Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Některé programy jsou v ruštině  (Přečteno 5444 krát)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #25 kdy: 15 Ledna 2021, 17:36:06 »
A co takhle jít do Nastavení Ubuntu a odinstalovat všechny nepotřebné jazyky (nechat jen eng-us a cz)??
Dále bych ještě pro jistotu smáznul celou složku
Kód: [Vybrat]
/usr/share/locale/ru  ##příkazem
sudo rm -r /usr/share/locale/ru

Pak už bys neměl ruštinu nikdy vidět.... ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #26 kdy: 15 Ledna 2021, 17:39:35 »
Tady je celkem zřejmé, proč jsou některé aplikace v ruštině:
Kód: [Vybrat]
LANGUAGE=cs:ru:enJako druhý preferovaný jazyk máš ruštinu a např. hardinfo český lokalizační soubor neobsahuje, zatímco ruský ano, proto naběhne v ruštině. A takových aplikací je samozřejmě více. Pokud ruštinu nechceš, mělo by to jít naklikat v nastavení jazyků systému, viz příloha (sorry, mám to v angličtině)

Edit: Jo a podle juwa2 nic nemaž, tudy cesta nevede.
« Poslední změna: 15 Ledna 2021, 17:47:03 od GdH »

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #27 kdy: 16 Ledna 2021, 00:21:59 »
Tady je celkem zřejmé, proč jsou některé aplikace v ruštině:
Kód: [Vybrat]
LANGUAGE=cs:ru:enJako druhý preferovaný jazyk máš ruštinu a např. hardinfo český lokalizační soubor neobsahuje, zatímco ruský ano, proto naběhne v ruštině. A takových aplikací je samozřejmě více. Pokud ruštinu nechceš, mělo by to jít naklikat v nastavení jazyků systému, viz příloha (sorry, mám to v angličtině)

Edit: Jo a podle juwa2 nic nemaž, tudy cesta nevede.

Ruština jako jazyk byla z nějakého důvodu nainstalována (netuším proč), nicméně teď už není, takže v nastavení to přehodit nemůžu

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #28 kdy: 16 Ledna 2021, 08:14:17 »
Ruština jako jazyk byla z nějakého důvodu nainstalována (netuším proč), nicméně teď už není, takže v nastavení to přehodit nemůžu

Kód: [Vybrat]
sudo update-locale LANGUAGE=cs:enpokud chceš jako záložní jazyk angličtinu, pokud ne, napiš tam co potřebuješ. Na případnou chybu tě to upozorní, jinak to edituje právě /etc/default/locale. Pak se odhlaš a přihlaš do systému, nebo restartuj a zkontroluj výpis locale

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #29 kdy: 16 Ledna 2021, 09:02:10 »
ale aj takto :
Kód: [Vybrat]
$ sudo update-locale LANG=LANG=cs_CZ.UTF-8 LANGUAGE
OR
$ sudo localectl set-locale LANG=cs_CZ.UTF-8

pre single usera upraviť  súbor ~/.bash_profile
Citace
LANG="cs_CZ.UTF-8"
export LANG
https://www.tecmint.com/set-system-locales-in-linux/

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #30 kdy: 16 Ledna 2021, 13:08:35 »
Ruština jako jazyk byla z nějakého důvodu nainstalována (netuším proč), nicméně teď už není, takže v nastavení to přehodit nemůžu

Kód: [Vybrat]
sudo update-locale LANGUAGE=cs:enpokud chceš jako záložní jazyk angličtinu, pokud ne, napiš tam co potřebuješ. Na případnou chybu tě to upozorní, jinak to edituje právě /etc/default/locale. Pak se odhlaš a přihlaš do systému, nebo restartuj a zkontroluj výpis locale

ale aj takto :
Kód: [Vybrat]
$ sudo update-locale LANG=LANG=cs_CZ.UTF-8 LANGUAGE
OR
$ sudo localectl set-locale LANG=cs_CZ.UTF-8

pre single usera upraviť  súbor ~/.bash_profile
Citace
LANG="cs_CZ.UTF-8"
export LANG
https://www.tecmint.com/set-system-locales-in-linux/

