Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Budoucnost Xfce  (Přečteno 5392 krát)

polyfenes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Budoucnost Xfce
« kdy: 21 Února 2015, 22:14:54 »
Ahoj,
mám v plánu zkusit Linux a to konkrétně Xubuntu (live se mi zamlouvá). Koukal jsem na oficiální stránky Xfce a celkem me zarazilo, jak je to tam mrtvé. Vlastně jsem o Xfce moc nevěděl, ale poslední verze bude mít brzy 3 roky života za sebou a stejně tak poslední příspěvek v sekci "novinky". Chystá se další verze?

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Budoucnost Xfce
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2015, 22:30:53 »
Ahoj, chystá se verze 4.12 v následujících dnech/týdnech. Jinak aktivita tam vidět je : http://git.xfce.org/ takže XFCE zatím mrtvé není.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Budoucnost Xfce
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2015, 22:37:33 »
Vývojáři v posledních týdnech dost ožili viz. dění v gitu . Navíc z nedávné zprávy viz. https://mail.xfce.org/pipermail/xfce4-dev/2015-February/031057.html je vidno konečné vydání verze 4.12 plánované na 28. únor - 1. března. Takže projekt rozhodně není mrtev, co víc, je se na co těšit! :) Seznam kritických chyb je téměř každý den aktualizován, tak pevně doufám, že nové Xfce vyjde podle plánu.  ::)

Edit: Novinky i se screeny na https://forum.xfce.org/viewtopic.php?id=8945&p=1
« Poslední změna: 21 Února 2015, 22:41:08 od Odra »
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Budoucnost Xfce
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2015, 22:40:41 »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

polyfenes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Budoucnost Xfce
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2015, 23:01:12 »
Jéé :-) Díky. Koukám, že jsem hledal nedostatečně.

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re:Budoucnost Xfce
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2020, 00:29:07 »
Jaké má výhody xfce oproti Mate? Má menší nároky na RAM?
Já spíš plániji přejít od LXDE na TDE (trinity, fork KDE 3.x) protože razor QT není dost lokalizovaný a chybí mu GUI funkce které TDE má.. :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Budoucnost Xfce
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2020, 00:51:07 »
Dej si MATE. Další věci neřeš.... :)

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Budoucnost Xfce
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2020, 07:14:17 »
Já jsem z LXDE přešel/a na Xfce a jsem spokojený/á. MATE mi nevyhovuje, jednak proto, že je méně stabilní (velmi často mi v něm něco „padá“) a pro mě hůř konfigurovatelné, zejména co se týče pluginů na panelech; v Xfce se pluginy na panelu zobrazí v přehledném seznamu v dialogovém okně, kde je lze přetahovat (i když by bylo hezčí, kdyby je šlo přetahovat i jinak než po jednom), zatímco v MATE se musím trefit na panelu, kde zrovna ten plugin je, a pak ještě mohu narazit na to, že některé pluginy jsou zamčené a jiné ne. Také mi připadá, že pluginy v Xfce víc počítají se svislým panelem, třeba vůbec netuším, jak v MATE nastavit čas, aby se na svislém panelu zobrazoval vodorovně. (A o „LCD hodinách“, jaké má Xfce, nebo nastavení vlastního formátu času si asi mohu nechat jen zdát. V Xfce mají pluginy celkově víc nastavení, která umožňují si je víc přizpůsobit.)

Z MATE mi v Xfce chybí jen „zásuvky“ (ačkoliv spouštěče se v Xfce dají nastavit tak, že mají vlastní menu, takže se pak vlastně trochu jako zásuvky z MATE chovají). Přidat si na panel spouštěč pro dokument či vlastní program (takový, který nemá ikonu v menu) jde v obou, ale v MATE ho tam stačí přetáhnout, zatímco v Xfce je to poměrně nepohodlná cesta přes vlastnosti spouštěče a editaci příkazové řádky.

Doporučuji vyzkoušet obě prostředí (např. z live USB) a zkusit si v nich něco nakonfigurovat (ideálně něco náročnějšího), vyzkoušet si různé pluginy a uvidíš, které ti bude víc vyhovovat.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Budoucnost Xfce
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2020, 11:56:56 »
Ano - v Mate je konfigurace panelu znacne neergonomicka a dlouho mi trvalo, nez jsem na to prisel a stejne dlouho panel prizpusobit svym pozadavkum a take jsem na vsechno neprisel. U mne je xfce co se tyce ergonomie zatim jasna spicka a jediny co me tam mrzi je stale nedoreseny tearing, ktery se musi resit konfiguracnim patchem, ktery ovsem resi tearing, ale pohyb je mirne trhany. V Ubu Mate tohle resi prepnuti na Compiz nebo co to tam je - ale pak to jde vic na procak, nez na grafarnu. Ten by se dal asi instalovat a aplikovat i do Xubu, ale zas takovy filmovy nadsenec uz nejsem, aby mi to za tu praci stalo. Jinak treba v MX je tusim zase Compton, ale prepnuti na nej tearing neresilo. Je to opravdu achilovka xfce a divim se, ze po tech letech to porad neni doladene.

Jinak v jinem vlakne nekdo psal, ze na P4HT provozoval Kubuntu 14.04 - tak to ze me hranici s masochismem. Pamatuji si jako by to bylo vcera, jake mel na takovemto stroji strasnou odezvu Slax 6, ktery byl jeste koncipovan pro rychle pouziti a p. Matejicek tehdy kontrafunkcne implementoval KDE. Nejspis po podnetech vicero uzivatelu (vcetne me) dnes tvori system Deb-base (drive Slackware) a zvolil odlehcene prostredi - je pekne a moudre, ze je vyslysel.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.