Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: O.S. Ubuntu v Čechách  (Přečteno 75691 krát)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #125 kdy: 15 Dubna 2007, 20:06:05 »
Co je manifest Ubuntu? No, ten ještě není, ale VldýŠek asi myslel manifest od Cannonical o Ubuntu...
Myslím, že je potřeba připravit nějaký marketingový plán, který by Ubuntu slušným způsobem prosadil do firem a nahradil OS Microsoft Windows - chce to spočítat náklady co je pro a proti a co to vlastně firmám přinese - osobně vím o několika firmách, kde by se mohlo začít, protoře ty firmy, které jim zajišťujií IT support, jsou stavěné jen na chybách windows a profitují jen ze zavirování, padání systémů ap. To je jejich job.
Tak co je na tom špatného jim ten ku..a dobrej kšeft vyfouknout??? A ještě k tomu propagovat Ubuntu...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #126 kdy: 15 Dubna 2007, 22:12:07 »
Zatím jsou pro nás firmy nedosažitelné. Nemáme na to zázemí. Cílovou skupinou jsou domácí uživatelé. Nebo se mílím ?
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #127 kdy: 15 Dubna 2007, 22:25:55 »
Myslím, že se nemýlíš...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #128 kdy: 15 Dubna 2007, 22:37:51 »
Omlouvám se a sypu si popel na hlavu.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #129 kdy: 15 Dubna 2007, 22:50:45 »
Citace: piškot
Omlouvám se a sypu si popel na hlavu.
Stane se... Ale je dobré na to upozornit, líp si to potom zapamatuješ...

btw. marně se snažím přidat si tě do Jabberu, ozveš se mi na můj? jakub.lucky@jabber.cz
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

VldýŠek

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #130 kdy: 15 Dubna 2007, 23:06:49 »
...ale já vážně chápu o co vám jde. Jen se obávám, že to zase roztříští již tak rozdrobené síly Linuxu obecně. Kdybyste se věnovali činnosti v již fungujícím CZLUG, tak:
1) máte již vyřešeno vše kolem účetnictví, propagace, apod.
2) pomůžete všem bez rozdílu použité distribuce (princip Linuxu je totožný ať jde o Red Hat, SuSE, Mandrivu, apod.)
3) nikdo vám snad nebude bránit v Ubuntu sekci, budete-li dostatečně silní

Poradenství pro firemní sféru dělejte jako komerční firma. Věnujte raději čas a prostředky na založení takového subjektu ;-)

Nemohu se zbavit dojmu, že celá komunita kolem Linuxu je plná individualit. Kde každý prosazuje jen to "své" distro. Běžného usera fakt nezajímá co má "pod kapotou", protože mu stačí když "to jede", tj. dělá co od toho potřebuje. V tom je možná síla M$ marketingu. Nabízí jednoduchost. Kdo chce, ať jde dál a podívá se tomu "pod sukni" = naučí se příkazovou řádku, kompilovat jádro, programovat, instalovat, etc. :-)

Omlouvám se za použité příměry, ale tak to cítím a snažím se co nejlépe vyjádřit...
« Poslední změna: 03 Února 2008, 23:38:02 od Anna Taliánová »

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #131 kdy: 16 Dubna 2007, 00:15:35 »
VldýŠek: neber dětem hračku :D

rednex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #132 kdy: 16 Dubna 2007, 08:57:45 »
Před rokem jsme nadšeně založili o.s. pro malou wifi síť a tak si dovolím přispět názorem: Jediný přínos je ten, že jsme si jako právnická osoba mohli založit transparentní účet u eBanky (vedou zdarma), což dává členům možnost kontroly, jestli došly jejich příspěvky a kam zase odešly. Jinak to přináší dost byrokracie a věčný neklid, co jsme kde a kdy v té naší právní džungli mohli porušit a kdo na nás může s čím přijít. Co právník to jiný názor. Takže bych to dělal jedině, pokud to po vás opravdu vyžaduje nějaký štědrý sponzor a je nějaký zásadní problém využít jiného OS (CZLUG atd. ...)
« Poslední změna: 03 Února 2008, 23:38:49 od Anna Taliánová »

Pavelp

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #133 kdy: 16 Dubna 2007, 10:18:55 »
VldýŠek: Je mi uplne jedno, jestli nejake sdruzeni vznikne ci nevznikne. Za svuj dosavadni zivot jsem uz videl vznikat desitky a stovky naprosto bezcennych instituci, ktere si dokonce sam vydrzuji svymi nemalymi danemi a nic proti tomu nemuzu udelat. Myslim, ze zakladajici clenove zadnou "radu starsich" nepotrebuji. Jsou dospeli, svepravni a inteligentni lide.
A ted doopravdy. Jestli bude hlavnim ukolem sdruzeni sejit se vobcas u Ferdinada a dat si tam smazaka a poslat za nim dve plzne, tak je to naprosto v poradku. Pokud nebudou chtit, abych jim na to nejak financne prispival a najdou si nejakeho moulu, ktery to zatahne, je mi to fuk. Ze by si to platili sami, po te co se ustaveji mi pripadne neobvykle, v techto krajinach.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #134 kdy: 16 Dubna 2007, 10:25:43 »
Citace: VldýŠek
Běžného usera fakt nezajímá co má "pod kapotou", protože mu stačí když "to jede", tj. dělá co od toho potřebuje. V tom je možná síla M$ marketingu. Nabízí jednoduchost. Kdo chce, ať jde dál a podívá se tomu "pod sukni" = naučí se příkazovou řádku, kompilovat jádro, programovat, instalovat, etc. :-)
Tohle nejlíp dělá Apple, ale je pro běžného uživatele moc drahý.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #135 kdy: 17 Dubna 2007, 00:48:15 »
Citace: Jenda
OS by (podle mne) mělo být totožné s naším LoCo teamem - možná že by se to mělo zakomponovat do stanov, pravda.
Něco takového jsem myslel když jsem navrhoval, aby bylo ve stanovách, že alespoň jeden člen výboru má být členem Ubuntu.