Zkusil jsem oboje, ani jedno z toho nepomohlo

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #31 kdy: 16 Ledna 2021, 16:02:34 »
Zkusil jsem oboje, ani jedno z toho nepomohlo

Ještě by to chtělo informaci, zda locale již ukazuje správné nastavení a pokud ano, zda se třeba to hardinfo spustí rusky i z příkazového řádku. Pokud ano, ještě pro jistotu koukni na tu proměnnou přímo:
Kód: [Vybrat]
echo $LANGUAGEDávej všechny informace, které jsi zjistil, co se změnilo od posledně, na co jsme se ptali. Tohle "ono to nefunguje" přestane každého rychle bavit   ;)

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #32 kdy: 16 Ledna 2021, 19:02:50 »
Zkusil jsem oboje, ani jedno z toho nepomohlo

Ještě by to chtělo informaci, zda locale již ukazuje správné nastavení a pokud ano, zda se třeba to hardinfo spustí rusky i z příkazového řádku. Pokud ano, ještě pro jistotu koukni na tu proměnnou přímo:
Kód: [Vybrat]
echo $LANGUAGEDávej všechny informace, které jsi zjistil, co se změnilo od posledně, na co jsme se ptali. Tohle "ono to nefunguje" přestane každého rychle bavit   ;)

Napsal jsem do konzole příkaz
Kód: [Vybrat]
echo $LANGUAGE a vypsalo to
Kód: [Vybrat]
cs:ru:en

Nicméně soubor /etc/default/locale má v sobě následující:
Kód: [Vybrat]
#  File generated by update-locale
LANG="cs_CZ.UTF-8"
LANGUAGE=cs:en

Když spustím hardinfo z konzole, tak je stále rusky.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #33 kdy: 16 Ledna 2021, 19:54:34 »
Proběhl restart po úpravě souboru?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1752
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #34 kdy: 16 Ledna 2021, 20:38:24 »
Zkusil bych ještě nastavení podle https://linuxconfig.org/change-system-language-on-ubuntu-20-04-from-command-line a vykopat ruštinu tam, pokud se objeví.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #35 kdy: 16 Ledna 2021, 22:26:56 »
Zkusil bych ještě nastavení podle https://linuxconfig.org/change-system-language-on-ubuntu-20-04-from-command-line a vykopat ruštinu tam, pokud se objeví.

To vypadá dobře.. ;)
Nicméně stejně by mě zajímalo. kde se mu tam ta ru vlastně v systému vzala....
Aspoň já vždycky pokaždé po instalaci odstraňuji v nastavení všechny nepotřebné jazyky (kromě cz a eng-us).
Dále používám localepurge který už při instalaci balíků instaluje pouze chtěné jazyky (cz + eng-us) v nich obsažené.
..

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #36 kdy: 17 Ledna 2021, 14:11:21 »
Proběhl restart po úpravě souboru?

Ano, proběhl

Zkusil bych ještě nastavení podle https://linuxconfig.org/change-system-language-on-ubuntu-20-04-from-command-line a vykopat ruštinu tam, pokud se objeví.

Ruština tam zaškrtnutá nebyla

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #37 kdy: 17 Ledna 2021, 14:15:01 »
Zkusil bych ještě nastavení podle https://linuxconfig.org/change-system-language-on-ubuntu-20-04-from-command-line a vykopat ruštinu tam, pokud se objeví.

To vypadá dobře.. ;)
Nicméně stejně by mě zajímalo. kde se mu tam ta ru vlastně v systému vzala....
Aspoň já vždycky pokaždé po instalaci odstraňuji v nastavení všechny nepotřebné jazyky (kromě cz a eng-us).
Dále používám localepurge který už při instalaci balíků instaluje pouze chtěné jazyky (cz + eng-us) v nich obsažené.
..

Nainstaloval jsem tenhle program a všechno je tak jak má být (hard info je v angličtině). Jen v seznamu aplikací mám hardinfo a pár dalších věcí pojmenovány v ruštině. Nevíte někdo jak to odstranit / přejmenovat?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1752
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #38 kdy: 17 Ledna 2021, 14:55:19 »
Zkusil bych ještě nastavení podle https://linuxconfig.org/change-system-language-on-ubuntu-20-04-from-command-line a vykopat ruštinu tam, pokud se objeví.

