře se a terminál vůbec není.
Pacman sa spúšta z terminálu...je to obdoba apt-get na inštaláciu pacman -S balík.ALT+F2 gnome-terminal
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #116 kdy: 09 Ledna 2011, 00:00:36 »
Já mám pacmana normálně nainstalovaného. Než jsem upgradoval, tak normálně šel . Poté ho nespustím. Když napíši spustit v terminálu, problikne okno a dost.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #117 kdy: 09 Ledna 2011, 01:04:31 »
Já mám pacmana normálně nainstalovaného. Než jsem upgradoval, tak normálně šel . Poté ho nespustím. Když napíši spustit v terminálu, problikne okno a dost.
Myslíš grafickú nádstavbu pacmana?Neviem ja používam iba v termináli pacman -Syu...poprípade YAOURT.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #118 kdy: 09 Ledna 2011, 13:58:06 »
Já mám pacmana normálně nainstalovaného. Než jsem upgradoval, tak normálně šel . Poté ho nespustím. Když napíši spustit v terminálu, problikne okno a dost.

pokud myslíš gtkpacman, tak ten mi na KahelOS taky po aktualizaci nešel (myslim, že kvůli verzi Pythonu ale neřešil sem to), ale normální pacman mi v terminálu šel normálně.
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #119 kdy: 09 Ledna 2011, 17:01:12 »
Je to tak, už to po reinstalaci jde, díky.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #120 kdy: 09 Ledna 2011, 17:03:01 »
A jdou Ti efekty?

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #121 kdy: 09 Ledna 2011, 18:15:12 »
Efekty mě v KahelOS nešly (stejně jako v jiných současných distribucích) protože mám ATI Radeon 9250, kterou ATI už v Linuxu nepodporuje a opensource ovladače nemají takový výkon aby zvládly efekty.
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

pivik

  • Host
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #122 kdy: 09 Ledna 2011, 18:42:32 »
Tak jsem se konečně po x letech odhodlal nainstalovat Archlinux, která mě pořád tak nějak lákal. Instaloval jsem pouze do Virtualboxu v Debianu Sid. Bohužel jsem musel instalaci ukončit před instalací Gnome a pak už mi systém hlásí jenom toto:



Jinak mě překvapilo, že Arch používá Grub 0.97.

Mendoza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #123 kdy: 09 Ledna 2011, 18:47:58 »
Návrh na uspořádání ArchWiki Translation Day
http://www.abclinuxu.cz/blog/Arch_KatiePC/2011/1/navrh-na-usporadani-archwiki-translation-day

Já se určitě nezúčastním, kdyby se někdo řídil mými překlady, mohl by mu vybuchnout počítač.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Návod (náučný opis) na instaláciu Arch Linuxu(+Gnome a doplnky)
« Odpověď #124 kdy: 09 Ledna 2011, 19:21:22 »
To jsem tedy nezkoušel. Na zkoušení mám notebook. Tak ani neumím poradit. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.