Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OO.o úprava [vyřešeno]  (Přečteno 5728 krát)

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:OO.o úprava
« Odpověď #25 kdy: 19 Dubna 2014, 13:47:25 »
Nebyla to posměšná reakce, opravdu to zkouším se žáky v páté třídě (učím IT). Byla to reakce na to, že je to složité.

Není třeba za vším hledat urážky.

« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 13:50:29 od panet »
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:OO.o úprava
« Odpověď #26 kdy: 19 Dubna 2014, 14:40:19 »
Nebyla to posměšná reakce, opravdu to zkouším se žáky v páté třídě (učím IT). Byla to reakce na to, že je to složité.

Není třeba za vším hledat urážky.
Poviem to za seba, mňa to neurazilo, len som čakal návod ako to urobiť. (to učitelia občas robia ;) )
Tiež mi to nejak na prvú šupu nešlo.(a ešte nejde - tie matee-ho šablóny ;D)
Samozrejme aj ja potrebujem učiteľa, aby som sa niečo naučil. (úprimne, kto nepotrebuje?)  8)
Hlavne mi (zatiaľ) hlava neberie ako prehodiť čísla na začiatok, ale na to časom prídem aj sám, len to tak vážne nepotrebujem ako Jana.

janek-m, mať takého učiteľa na zš ako Ty   :-*
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:OO.o úprava
« Odpověď #27 kdy: 19 Dubna 2014, 15:56:48 »
janem-m   Díky za snahu, už mi tam něco naskakuje  :) :)
Dano V     Předběhl si mne se svou myšlenkou  :)
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:OO.o úprava
« Odpověď #28 kdy: 19 Dubna 2014, 16:01:38 »
Nebyla to posměšná reakce, opravdu to zkouším se žáky v páté třídě (učím IT). Byla to reakce na to, že je to složité.

Není třeba za vším hledat urážky.
Poviem to za seba, mňa to neurazilo, len som čakal návod ako to urobiť. (to učitelia občas robia ;) )
Tiež mi to nejak na prvú šupu nešlo.(a ešte nejde - tie matee-ho šablóny ;D)
Samozrejme aj ja potrebujem učiteľa, aby som sa niečo naučil. (úprimne, kto nepotrebuje?)  8)
Hlavne mi (zatiaľ) hlava neberie ako prehodiť čísla na začiatok, ale na to časom prídem aj sám, len to tak vážne nepotrebujem ako Jana.

janek-m, mať takého učiteľa na zš ako Ty   :-*

Tak jak to udělat jsem nepsal, protože matee už odkazy na web openoffice.cz vložil, tak to asi není nutné přepisovat sem do fóra. Nebo jo?
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:OO.o úprava
« Odpověď #29 kdy: 19 Dubna 2014, 16:07:07 »
Tak jak to udělat jsem nepsal, protože matee už odkazy na web openoffice.cz vložil, tak to asi není nutné přepisovat sem do fóra. Nebo jo?
Uľahčil by si mi pár hodín života.  ;)
(len neviem prísť na to, ako prehodiť čísla kapitol dopredu, tak ako to ma matee v tom druhom, zrovnať to nejak viem)
edit: tie odkazy som samozrejme videl niečo mi muselo uniknúť  ::)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:OO.o úprava
« Odpověď #30 kdy: 19 Dubna 2014, 16:17:44 »
Odkazy co tu vložil matee jsem zkoušela, ale nefunguje to. Například jsem pozorně sledovala odkaz na video z youtube. V navigátoru tam rozklikává znaménko + a já ho na mém navigátoru nemohu najít - viz obr.

[příloha smazaná administrátorem]
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:OO.o úprava
« Odpověď #31 kdy: 19 Dubna 2014, 16:35:51 »
Tak  jestli to nebude tím, že tam žádné nadpisy nemáš. Nevím, jestli mi to někde výše neuniklo, ale pravděpodobně nemáš ten dokument prostě ostylovaný.

To je o něčem jiném, než tvorba/generování obsahu. Takže pokud jsi nepřiřadila nadpisům žádný styl, vygenerovat obsah samozřejmě nepůjde.

