Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10  (Přečteno 36239 krát)

73martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #75 kdy: 06 Prosince 2011, 11:44:19 »
Dobrý den,
 
již několikrát jsem si koupil Ubuntu knižně, ale nyní uvažuji o tom si zakoupit také novou verzi, ale prosím chci se zeptat jaký rozsah má - počet stran atd., překvapilo mě že je k tomu flash a věřím že to bude lepší?. Verze PDF bude zde také na flash uložena nebo bude možnost si ji stáhnout pokud si zakoupím knížku?.
 
Předem děkuji za odpověď:)
 
Martin Lohniský

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #76 kdy: 06 Prosince 2011, 12:14:24 »
Přečtěte si zdejší diskuzy a vše bude jasné!

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

73martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #77 kdy: 06 Prosince 2011, 12:40:53 »
Četl jsem fórum a dle reakce co jste poslal tak asi není žádná změna!. Nečetl jsem vše, ale nedočetl jsem se včera co jsem potřeboval a co se ptal. Nic špatného jsem nenapsal a špatně jsem to nemyslel.

73martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #78 kdy: 06 Prosince 2011, 13:27:45 »
Nenechám se otrávit odpovědi na fóru a že znám knížky UBUNTU tak jsem si ji stejnak rád objednal protože věřím tomu že bude super propracovaná.

aksavaden

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 77
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #79 kdy: 13 Prosince 2011, 11:58:31 »
Dobrý den,
rád bych se zeptal jak to vypadá s vydáním knihy. Vyjde v půlce prosince jak jste plánovali? Nechci nějak tlačit jen se na ní těším :-)
Děkuji za odpověď :-)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #80 kdy: 13 Prosince 2011, 21:44:51 »
Počítej spíš tak únor/březen.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #81 kdy: 14 Prosince 2011, 09:33:47 »
Počítej spíš tak únor/březen.

No tak, to uz by snad bylo lepsi udelat rovnou knihu pro verzi 12.04 LTS, ne? Stejne se tady dost lidi (vcetne mne) vyjadrovalo v tom smyslu, ze LTS je klicova verze.
« Poslední změna: 14 Prosince 2011, 09:35:49 od ludolph »

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #82 kdy: 22 Ledna 2012, 16:08:37 »
Jsou nějaké novinky ohledně termínu vydání?

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #83 kdy: 22 Ledna 2012, 16:10:50 »
Take by mne zajimal termin vydani ... uz se to cele tahne trochu moc dlouho.

Amigo

Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #84 kdy: 25 Ledna 2012, 10:12:23 »
Jsem tu tak trochu nováček, a chtěl bych se zeptat na kolik by pro mne byla přínosem tato kniha v případě instalace na platformě ARM, (chystám se instalovat Ubuntu na Toshibu AC100), tak asi by stačilo to pdf, flashka by v tomhle případě nepomohla, asi teda né  :).
Díky za odpověď, a jinak jsem naprostý nováček.
Asus Zenbook UX433FA, Xubuntu 22.04, 
Powerbook G4/1.67GHz, MOS 3.17
Amiga600, Fúria EC020,

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #85 kdy: 25 Ledna 2012, 10:17:20 »
Jak jste mozna pochopil z poslednich prispevku ... zatim je hlavni problem, ze nikdo netusi, kdy ta kniha vlastne vyjde!?

Mela vyjit v listopadu 2011, pak v prosinci 2011 a ted je posledni aktualni termin druha polovina ledna 2012 (coz je ted!!!).

Jinak knihu jako takovou vrele doporucuji prave proto, ze jste evidentne naprosty novacek. Po jejim precteni uz budete moci na tomto foru radit ostatnim ...:)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #86 kdy: 25 Ledna 2012, 10:46:36 »
Kniha napsaná už dávno je, vázne příprava flashek...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #87 kdy: 25 Ledna 2012, 10:49:07 »
No tak slava!!! To je je prima, ze kniha uz je davno napsana ...

... a kdy teda muzeme cekat, ze bude k dispozici???

 
« Poslední změna: 25 Ledna 2012, 10:54:20 od ludolph »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #88 kdy: 25 Ledna 2012, 11:37:28 »
Vždyt ti to říkám, až budou připravené flashky... prosincový(!) predikát zněl únor/březen.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #89 kdy: 25 Ledna 2012, 11:42:05 »
V poslednim emailu od Ivana Bibra (ze dne 22.12. 2011), ktery byl adresovan vsem predplatitelum, se uvadi termin druha polovina ledna 2012.

Takze ty mluvis za autora knihy?
« Poslední změna: 25 Ledna 2012, 17:34:19 od ludolph »

Amigo

Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #90 kdy: 25 Ledna 2012, 11:46:10 »
Jinak knihu jako takovou vrele doporucuji prave proto, ze jste evidentne naprosty novacek. Po jejim precteni uz budete moci na tomto foru radit ostatnim ...:)
To je mi jasné, jde mi o to, že bych asi měl flashu na dvě věci, teda pokud by tam nebyla i verze pro tu moji toshibu, což asi nehrozí  :(. Díky za radu, koupím si ji určitě.
Asus Zenbook UX433FA, Xubuntu 22.04, 
Powerbook G4/1.67GHz, MOS 3.17
Amiga600, Fúria EC020,

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #91 kdy: 25 Ledna 2012, 13:15:31 »
V poslednim emailu od Ivana Bibra, ktery byl adresovan vsem predplatitelum, se uvadi termin druha polovina ledna 2012.

Takze ty mluvis za autora knihy?