To vypadá dobře.. ;)
Nicméně stejně by mě zajímalo. kde se mu tam ta ru vlastně v systému vzala....
Aspoň já vždycky pokaždé po instalaci odstraňuji v nastavení všechny nepotřebné jazyky (kromě cz a eng-us).
Dále používám localepurge který už při instalaci balíků instaluje pouze chtěné jazyky (cz + eng-us) v nich obsažené.
..

Nainstaloval jsem tenhle program a všechno je tak jak má být (hard info je v angličtině). Jen v seznamu aplikací mám hardinfo a pár dalších věcí pojmenovány v ruštině. Nevíte někdo jak to odstranit / přejmenovat?

Který "tenhle" program jsi nainstaloval? localepurge?

Menu (nabídka aplikací) snad i v Ubuntu jde ručně editovat, v Kubuntu je to zcela triviální a přirozené. Nebo by mohla pomoct kompletní odinstalace a nová instalace těch všeh ruských věcí přes Synaptic.

Ty ostatní aplikace jsou v ruštině jen v menu a jinak běží anglicky (či česky, prostě podle hlavního jazyku v systému)?

Taháme informace jak z chlupatý deky a ještě musíme čekat...
« Poslední změna: 17 Ledna 2021, 14:59:58 od JirkaZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #39 kdy: 17 Ledna 2021, 14:57:02 »
Taky bych si tipl ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #40 kdy: 18 Ledna 2021, 22:49:11 »
Zkusil bych ještě nastavení podle https://linuxconfig.org/change-system-language-on-ubuntu-20-04-from-command-line a vykopat ruštinu tam, pokud se objeví.

To vypadá dobře.. ;)
Nicméně stejně by mě zajímalo. kde se mu tam ta ru vlastně v systému vzala....
Aspoň já vždycky pokaždé po instalaci odstraňuji v nastavení všechny nepotřebné jazyky (kromě cz a eng-us).
Dále používám localepurge který už při instalaci balíků instaluje pouze chtěné jazyky (cz + eng-us) v nich obsažené.
..

Nainstaloval jsem tenhle program a všechno je tak jak má být (hard info je v angličtině). Jen v seznamu aplikací mám hardinfo a pár dalších věcí pojmenovány v ruštině. Nevíte někdo jak to odstranit / přejmenovat?

Který "tenhle" program jsi nainstaloval? localepurge?

Menu (nabídka aplikací) snad i v Ubuntu jde ručně editovat, v Kubuntu je to zcela triviální a přirozené. Nebo by mohla pomoct kompletní odinstalace a nová instalace těch všeh ruských věcí přes Synaptic.

Ty ostatní aplikace jsou v ruštině jen v menu a jinak běží anglicky (či česky, prostě podle hlavního jazyku v systému)?

Taháme informace jak z chlupatý deky a ještě musíme čekat...

Nemám Ubuntu zas tak dlouho a nevím kde bych to mohl zeditovat. Aplikace běží normálně anglicky, jen v menu mají ruský název. Zkoušel jsem je přeinstalovat přes Synaptic (jak volbou přeinstalace, tak volbou úplného odstranění a opětovné instalace) a nic se nezměnilo.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #41 kdy: 19 Ledna 2021, 08:47:46 »
... Aplikace běží normálně anglicky, jen v menu mají ruský název. Zkoušel jsem je přeinstalovat přes Synaptic (jak volbou přeinstalace, tak volbou úplného odstranění a opětovné instalace) a nic se nezměnilo.

Tak ještě jednou - přeinstalování aplikací nemá a nemůže mít vliv na volbu jazyka, aplikace ti teď nabíhají v angličtině jen proto, že jsi jim smazal ruské lokalizační soubory, takže je nenajdou, i když chtějí. Spouštěče obsahují lokalizované varianty názvů a popisů přímo v sobě, snažit se je editovat je kravina. Celý problém je v tom, že se ti někde nastavuje proměnná LANGUAGE, podle které to všechno jazyk vybírá.
Zkus prohledat systémové soubory tvého $HOME adresáře, nejjednodušeji třeba takto:
Kód: [Vybrat]
grep -sH LANGUAGE ~/.*|grep -v bash_historyPokud to najde soubor, kde se do té proměnné cpe ruština, tak to bude potenciální viník.
V čistém systému by to mělo najít pouze tohle:
Kód: [Vybrat]
/home/user/.pam_environment:LANGUAGE           DEFAULT=cs:en
« Poslední změna: 19 Ledna 2021, 08:49:17 od GdH »

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #42 kdy: 20 Ledna 2021, 14:57:25 »
... Aplikace běží normálně anglicky, jen v menu mají ruský název. Zkoušel jsem je přeinstalovat přes Synaptic (jak volbou přeinstalace, tak volbou úplného odstranění a opětovné instalace) a nic se nezměnilo.