Takže ostylovala jsi to? V nejjednodušším případě přiřadit nadpisům styly nadpis 1, nadpis 2 - podle úrovně nadpisu.
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:OO.o úprava
« Odpověď #32 kdy: 19 Dubna 2014, 16:40:37 »
 Jana, to video je s nejakou staršou verziou.
 panet, u mňa bola chyba medzi klávesnicou a stoličkou.*(netrvalo to ani 15 minút ;D)
(nemal som odrážky a číslovanie a náhľad mi to dával stále na pravej strane viď náhľad dole na obr.)
(náhľad je mimo aj keď si zapnem odrážky, ale už mi to došlo - lepšie neskôr ako vôbec  :D )

edit*: tak aby som sa vyjadril zretetelne ;D nie odrážky ale osnova mi chýbala ::)

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 17:13:43 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

janek-m

  • Host
Re:OO.o úprava
« Odpověď #33 kdy: 19 Dubna 2014, 17:22:58 »
Vidím, že sa snažíte  ;D ;D
Ešte by mohla aj Janka niečo postnúť, či sa jej podarilo vygenerovať obsah  ;)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:OO.o úprava
« Odpověď #34 kdy: 19 Dubna 2014, 17:46:10 »
Jasný že ano, akorát že to vždy bylo nepoužitelný, zkrátka pokaždé z toho vylezlo něco jiného než jsem čekala.  Je to skutečně pokus omyl a třeba to časem vyjde.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 18:01:25 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

janek-m

  • Host
Re:OO.o úprava
« Odpověď #35 kdy: 19 Dubna 2014, 18:18:19 »
No super  ;) Nadpis Obsah netreba zahrňovať do štýlov, nakoľko tento nadpis sa vygeneruje automaticky pri vkladaní obsahu, čiže začať formátovať od ÚVODu.
Ak nechceš mať podkapitálky odsunuté od kraja, tak v Štýly odseku - Obsah1, 2) - Odsadenie a rozostupy všade nastaviť na  0 cm.
« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 18:35:04 od janek-m »

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:OO.o úprava
« Odpověď #36 kdy: 19 Dubna 2014, 18:50:50 »
Alebo len označiť a klik na obsah1 a všetko je zarovnané.
edit: ej, aký som zrazu šikovný  ;D
Ďakujem matee,strepon, janek, panet a hlavne Janke, lebo bez nej, by som sa o obsah vôbec nezaujímal (takto to šlo štýlom škola hrou ;) )
edit2: toto (ďakovačka) mi pripomenula miss špeciálny agent: „tvrdšie tresty pre zločincov... a svetový mier” :D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=B1ZOWwW2agQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=B1ZOWwW2agQ</a>

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 19:00:59 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:OO.o úprava
« Odpověď #37 kdy: 19 Dubna 2014, 19:07:28 »
Mě se zdá, že už mi to také začíná vypadat k světu. viz obr   :)

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 20:14:31 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:OO.o úprava
« Odpověď #38 kdy: 19 Dubna 2014, 20:15:11 »
A teď si představ, že bys v práci (této nebo příští) častěji měnila text samotné práce i nadpisy, takže "po staru" bys upravovala čísla stran, nadpisy v "ručním" obsahu.

TEĎ můžeš udělat co chceš a na kliknutí máš obsah zesynchronizovaný a v pořádku. Není to úžasné? :-)
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:OO.o úprava [vyřešeno]
« Odpověď #39 kdy: 19 Dubna 2014, 20:19:42 »
díky +      Jana
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:OO.o úprava
« Odpověď #40 kdy: 21 Dubna 2014, 18:23:25 »
Mě se zdá, že už mi to také začíná vypadat k světu. viz obr   :)

Takže už to ovládáš?:)
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:OO.o úprava [vyřešeno]
« Odpověď #41 kdy: 21 Dubna 2014, 22:01:40 »
Dá se říci že ano, ale už jsem to chtěla vzdát, protože žádný návod nefungoval. Ještě naposledy jsem odzkoušela co píše obsáhle janek-m, když mi tam konečně cosi naskočilo. V té chvíli už to byl pokus-omyl, až se mi to podařilo.
Když se zpětně ohlédnu, tak stačilo říci že na to musí být kompletně hotová práce, které schází pouze obsah. Pak kliknout F11, v nadpise1 pravým myšítkem zvolit úpravy které se mohou upravit, ale také vůbec nemusí, potvrdit OK, zabarvit první (horní) nadpis, prokliknout nadpis1, zabarvit druhý nadpis, opět prokliknout nadpis1, zabarvit třetí nadpis... až se zabarví a proklikají nadpisem1 všechny nadpise. Potom vložit→rejstříky/tabulky→rejstříky/tabulky→ tabulka se může upravit, ale zase nemusí, stačí opět hned kliknout OK. Pak přepíši nadpisy tak, aby to bylo v obsahu pěkně vše nad sebou přičemž je nutno používat aktualizovat (pravý klik na vytvořený obsah).
Takto mi to funguje dle mých potřeb a OS.
Je mi jasné že se dospělo ke zdárnému výsledku přičiněním všech přispěvatelů, takže i tobě K+ J.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