Ještě několik návrhů ke stanovám:
čl.II
Cíle sdružení jsou:
přidat: Propagace operačního systému Ubuntu a dalšího svobodného softwaru

       čl. IV
Členství ve sdružení
přidat za bod 5tento bod: V případě zániku členství ve sdružení nemá člen ani jeho právní nástupci nárok na vrácení darů a příspěvků poskytnutých ve prospěch sdružení. Se ztrátou členství ve sdružení přestává člen být také členem všech orgánů sdružení, ve kterých pracoval.
bod 8 : Výši členských příspěvků navrhne výbor sdružení a odhlasuje členská schůze.

    čl. VI
Členská schůze
Doplnit bod: Informace o termínu, místu konání a navrhovaném programu členské schůze musí být zvěřejněna na WWW serveru sdružení a rezeslána všem členům sdružení elektronickou nebo papírovou poštou nejpozději 14 dní před navrhovaným termínem konání.

A ještě k názvu. Nebylo by lepší Ubuntu (v) Česká(é) republika(ce) o.s. Myslím, že je lepší když to začíná skutečným názvem a ne formou právní subjektivity.
/2 Petr Tomeš: spokojen?/
Ubuntu 17.04.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #136 kdy: 17 Dubna 2007, 00:51:05 »
"Česká Republika" je špatně.

Skeletonix

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #137 kdy: 17 Dubna 2007, 20:54:38 »
sorry, tak zítra nic :(

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #138 kdy: 17 Dubna 2007, 20:59:35 »
Proč ne?

Skeletonix

  • Host
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #139 kdy: 17 Dubna 2007, 21:45:32 »
škola ... není to definitivní,ale spíše ne.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #140 kdy: 17 Dubna 2007, 22:00:05 »
Hm, a já budu muset v 7:40 pryč :( Mám návštěvu, a nemůžu s tím hnout. Snad stihnem probrat dost i dokud tam budu :) Zbytek doufám pak někdo sepíše ;)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #141 kdy: 17 Dubna 2007, 22:30:01 »
Já mám teda zítra docela "lítací" den, ačkoliv mám volno, ale chci se stihnout kouknout na LinuxExpo i k Ferdinandě. Vezmu tam noťase a klidně budu sepisovat, co se tam vysloví - píšu docela rychle a dokonce skoro všemi deseti :) ... někdy to je šesti, jindy osmi, ale co jsem se učil na ekonomce v letech 1981-85, tak mi to v prstech ještě trochu zůstalo :D
Tak zítra čau...

EDIT: ..dostanu taky jedno Ubuntu 7.04? A poběží mi vůbec na mém starouškovi (Compaq Armada E500, 600MHz Intel Celeron Mobile, 384MB RAM, ATI Rage Mobility (mám rozběhanou 3D akceleraci), HDD 40GB 5400rpm) nebo si mám nechat na stroji šestdesítku?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #142 kdy: 17 Dubna 2007, 22:43:42 »
Já tam budu snad dlouho :)
A od brzo ;)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #143 kdy: 17 Dubna 2007, 22:47:19 »
Citace: jakub.lucky
Já tam budu snad dlouho :)
A od brzo ;)
Drž mi fleka vedle sebe :) ...aspoň mi s mnohým poradíš...

Hmmm...poznám Tě podle Tvého avataru :D ?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #144 kdy: 17 Dubna 2007, 22:59:24 »
Tady mám fotku... Ale fakt strašnou...
http://www.gjk.wjake.com/lidi/kubyk/

Ale nevím, jestli jsem tím správným rádcem, jsem pořád strašná lama, ale psst :)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #145 kdy: 17 Dubna 2007, 23:09:41 »
Jseš Ryby - já taky :)...tak to si budeme rozumět.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #146 kdy: 17 Dubna 2007, 23:40:15 »
Já ještě přidám jednu prosbu - pokud byste viděli bloudit po lokále dvoumetrovou obludu s notebookem přes rameno, která očividně někoho hledá, tak se přiznejte, že jste Ubunťáci, protože bych vás taky nemusel poznat :).

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #147 kdy: 18 Dubna 2007, 00:15:53 »
Citace: vojtech.t
Já ještě přidám jednu prosbu - pokud byste viděli bloudit po lokále dvoumetrovou obludu s notebookem přes rameno, která očividně někoho hledá, tak se přiznejte, že jste Ubunťáci, protože bych vás taky nemusel poznat :).
No, až uvidíš moc lidí kolem jednoho malého stolu, jak živě debatují o xpenguins nebo jiné blbosti, tak jsme to my :)
Ale já se pokusím tě odchytit ;)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

kyberhajzl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
    • http://spajk.bloguje.cz
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #148 kdy: 21 Června 2007, 18:42:13 »
A pánové jak to vypadá s tím českým ubuntu obchodem? Nějaký to reprezentační tričko by se hodilo :) Napadlo mě což takhle k němu přidat i české zastoupení obchodu Mozilly?
« Poslední změna: 03 Února 2008, 23:44:33 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O.S. Ubuntu v Čechách
« Odpověď #149 kdy: 21 Června 2007, 18:55:34 »
Český Ubuntu obchod = Jenda :D.
K dispozici jsou zatím nálepky (mraky) a trička (těch už méně) a ve výrobě jsou linoryty.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.