Já tlumočím to, co p. Bíbr říkal 10. prosince na Pivním setkání Ubuntu... jestli máš novější informace, sem s nimi.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #92 kdy: 26 Ledna 2012, 09:34:48 »
Posledni aktualni informace z dnesniho rana:

 ZRUŠENÍ VYDÁNÍ KNIHY UBUNTU 11.10 CZ.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #93 kdy: 26 Ledna 2012, 09:37:08 »
Abych to upřesnil, přikládám e-mail od Ivana:

Citace
Dobrý den, s velkým politováním vám musím oznámit

             ZRUŠENÍ VYDÁNÍ KNIHY UBUNTU 11.10 CZ.

 Ani po dvou odkladech se mi bohužel nepodařilo dostat tuto verzi do stavu, jež bych považoval za hotový či alespoň dostatečně odladěný pro vydání produktu. Velké změny v uživatelském rozhraní verze 11.10 (Unity, GNOME2->GNOME3) vedly k neočekávaně velkému množství úprav CZ remixu a množství nestandardních postupů/návodů v knize, často však s nepříliš uspokojivým výsledkem pro koncové uživatele.

 Další doladění knihy a remixu by vedlo k dalšímu odkladu vydání, což považuji za neakceptovatelné a vzhledem k velmi blízké verzi 12.04 LTS též za zbytečné. Stejné zaměření je vidět i u tvůrce distribuce, který je již delší dobu plně zaměřen na 12.04 LTS a ve stávající verzi opravuje pouze velmi závažné chyby.

 Na základě dopisů některých z vás jsem se proto rozhodl pro zrušení vydání knihy Ubuntu 11.10 CZ. Všem uživatelům se tímto velice omlouvám za dlouhé čekání, jež nemělo šťastného konce v podobě vyrobené knihy a českého remixu. Zaplacené zálohy již byly odeslány z účtu sdružení Ubuntu zpět na vaše účty.

 Vážení uživatelé, loňské rozhodnutí vydat Ubuntu 11.10 CZ bez podpory stávajícího vydavatele vedlo k nutnosti velmi rychle změnit plán vydání jakož i zaběhnuté postupy při přípravě knihy a remixu. První pokus vydat knihu Ubuntu "vlastním nákladem" se tak neobešel bez chyb typických pro všechny první verze. Situaci zhoršily velké a nepříliš šťastné změny v samotném Ubuntu, jež si vyžádaly nemálo času a úprav při přípravě produktu. Za špatný odhad při změně situace stejně jako za dlouhé bezvýsledné čekání se vám ještě jednou omlouvám.

 Práci odvedenou na verzi 11.10 CZ nepovažuji za zbytečnou, protože ji zúročíme při vydání české verze 12.04, jejíž příprava začne v únoru. LTS vydání 12.04 bude opět připravováno v kompletním autorském týmu za podobných stabilních podmínek jako předchozí úspěšná vydání. O chystaném produktu budete informování jako vždy na www.ubuntu.cz a přidružených stránkách.


    S pozdravem


              Ivan Bíbr

Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #94 kdy: 26 Ledna 2012, 09:42:30 »
Je to rozumné rozhodnutí se raději zaměřit na LTS, které bude fungovat 5 let. Vrácené peníze použiji na koupi knihy pro verzi 12.04  ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #95 kdy: 26 Ledna 2012, 10:58:00 »
Paráda... Lepší dělat jednu knihu za dva roky na LTS ve špičkové kvalitě která se bude moct prodávat "roky".
Rád si pár kousků koupím jako dárek abych furt nemusel někomu kde co vysvětlovat.

ps: Opravdu má někdo zájem o remix DVD? Není to škoda vynaložené energie?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #96 kdy: 26 Ledna 2012, 11:51:39 »
Drzim palce a doufam ze se v pripade 12.04 LTS dockame co nejdrive po jeho vydani i knihy.

ps: Opravdu má někdo zájem o remix DVD? Není to škoda vynaložené energie?

A co na tom REMIXU vlastne bude jineho nez na standardnim release? Vi to uz nekdo? Abychom vedeli o cem se bavime a mohly se k tomu nejak vyjadrit.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #97 kdy: 26 Ledna 2012, 11:55:27 »
Drzim palce a doufam ze se v pripade 12.04 LTS dockame co nejdrive po jeho vydani i knihy.

ps: Opravdu má někdo zájem o remix DVD? Není to škoda vynaložené energie?

A co na tom REMIXU vlastne bude jineho nez na standardnim release? Vi to uz nekdo? Abychom vedeli o cem se bavime a mohly se k tomu nejak vyjadrit.

V zásadě tam není nic, co by nešlo dodatečně stáhnout případně doinstalovat. Jedná se o kompletní české prostředí a spoustu programů na víc už v základu. Je to užitečné hlavně tehdy, chceme-li instalovat na PC, aniž bychom pak museli trávit další čas doinstalováváním dalších věcí...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #98 kdy: 26 Ledna 2012, 13:59:31 »
Ze své zkušenosti mohu říct, že Ubuntu Remix je velmi šikovná věc, protože při představování Ubuntu mají nováčci připravený systém a nejsou vystrašení z doinstalovávání programů, tak jak tomu bývá u běžného Live CD. Známe človíčky odkojené pouze widlemi  ;D

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #99 kdy: 26 Ledna 2012, 14:26:36 »
Dle mého názoru je klasická instalace Ubuntu od posledních verzí kde se při instalaci automaticky instalují kodeky a flash naprosto dostačující pro 99% BFU tak jak je.

Citace
Známe človíčky odkojené pouze widlemi
Já si teda nevšiml že po čisté instalaci windows je vůbec něco plně funkční...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.