Tak ještě jednou - přeinstalování aplikací nemá a nemůže mít vliv na volbu jazyka, aplikace ti teď nabíhají v angličtině jen proto, že jsi jim smazal ruské lokalizační soubory, takže je nenajdou, i když chtějí. Spouštěče obsahují lokalizované varianty názvů a popisů přímo v sobě, snažit se je editovat je kravina. Celý problém je v tom, že se ti někde nastavuje proměnná LANGUAGE, podle které to všechno jazyk vybírá.
Zkus prohledat systémové soubory tvého $HOME adresáře, nejjednodušeji třeba takto:
Kód: [Vybrat]
grep -sH LANGUAGE ~/.*|grep -v bash_historyPokud to najde soubor, kde se do té proměnné cpe ruština, tak to bude potenciální viník.
V čistém systému by to mělo najít pouze tohle:
Kód: [Vybrat]
/home/user/.pam_environment:LANGUAGE           DEFAULT=cs:en

Vyzkoušel jsem to a našlo se tohle:
Kód: [Vybrat]
/home/filip/.pam_environment:LANGUAGE DEFAULT=cs:ru:en
Přepsal jsem v tom souboru Default na DEFAULT=cs:en:ru, uložil a restartoval. Nicméně některé aplikace mají stále v přehledu aplikací ruské názvy i po přeinstalování.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1752
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #43 kdy: 20 Ledna 2021, 15:31:16 »
Vyzkoušel jsem to a našlo se tohle:
Kód: [Vybrat]
/home/filip/.pam_environment:LANGUAGE DEFAULT=cs:ru:en
Přepsal jsem v tom souboru Default na DEFAULT=cs:en:ru, uložil a restartoval. Nicméně některé aplikace mají stále v přehledu aplikací ruské názvy i po přeinstalování.

Proč v systému pořád necháváš tu ruštinu? Potřebuješ ji?

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #44 kdy: 20 Ledna 2021, 17:15:40 »
Vyzkoušel jsem to a našlo se tohle:
Kód: [Vybrat]
/home/filip/.pam_environment:LANGUAGE DEFAULT=cs:ru:en
Přepsal jsem v tom souboru Default na DEFAULT=cs:en:ru, uložil a restartoval. Nicméně některé aplikace mají stále v přehledu aplikací ruské názvy i po přeinstalování.

Proč v systému pořád necháváš tu ruštinu? Potřebuješ ji?

Odstranil jsem ji, ale stále se tam z nějakého důvodu projevuje i když tam není

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #45 kdy: 20 Ledna 2021, 18:22:01 »
Vyzkoušel jsem to a našlo se tohle:
Kód: [Vybrat]
/home/filip/.pam_environment:LANGUAGE DEFAULT=cs:ru:en
Přepsal jsem v tom souboru Default na DEFAULT=cs:en:ru, uložil a restartoval. Nicméně některé aplikace mají stále v přehledu aplikací ruské názvy i po přeinstalování.

A opět: co na to
Kód: [Vybrat]
locale
echo $LANGUAGE
cat /etc/default/locale
cat ~/.pam_environment
?
Drží se tam všude správné hodnoty a stále to tu ruštinu upřednostňuje před angličtinou?

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #46 kdy: 20 Ledna 2021, 22:26:15 »
Vyzkoušel jsem to a našlo se tohle:
Kód: [Vybrat]
/home/filip/.pam_environment:LANGUAGE DEFAULT=cs:ru:en
Přepsal jsem v tom souboru Default na DEFAULT=cs:en:ru, uložil a restartoval. Nicméně některé aplikace mají stále v přehledu aplikací ruské názvy i po přeinstalování.

