Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co s "přeběhlíky" od MS?  (Přečteno 32753 krát)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #50 kdy: 25 Dubna 2008, 15:30:37 »
tak me napadlo... win XP uz stejne nestahuji prakticky zadnou aktualizaci... nestaci proste zakazat aktualizace? :)
no a hned budu mat  vsetkych piratov :D Povedz mi, preco by niekto s ofic. widlami vypinal aktualizacie ???
No, třeba já jsem to na noťasu s oficiálními Wokny měl. Ono když zapneš kompík, aby jsi se rychle koukl na net a ono to místo jakékoli smysluplné činnosti tahá 50MB akutalizací, tak to je pěkný opruz. Proto jsem automatické aktualizace vypnul a updatoval pouze přez stránky Win Update.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #51 kdy: 25 Dubna 2008, 15:38:27 »
Citace
ono jde taky o to, ze lidi, kteri si zvyknou na pouzivani WIN, pak tezce prechazi jinam...
napr. proc se studentum toleruje masivni pouzivani kradenych CAD programu? protoze az skonci skolu, tak je proste budou pouzivat dal - ale vetsinou uz legalni...

Moje řeč, už se tady o tom jednou psalo na jiném vlákně, prostě si myslím, že by měl být náš zájem v legalizaci OS podporovat. Ono to je spíš takové bububu ze strany MS,  protožže je pro ně prostě daleko zajímavější kluk, který si poskládá počítač a nelegálně nainstaluje Windows, ten se jich bude držet a je to potenciální zákazník, kluk který poskládá počítač a nainstaluje Linux je pro ně z větší části navždy ztracen...
Mimochodem včera jsem si kompletně instaloval HH jako čistou instalaci - měl jsem k tomu jistý důvod, proto jsem to neřešil upgradem a musím uznat, že instalace za ten rok, co UBUNTU používám udělala obrovský krok kupředu. Vložení CD, celkem sedm! kliků, rozdělení disku nejsložitější věc, restart a VŠECHNO běželo, kromě povolení nesvobodných ovladačů nVidie, což byl ale zase jeden klik! Nebýt toho, že byly přetížené servery, což ale není problém UBUNTU, bylo by vše hotovo za tři čtvrtě hodiny! Bez příkazové řádky a se všemi běžnými programy - OOo, Gimp, Pidigin... Čili UBUNTU je plně připraveno na migraci mezi BFU, kteří se chtějí alespoň trošičku učit :-).
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #52 kdy: 25 Dubna 2008, 16:37:48 »
Citace
ono jde taky o to, ze lidi, kteri si zvyknou na pouzivani WIN, pak tezce prechazi jinam...
napr. proc se studentum toleruje masivni pouzivani kradenych CAD programu? protoze az skonci skolu, tak je proste budou pouzivat dal - ale vetsinou uz legalni...

Moje řeč, už se tady o tom jednou psalo na jiném vlákně, prostě si myslím, že by měl být náš zájem v legalizaci OS podporovat. Ono to je spíš takové bububu ze strany MS,  protožže je pro ně prostě daleko zajímavější kluk, který si poskládá počítač a nelegálně nainstaluje Windows, ten se jich bude držet a je to potenciální zákazník, kluk který poskládá počítač a nainstaluje Linux je pro ně z větší části navždy ztracen...
Mimochodem včera jsem si kompletně instaloval HH jako čistou instalaci - měl jsem k tomu jistý důvod, proto jsem to neřešil upgradem a musím uznat, že instalace za ten rok, co UBUNTU používám udělala obrovský krok kupředu. Vložení CD, celkem sedm! kliků, rozdělení disku nejsložitější věc, restart a VŠECHNO běželo, kromě povolení nesvobodných ovladačů nVidie, což byl ale zase jeden klik! Nebýt toho, že byly přetížené servery, což ale není problém UBUNTU, bylo by vše hotovo za tři čtvrtě hodiny! Bez příkazové řádky a se všemi běžnými programy - OOo, Gimp, Pidigin... Čili UBUNTU je plně připraveno na migraci mezi BFU, kteří se chtějí alespoň trošičku učit :-).
Mám stejnou zkušenost - nestačil jsem se divit jak to bylo jednoduché a instalace rychlá. Opravdu už jediný obtížný krok pro BFU je rozdělení disku (docela mě překvapilo zobrazení stávajícího rozdělení disku při výběru rozdělení disku - pěkné). Porovnání instalace Ubuntu 8.04 a Win XP je neporovnatelné (neviděl jsem instalaci Vist). Také mě překvapila (mile) debata na stahuj.cz, kde hned na hlavní stránce je odkaz na Ubuntu 8.04 a hodnocení Ubuntu. Myslím, že Ubuntu se mílovými kroky blíží použitelnosti pro ty nej BFU.

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #53 kdy: 25 Dubna 2008, 18:40:42 »
Ano presne tak.Muhehe takto jsem se choval taky:Klikam jako blazen a nic :D njn.

