Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tak tu máme Alfu 3  (Přečteno 13566 krát)

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Tak tu máme Alfu 3
« kdy: 03 Března 2011, 19:45:30 »
http://www.ubuntu.com/testing/natty/alpha3  Zkoušel jsem zatím Kubuntu přímo nainstalovat na disk a vypadá to na první pohled že je stabilní :)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2011, 20:09:42 »
Já raději počkám, až bude beta.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2011, 20:42:25 »
Já raději počkám, až bude beta.
To radši počkej, protože v poznámkách k alfa verzím je i potencionální ztráta dat v určitých situacích :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2011, 21:10:05 »
A nejen to, ale i další nešťastné věci.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2011, 22:07:29 »
Nejde nahodit wifi, tak zatím nic.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #5 kdy: 03 Března 2011, 22:29:20 »
Jaká wifi ? 
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #6 kdy: 03 Března 2011, 23:36:49 »
Nejde nahodit wifi, tak zatím nic.
Hádám wifi, co jede na proprietární ovladače :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

oyankee

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #7 kdy: 04 Března 2011, 00:00:24 »
To už nešly před tím. Je potřeba si trochu pohrát a pak povalej, teda alespoň pro broadcom.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #8 kdy: 04 Března 2011, 00:34:06 »
To už nešly před tím.

Tím pádem nepůjdou ani potom v dalších verzích.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #9 kdy: 06 Března 2011, 18:11:21 »
Trošku jsem byl překvapenej, když mi místo ovladaču pro wifi Broadcom najednou Ubuntu 11.04 začlo nabízet ovladače pro DVB kartu...a pro Broadcom již ne. Zvláš't, když to DVB jelo i bez toho. Nechápu :)

Nefunguje mi korektně restart už pár dní. PC se jakoby restartuje, ale pak cosi cvaká a BIOS nenaběhne. S Windows a OpenSuse to nedělá.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #10 kdy: 06 Března 2011, 19:54:07 »
Já se zatím při čekání na beta verzi dívám na toto:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=imR3QzwLlDg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=imR3QzwLlDg</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dz4ifwnYpb8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dz4ifwnYpb8</a>

A vidím, že se dělají určité pokroky.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #11 kdy: 06 Března 2011, 20:31:27 »
Jo funguje to v reálu jako na videu. Docela otravně působí hláška na hlášení chyb. V nastavení Comizu mimo Unity pluginu nejde vůbec nic nastavit. Jakákoli změna má za následek zmizení rámů a celkovou úplnou nefunkčnost Unity. Jinak oproti Natty s KDE na stejném pc to subjektivně vypadá o dost pomalejší.  Vzhledem k možnostem nastavení oproti KDE je to handicap jako prase  >:( Moc nevěřím že se to ve finální verzi která vyjde za několik týdnů změní

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #12 kdy: 06 Března 2011, 21:17:28 »
Od Unity není kam uprchnout. Zkoušel sem novou verzi Xfce. Zlepšení minimum. Současnému Gnome se v žádném případě nevyrovná.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #13 kdy: 06 Března 2011, 21:25:06 »
Já provozuju Alpha trojku ve VirtualBoxu. Mám takový dojem, že je na tom ještě spousta práce. Za 20 minut jsem měl 5 pádů Unity. Navíc nejsou tam aplety zvuku, pošty a hlavně vypínaní. Ale jistý mikro pokrok tam je.

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #14 kdy: 06 Března 2011, 22:16:52 »
Já provozuju Alpha trojku ve VirtualBoxu. Mám takový dojem, že je na tom ještě spousta práce. Za 20 minut jsem měl 5 pádů Unity. Navíc nejsou tam aplety zvuku, pošty a hlavně vypínaní. Ale jistý mikro pokrok tam je.

tak aplet zvuku, posty a vypinania tam je

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #15 kdy: 07 Března 2011, 01:00:11 »
Já to tam nemám a na jednom videu na youtube.com taky nebylo.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #16 kdy: 07 Března 2011, 13:34:36 »
Já provozuju Alpha trojku ve VirtualBoxu. Mám takový dojem, že je na tom ještě spousta práce. Za 20 minut jsem měl 5 pádů Unity. Navíc nejsou tam aplety zvuku, pošty a hlavně vypínaní. Ale jistý mikro pokrok tam je.

