Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Autor Téma: NAS Synology  (Přečteno 528 krát)

Abby

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
NAS Synology
« kdy: 24 Červenec 2020, 16:03:49 »
Máte někdo zkušenosti s NASy Synology? Potřebovala bych pár věcí poradit.

shox

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Re:NAS Synology
« Odpověď #1 kdy: 24 Červenec 2020, 17:09:02 »
Existuje XPEnology https://xpenology.club/downloads/ , pomocí kterého jde rozjet systém od Synology a vyzkoušet si cokoliv.

shox

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 26 Červenec 2020, 21:38:32 »
Připojuji video https://www.youtube.com/watch?v=1gFqqn8D4pw , kde jsem kamarádovi připravil NAS z jeho staré desky, na které má i3-4130 + 8GB RAM + 2x 4TB HDD v RAIDu 1 + veřejná IP. Za NAS od Synology s Celeronem + 2GB RAM chtějí cca 8,5 tis. Kč, takže jeho HW je proti tomu někde jinde.

Abby

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 27 Červenec 2020, 13:46:16 »
Děkuji, ale opravdu nebudu na NAS Synology (konkrétně DS418) instalovat xpenology :) Já potřebuju poradit přímo s NASem, ne s instalací bůhvíčeho bůhvíkam :)

Jinak cena je irelevantní, fakt se nehodlám drbat s něčím kdovíjak spolehlivým, touto fází jsem si už prošla a kdybych rovnou zaplatila, už se mi to dávno vrátila. Navíc necelých 12k czk za čtyřdiskový NAS není nijak přehnaná cena a oproti domácímu bastlu prostě funguje.

Abby

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 27 Červenec 2020, 13:48:03 »
V první řadě mi jde o Video Station a Apple TV 4k, kdy některá videa (aktuálně čtyři) nejdou přehrát i přesto, že mají naprosto totožné nastavení, kodeky a vůbec všechno jako funkční videa (všechno je h265/mp4 + he-aac), jde o jedno 4k a tři 1080p videa. Asi tak 400 videí na stejné nastavení funguje, ale čtyři (zatím, doufám, že jich nebude víc) ne.

shox

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 27 Červenec 2020, 15:10:21 »
Hmm, pro mě ta otázka vypadala, že si chceš před koupí něco ověřit.

Abby

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 27 Červenec 2020, 16:36:48 »
Aha, to jsi špatně pochopil, potřebuji poradit s pár věcma, abych zbytečně neztrácela čas zkoušením. Už jsem zjistila, že nejsem tak bohatá, abych něco bastlila, ztrácela zbytečně čas řešením proč to zase nefunguje a prostě si koupím hotovou věc. Ale na té hotové věci, která sama o sobě funguje skvěle, potřebuji poradit s nastavením a opět proč bych měla vynalézat kolo, když ho už někdo x-krát vynalezl, proto se radši zeptám než abych ztrácela čas zkoušením.