janek-m

  • Host
Re:OO.o úprava [vyřešeno]
« Odpověď #42 kdy: 21 Dubna 2014, 22:06:40 »
...Když se zpětně ohlédnu, tak stačilo říci že na to musí být kompletně hotová práce, které schází pouze obsah.
Ono to tak nemusí byť. Niektorí si najprv naformátujú stranu a potom píšu a niektorí najprv iba píšu a potom cez štýly formátujú  - čiže "surový" text dostane nejakú podobu.

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:OO.o úprava [vyřešeno]
« Odpověď #43 kdy: 22 Dubna 2014, 20:56:38 »
zabarvit první (horní) nadpis, prokliknout nadpis1, zabarvit druhý nadpis, opět prokliknout nadpis1, zabarvit třetí nadpis... až se zabarví a proklikají nadpisem1 všechny nadpise.

Noo:) to je takový malý, ale MOC důležitý detail - používání stylů
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

neutr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:OO.o úprava [vyřešeno]
« Odpověď #44 kdy: 23 Dubna 2014, 05:01:31 »
      Zdravím. Jsem tady na fóru nový. I když jsem nováček na tomto fóru tak o problémech kancelářských balíků něco vím.
- Základem vytvoření obsahu je použití stylů. Na to už Jana zřejmě přišla. Jen upřesním, že lze napsat celou práci podle svých představ a otestovat na existující styly. Pokud vyhovují představě, je to v pořádku. Pokud ne je potřeba vytvořit styl vlastní - nejlépe z existující podoby. To vyžaduje více zkušeností, ale vyplatí se naučit se to.
- Ovšem ne vždy vyhovuje automaticky generovaný obsah. On má sice vlastnost hyperlinku (pomocí Ctrl+klik) lze skočit přímo na odkázané téma, ale já někdy chci obsah prokládat navíc anotací, nebo odkazem (například zdroje informací - použitá literatura.. poznámka na úvod do kapitoly ap.). Tohle se musí udělat jinak - pomocí hyperlinku. Pak opravdu používám tabulku kvůli zarovnání. Je to pracnější, ale zase se mi to osvědčilo.
       Postup je podobný - nejprve vytvořím práci jako celek a tam kde předpokládám budoucí vstup vložím hned záložku (abych si pak lépe vybavil že sem chci odkázat). Vytvořím si k tomu buď pomocí stylů nadpisy, nebo místo nadpisů zase jen záložky.
       Následně do tabulky vložím hyperlinky které načítají z tohoto dokumentu "záložky", nebo nadpisy. Má to také jinou grafickou podobu. Systémově generovaný obsah je celý podbarvený, zatímco obsah udělaný manuálně má podbarvené jen hyperlinky. Takže do levé části tabulky dám jen obyčejný text jako název - například jen velkými písmeny (ve vlastním textu je jiná podoba), lze tam také odstupňovat úroveň pomocí několika sloupců.
       Ve střední části mohou být tečky nebo cokoliv jiného, ale dávám tam anotace a na konci nechávám vlastní hyperlink s manuálně vytvořenou osnovaou.

        Manuálně vytvořený obsah má cenu zejména v případech, kdy známe předem koncept, což bude poměrně častá potřeba například při závěrečných (ročníkových ap) pracích, nebo pracích obecně předem "zadávaných". Z konceptu vytvoříme nejlépe samostatný dokument s podobou tabulky tak jak má vypadat a necháme volné jen pole pro hyperlinky. Tento dokument vložíme nejlépe jako "sekci odkazem" hned na začátek, nebo za úvod ap. Sekci pak můžeme jako odkaz rozpojit, ale kdykoliv ji můžeme aktualizovat a znovu propojit aj.

Omlouvám se - tohle téma patří do fóra OpenOffice.cz
« Poslední změna: 23 Dubna 2014, 05:11:03 od neutr »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.