To bude spíš tím že Unity potřebuje akceleraci a VB to není schopný stabilně zajistit...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #17 kdy: 07 Března 2011, 15:30:13 »
Mně občas spadne jen nějaký prográmek ale většinou se dá zase spustit. S akcelerací problémy nemám. Pouze ta okna v Unity nejdou přesunout ani upravit velikost. No snad to v betě spraví.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #18 kdy: 07 Března 2011, 16:39:53 »
No, po pravdě řečeno, já jsem z dalšího vydání Ubuntu zcela rozčarován... už asi po desátý jsem stáhnul ISO z oficiálních stránek, nainstaloval na USB, zkoušel spustit a nic... jediný, co to dělá je, že mám vždy rozhozenej systém a nemůžu normálně nabootovat... Takže ani vyzkoušet to nemůžu  :(
Další věc o které se píše oficiálně: místo OO.o bude LibreOffice... tak to jsem si už změnil, žádná změna, jen úvodní logo je jiný... a místo Rhythmboxu bude Banshee - takže taky jsem to změnil, dal Rhythmbox pryč a nainstaloval Banshee + veškerý možný pluginy... No, rozporuplný dojmy z toho mám...Rhythmbox vyladěnej, vše pracovalo jak má...Banshee - více možností, modernější, ale proč se mi sekají písničky??? Prostě hraje a na sekundu ticho...taky mám povolený provázání skladeb, aby jedna písnička z alba navázala na druhou bez přestávky - třeba u alb Pink Floydů to je potřeba  ;) a v Banshee je prostě sekundová pauza...
Unity vyzkoušet teda nemůžu, byť mám docela moderní a novej notebook, nevím, proč z tý USB Flashky nenabootuje, i když to jasně odkliknu... Jen série asi tisíc řádků s abnormálními hausnumery (nelze udělat screen!!!) a nic...
Nějak mi přijde, že s každou novou verzí Ubuntu je to horší a horší a člověk musí víc a víc ladit, aby dostal systém do použitelného stavu... No, uvidím v dubnu, jestli vůbec půjde systém upgradovat... nechci zase přijít o všechny pracně uskládaný data (i když si už dělám pravidelné zálohy).
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #19 kdy: 07 Března 2011, 16:53:29 »
Teda já už zkoušel startovat live USB na všemožných počítačích (cca 20) a vždy mi to nastartovalo a maximálně mi nefungovalo UNITY.
Ten nový notebook je to Hp co máš v popisu?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #20 kdy: 07 Března 2011, 16:58:05 »
Teda já už zkoušel startovat live USB na všemožných počítačích (cca 20) a vždy mi to nastartovalo a maximálně mi nefungovalo UNITY.
Ten nový notebook je to Hp co máš v popisu?
Píšu docela moderní a novej  ;) ...zkoušel jsem Alfu 2 i Alfu 3, Ubuntu i Kubuntu...

Jinak na starej HP Compaq nx6325 i na tenhle HP ProBook 4510s jsem VŽDY nainstaloval BEZ problémů jakoukoliv verzi Ubuntu i Windows a jen tuhle ne a ne ani nabootovat...ještě můžu vyzkoušet udělat bootovací CD, ale to si myslím je jaksi krok zpět, když je možnost bootovat z USB disku...
« Poslední změna: 07 Března 2011, 17:00:48 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #21 kdy: 07 Března 2011, 17:03:52 »
Nechápu. HP hardware je téměř plně kompatibilní s Linuxem.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #22 kdy: 07 Března 2011, 17:10:03 »
Nechápu. HP hardware je téměř plně kompatibilní s Linuxem.
To vím už hezky dlouho ;) takže jsme už dva, co to nechápou... od dob Compaqu Armady nemám problém s Linuxem na HP strojích a poslední verze Ubuntu mi už tak nepřijdou...ale je to asi můj dojem...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kedrigern

Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #23 kdy: 07 Března 2011, 17:37:16 »
MARP: Sorry, ale už z toho výroku o OO vs. Libre office je jasné, že ses o to moc nezajímal. Je mezi nimi sakra velký rozdíl. Mám několik dokumentů, které mi v Libre office chodí zcela korektně a v OpenOffice jsou nečitelné. Je to samozřejmě tím, že se integrovaly s Go OO a dalšími odmítanými patchy - ale u jiného obdobně velkého produktu jsem za pár měsiců neviděl takový krok kupředu.

Taky jsem Unity nespustil, ale to je tím, že je to moderní věc. Mám k dispozici NVIDII nebo VIrtualBox no a tam zatím ani v jednom není (nebyla v době mého testování) rozumná podpora 3D - ale dost silně pochybuji, že v době vydání Ubuntu nepoběží na NVIDII. Naopak díky plné integraci od základů by některé věci mohli být velmi příjemně svižné (nejde si nevšimnout o kolik je prostředí s Compizem rychlejší).

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #24 kdy: 07 Března 2011, 18:39:13 »
Libre Office jsem měnil dnes v noci, budu zkoušet. Z prvních zkoušek mi přišla změna jen v názcu a úvodním splashi ;) Uvidim, co mě čeka...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.