Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Acer emachines E725 nefunguje podsvícení  (Přečteno 1590 krát)

myzeracze

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Acer emachines E725 nefunguje podsvícení
« kdy: 09 Srpna 2012, 17:01:50 »
Zdravím, nainstaloval jsem si na svůj ntb ubuntu, a po prvním naběhnutí jsem zjistil, že mi nejde monitor, resp. podsvícení monitoru.
Hledal jsem návody všude možně po internetu, když jsem narazil na http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=2585.0 kde geoRG77 napsal:

Citace: geoRG77
Je to problém myslím s ovladači, ale řešení je jednoduché:

Po startu systému, tedy když zčerná obrazovka se přepnout pomocí CTRL+ALT+F1 do první session, přihlásit se, napsat: sudo nano /etc/X11/xorg.conf, požádá o heslo, pak v konfigu najdeš sekci "device" a připíšeš Option "MonitorLayout" "LVDS,AUTO". Uložíš, a stiskneš CTRL+ALT+BACKSPACE a měla by najet grafika.

Dostal jsem se až k tomu příkazu "sudo nano /etc/X11/xorg.conf
Nejsem si jistý, jestli to tam tak má opravdu vypadat (jsem nováček a pracuju s linuxem první den) ale viděl jsem prázdnou černou obrazovku se spodní lištou nápovědy, a tak se chci zeptat, kde mám tu sekci "device" najít.

Předem díky za rady. :-)


Rover623

Re:Acer emachines E725 nefunguje podsvícení
« Odpověď #1 kdy: 09 Srpna 2012, 18:44:03 »
Tohle je blbost, elegantnější řešení by mělo být tohle. Nahoď LiveCD, přelez si na disk kde máš nainstalované Ubuntu, spusť si Nautila příkazem
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus najdi soubor
Kód: [Vybrat]
/etc/default/grub edituj ho, najdi v něm řádek
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX="" uprav ho takhle
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX="nomodeset" ulož. Teď už jen musíš udělat update GRUBu.

Buď nabootuj do systému a naslepo spusť terminál (CTRL+ALT+T) a napiš
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub pak zadej heslo a restartni
Kód: [Vybrat]
sudo shutdown -r now nebo při startu drž SHIFT aby se ti objevila nabídka GRUBu, vyber "recovery mode", proveď kontrolu disku aby se ti odemknul pro zápis a proveď update GRUBu, buď přímo položkou v menu nebo v terminálu roota výše zmíněným příkazem

myzeracze

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Acer emachines E725 nefunguje podsvícení
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2012, 07:36:50 »
Tak buď sem *censored*, nebo to nefunguje.

EDIT: Omlouvam se, zapnul jsem ntb s připojeným ext. monitorem a po vypojení jen nechtěl naběhnout ntb monitor, po restartu funguje, díky :-)
« Poslední změna: 10 Srpna 2012, 07:41:20 od myzeracze »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.