A opět: co na to
Kód: [Vybrat]
locale
echo $LANGUAGE
cat /etc/default/locale
cat ~/.pam_environment
?
Drží se tam všude správné hodnoty a stále to tu ruštinu upřednostňuje před angličtinou?

Zdá se že jo. Všude je nastaveno pořadí cs:en:ru.
Některé aplikace mají v přehledu apliakcí ruské názvy, v synapticu mám ruské popisy aplikací a terminál některé věci občas taky napíše rusky. (viz. screenshoty)
https://drive.google.com/drive/folders/1wcOMjzzS_xV5uuJ7PGShSIBb-LxdjXL4?usp=sharing
(Dal jsem je na google disk kvůli velikostem obrázků, některé mi tam nešli přidat vůbec a některým jsem musel snížit kvalitu)
« Poslední změna: 21 Ledna 2021, 08:49:38 od filip2cz »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #47 kdy: 21 Ledna 2021, 09:58:50 »
Problém je v tomto případě už v tom, že tam tu ruštinu vůbec jako alternativu máš. Když vezmu příklad toho Hardinfa, spouštěč vypadá následovně:
Kód: [Vybrat]
[Desktop Entry]
Name=System Profiler and Benchmark
Name[es]=Informacion y Rendimiento del Sistema
Name[fr]=Informations et Benchmarks du Système
Name[pt_BR]=Informações e Testes do Sistema
Name[ru]=Информация о системе и тестирование
Comment=Displays system information
Comment[ru]=Показывает информацию о системе
Exec=/usr/bin/hardinfo
...

Pokud máš v LANGUAGE cs:en:ru, bude v tom souboru desktop hledat cs, to tam není, pak en, to tam také není, najde ru, tak zobrazí tuto variantu. Teprve když nenajde žádnou, zobrazí výchozí neoznačenou variantu, která bývá zpravidla anglická, ale to neznamená, že je k ní automaticky přistupováno jako k en. Takhle to s lokalizací funguje v celém systému a protože je angličtina v drtivé většině případů výchozí, nemívá lokalizační soubory, což ve tvém případě znamená výsledek v preferenci ruštiny, protože správně fungují pouze aplikace, které v případě, že nemají cs lokalizaci, mají externí en lokalizaci. A pak také nemusí mít aplikace lokalizační soubory en, ale třeba varianty en_US, en_GB, a další.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1752
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #48 kdy: 21 Ledna 2021, 11:06:52 »
Já se ho ptám už delší dobu, zda tam potřebuje tu ruštinu a vůbec nechápu, jak se mu tam dostala...

Podle mě je jediná rozumná cesta ji úplně "vymlátit" ze systému.... Jak to přesně udělat, by mohl poradit snad jen GdH.

Měl jsem za to, že lokalizace je záležitostí uživatelské relace a tamního nastavení prostředí - nebo ne? Možná žiju ještě v dobách openSUSE, kde root měl samostatnou relaci (KDE)...

Proč to píšu: zkusmo bych založil nového uživatele a přepnul se do něj, zda se problém projeví i tam.

filip2cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • PopOS 20.4 , Dell Latitude E5540
    • Filip Komárek
Re:Některé programy jsou v ruštině
« Odpověď #49 kdy: 21 Ledna 2021, 13:13:43 »
Já se ho ptám už delší dobu, zda tam potřebuje tu ruštinu a vůbec nechápu, jak se mu tam dostala...

Podle mě je jediná rozumná cesta ji úplně "vymlátit" ze systému.... Jak to přesně udělat, by mohl poradit snad jen GdH.

Měl jsem za to, že lokalizace je záležitostí uživatelské relace a tamního nastavení prostředí - nebo ne? Možná žiju ještě v dobách openSUSE, kde root měl samostatnou relaci (KDE)...

Proč to píšu: zkusmo bych založil nového uživatele a přepnul se do něj, zda se problém projeví i tam.

Já už nějakou dobu odpovídám, že tam tu ruštinu nepotřebuju a že nevím jak se tam dostala...

Založil jsem nového uživatele a problém se projevuje i u něj (v menu jsou některé aplikace rusky a některé věci co jsem posílal předtím také)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.