Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s instalací připojení k internetu  (Přečteno 2380 krát)

infowood

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Problém s instalací připojení k internetu
« kdy: 28 Února 2007, 22:05:57 »
Zdravím Ubunťáky.. Dnes jsem prvně naistaloval Ubuntu, vše proběhlo v pořádku. Před zapnutím PC jsem zapojil do USB antenu pro bezdrátové připojení k internetu a po zapnutí mi namísto naskočení systému, projela obrazovka v DOS, kde na konci dlouhého seznamu je věta s mím názvem PC (infowood) a to: root@infowood-desktop:~# Poradíte mi co s tím?

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2007, 22:11:26 »
vy jste asi nabootoval do recovery modu...zkuste restartovat a pokud jste nic neupravoval tak by vam melo najet Ubuntu. Pokud vam normalni ubuntu nenajede jeste jednou popiste presne krom za krokem jak jste postupoval.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2007, 22:14:59 »
To neni DOS, ale prikazovy radek linuxu.
Kdyz to odpojis, tak ti to do systemu najede v poradku? (do grafickeho prostredi)
Ubuntu 6.06 - Ati Radeon 9250 128MB - [Gnome]

infowood

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2007, 02:13:03 »
Bohužel i když jsem USB s antenou odpojil, stále se mi nenačte grafické prostředí.
načítal se seznam, jako např. [17179677.452000 Buffer I/0 eror on device hda1, logical block 3015172] atd.
Stránka končí dvěma odstavci s hvězdičkami (první červená, druhá oranžová), V prvním je:
An automatic file system check (fsck) of the roott filesystem failed. A manual fsck must be perfomed, then the system restarted. The fsck should be perfomed in maintenance mode witch the root filesystem mounted in read-only mode.
V druhém je:
The root filesystem is currently mounted in read-only mode. A maintenance shell will now be started.
After performing system maintenance, pres CONTROL-D to terminate the maintenance shell and restart the system.
bash: no job control in this shell
bash: groups: command not found
bash: lesspipe: command not found
bash: dircolors: command not found
root@infowood-desktop:~#


Velice a předem děkuji za odpověď

PS: to že se mi toto stalo, jsem udělal z důvodu, že jsem se chtěl připojit na internet a nikde jsem nenašel menu pro bezdrátové připojení k internetu, tak jestli mi někdo poradí co s tím nahoře, tak mi prosím poraďte kde se nastavuje bezdrátové připojení k internetu a samozřejmě instalaci new hardwaru a to pro bezdrát: FastVNET_1.2 - anténa Atmel (asi nemůžu použít software co jde do winXP že? v případě že ne, kde bych našel software pro tuto antenu na Ubuntu?) Ještě jednou Děkuji

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2007, 02:18:37 »
I/O error on device hda1 = chyba cteni z disku

bud doslo k chybe pri instalaci systemu, nebo je v haji disk

infowood

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2007, 02:28:13 »
Když jsem system nainstaloval, tak normálně šlapal, několikrát jsem měl i vyp. PC a večír jsem chtěl nainstal. internet a došlo k tomuto.

Mohu tedy systém opět Ubuntem přeinstalovat? zformátuje se při tom rovnou disk? nebo jak mám postupovat? Děkuji

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2007, 08:31:48 »
Pokud mate tu moznost, zkuste provest zkusebni instalaci na jiny disk. Staci cokoliv od 3GB vys.

infowood

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2007, 11:31:50 »
Tak bohužel tu možnost nemám, jak mám tedy prosím Vás postupovat, při nové instalaci? Jinak CD s vypáleným obrazem Ubuntu, jsem zkontroloval a poškozen, nebo jiná data na něm nechybí, měl by tedy být v pořádku - kontrolu jsem provedl po naběhnutí systému s CD.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2007, 11:42:03 »
Znovu instalovat samo můžete. Zda formátovat oddíl si zvolíte při instalaci. Což by bylo v tomto případě vhodné. Dávejte ale pozor, co děláte! Ať nepříjdete vlastní chybou o data. Zálohovat se vždy vyplatí! :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

infowood

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2007, 12:16:15 »
Takže klasika jako u WinXP, data tam žádná nemám, disk jsem smazal.. DÍKY

infowood

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2007, 13:57:58 »
Tak jsem Ubuntu nainstaloval znovu, dal jsem format disku s následnou instalací a na konci mi vyskočilo hlášení ze značkou "jednosměrné ulice" kde je napsáno: Nelze nainstalovat GRUB na (hc...) Příkaz ´grub-install (hd0)´ selhal. Toto je kritická chyba.

Co s tím? mám skutečně odpálený hardisk? přeci mi neodešel kvůli zapojení USB s externí antenou pro připojení bezdrátového internetu?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #11 kdy: 01 Března 2007, 14:38:26 »
Proto asi neodešel, ale to neznamená, že to tak není. Můžete ho zkontrolovat nějakými nástroji pro HDD. Výborné je záchrané cd HirensBoot.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

infowood

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Problém s instalací připojení k internetu
« Odpověď #12 kdy: 01 Března 2007, 14:38:30 »
už je to OK, dal jsem instalaci po druhé a to se instalace již zdařila.. Díky všem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.