Treba tento prispevek co je v topicu Livebuntu (nebo tak nejak a predem se omlouvam)
Pomóóóc. Tři hodiny jsem stahoval verzi pro vindows a když se to nainstalovalo není to kde spustit. Funguje-li takto linux, tak to raději zůstanu u woken. Do konverzace pro úplné začátečníky není možno přidat příspěvek, takže to píši sem. Bobo
A to neni stare takze mu zkuste pomoct.ja na to nemam nervy :D
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

BoboLupo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #54 kdy: 25 Dubna 2008, 18:50:16 »
Dělat machra když už to umíš, není žádné umění. Když nevím kde hledat, tak se zeptám. Nikdy jsem nepracoval s linuxem a dneska jsem si stáhl verzi pro wokna a když se to naistalovalo, není jak to spustit. A arogantní řeči určitě nové uživatele nepřitáhne. Takzvaný "přeběhlík od MS" chce uživatelsky jednoduché ovládání a ne aby pátral k čemu se těch 16GB nainstalovalo. Dnešní zkušenost mne poučila o tom, že linux není pro obyčejného uživatele. A pokud se toto nezmění bude MS jediné řešení. Bobo

existpierre

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #55 kdy: 25 Dubna 2008, 18:52:09 »
Ano presne tak.Muhehe takto jsem se choval taky:Klikam jako blazen a nic :D njn.

Treba tento prispevek co je v topicu Livebuntu (nebo tak nejak a predem se omlouvam)
Pomóóóc. Tři hodiny jsem stahoval verzi pro vindows a když se to nainstalovalo není to kde spustit. Funguje-li takto linux, tak to raději zůstanu u woken. Do konverzace pro úplné začátečníky není možno přidat příspěvek, takže to píši sem. Bobo
A to neni stare takze mu zkuste pomoct.ja na to nemam nervy :D

Len som to precital, zhlboka sa nadychol a siel som inam :D

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #56 kdy: 25 Dubna 2008, 18:57:18 »
Dělat machra když už to umíš, není žádné umění. Když nevím kde hledat, tak se zeptám. Nikdy jsem nepracoval s linuxem a dneska jsem si stáhl verzi pro wokna a když se to naistalovalo, není jak to spustit. A arogantní řeči určitě nové uživatele nepřitáhne. Takzvaný "přeběhlík od MS" chce uživatelsky jednoduché ovládání a ne aby pátral k čemu se těch 16GB nainstalovalo. Dnešní zkušenost mne poučila o tom, že linux není pro obyčejného uživatele. A pokud se toto nezmění bude MS jediné řešení. Bobo

Toto jsou lidé, kteří si stáhnou Ubuntu snad jenom proto, aby "měli důvod říct, že zůstanou u windows". Pokud by si milý BoboLupo po sobě přečetl příspěvek (všiměte si, že to není dotaz), zjistil by, že arogantní je tu jedině on sám. De facto píše: "Zkoušel jsem to nainstalovat, ale neumím to (což není moje chyba, ale chyba blbého EasyUbuntu). Pokud mě hezky nepoprosíte a nenapíšete mi krok po kroku, jak se to má udělat, tak zustanu na windows!"
« Poslední změna: 25 Dubna 2008, 19:00:39 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #57 kdy: 25 Dubna 2008, 19:04:13 »
Dělat machra když už to umíš, není žádné umění. Když nevím kde hledat, tak se zeptám. Nikdy jsem nepracoval s linuxem a dneska jsem si stáhl verzi pro wokna a když se to naistalovalo, není jak to spustit. A arogantní řeči určitě nové uživatele nepřitáhne. Takzvaný "přeběhlík od MS" chce uživatelsky jednoduché ovládání a ne aby pátral k čemu se těch 16GB nainstalovalo. Dnešní zkušenost mne poučila o tom, že linux není pro obyčejného uživatele. A pokud se toto nezmění bude MS jediné řešení. Bobo
Je naprostá blbost jak sis mohl stáhnout verzi linuxu pro wokna.A linux je pro běžného uživatele.Ale ne běžného debila.
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #58 kdy: 25 Dubna 2008, 22:00:58 »
Vzhledem k tomu, že v poslední době se tu skutečně vyskytlo několik lidí, kteří jsou opravdu mimo, zkusil jsem sepsat jakýsi koncept poučení pro "přeběhlíky" z nelegálních windows. Doufám, že to nejsou jen takoví exoti jako ten co tahal "16GB linuxu pro windows" a že některým by to i mohlo pomoci. Mám za to, že by nebylo od věci něco v tomto smyslu pověsit někam, kde na to narazí :)

Citace
Pro ty, kteří přecházejí ze "zhasnutých" (pirátských) windows
-------------------------------------------------------------

Jsme rádi, že jste projevili zájem o OS Ubuntu GNU/Linux. Abychom zabránili nedorozuměním považujeme za nutné zdůraznit několik faktů:

1) Toto fórum není oficiální podpora Ubuntu linuxu! Ač si nás řada lidí plete s helpline, nejsme jí. Existuje sice, existují i komerčně prodávané distribuce linuxu (linspire, xandros, Suse linux enterprise desktop a další), které ji mají, ale tohle je místo, kde se setkávají uživatelé, kteří si povídají o svých zkušenostech a problémech. Nic víc, nic míň. Leccos se tu vyřeší, ale pokud chcete profesionální podporu a na telefonu někoho, kdo Vám to vyřeší, kontaktujte Canonical. A připravte se zaplatit. Proto svoje případné frustrace z tohoto fóra nepřenášejte na linux sám - nemůže za to :)

2) Windows není Linux a Linux není Windows zadarmo. I když oba pojmy spadají do kategorie "operační systém", jsou značně rozdílné. Windows jsou komerční produkt komerční firmy. Mají své klady i zápory ale v podstatě vycházejí z myšlenky, že výrobce ví, co je pro jeho uživatele dobré a trochu "myslí za něj". Linux stojí především na svobodě (www.fsf.org), umožňuje každému dělat co chce jak chce, užívat kopírovat, měnit, dokonce i prodávat. Cenou za to je jeho jistá roztříštěnost (na rozdíl od homegenních windows) a možnost dojít k cíli velmi různými způsoby. Za linux se neplatí (alespoň za ten náš ne). Můžete si ale zakoupit profesionální podporu (http://www.ubuntu.com/support/paid), jak už je uvedeno výše.

3) Než se do instalace/nastavování pustíte, přečtěte si alespoň něco na wiki.ubuntu.cz. I když jste na windows návody nečetli a po spuštění setup.exe mačkali "next" "next" "ok", zde udělejte vyjímku a zkuste získat alespoň základní orientaci. Nepřehlédněte ani tipy k nastavení: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0 a uživatelskou příručku: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21340.0.

4) Než položíte dotaz, zkuste použít hledání. Dost pravděpodobně ho už někdo položil.

5) Nehledejte stejné programy jako jste měli ve windows. Spíš se zamyslete nad tím, co s počítačem skutečně chcete dělat (tj. opravdu je potřeba na otáčení fotek Photoshop?) a zkuste si nainstalovat z menu "přidat programy" co uznáte za vhodné. Mimochodem, Firefox a OpenOffice jsou stejné.

6) Nikdy (alespoň do doby, než se v tom systému začnete opravdu dobře orientovat) neinstalujte nic co stáhnete z internetu! K instalaci je menu "přidat programy" a program "synaptic"

7) Zapomeňte návyky z windows. Tj. nikdy nepracujte jako admin (zde root), ten je jen na nastavování systému. Nehledejte "program files", nejsou. Nehledejte písmenka disků, nejsou. I když jste ve windows byli zkušení uživatelé, zde nejste (zatím), nezapomeňte na to ani při práci se systémem.

8 ) Pokud dospějete k závěru, že toto pro vás není, nic se neděje - užívání počítače stejně jako jiné věci v životě by mělo být svobodné s možností zvolit si, co uznáte za vhodné.

« Poslední změna: 26 Dubna 2008, 13:16:32 od Rincewind »

tomato

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #59 kdy: 25 Dubna 2008, 22:31:12 »
to Rincewind: napsal jsi to dobre.. jen bych malinko upravil bod 2 - Canonical je taky komercni firma, ne? ikdyz nevydelava prodejem OS..
jinak tam mas jeste preklep ve slove homogennich.
+ bych jeste pripojil odkazy, idealne na nasteveni po instalaci (viz. howto ol Lukase Svobody, ikdyz je ofiko na 7.10) a taky uzivatelskou prirucku od Vojty Trefneho (s dodatkem, ze je ve vyvinu :))
linky na topicy jsou tu:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21340.0

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #60 kdy: 25 Dubna 2008, 23:48:28 »
Pěkně napsané, teď jen vyvěsit tak, aby to každý nově příchozí viděl.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #61 kdy: 26 Dubna 2008, 09:10:38 »
Pěkně napsané, teď jen vyvěsit tak, aby to každý nově příchozí viděl.

Mozno keby sa to dalo ako podmiekny pouzivania pri registracii na forum. Ale to by asi aj tak nikto necital :(
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #62 kdy: 26 Dubna 2008, 09:23:48 »
leda ze by soucasti registrace byl i test, ktery by proveril, co si lidi zapamatovali z tech podminek ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #63 kdy: 26 Dubna 2008, 09:47:33 »
to je ono  ;D
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

wam]Spider007

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #64 kdy: 26 Dubna 2008, 09:49:58 »
to by sa polka ludi na registraciu vykaslala. ja tiez nemam rad zdlhave registracie

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #65 kdy: 26 Dubna 2008, 11:33:20 »
Tak jsem až nyní shlédl na Nově tu reklamu na legalizaci windows a musel jsem se pouze smát... :-D
Jinak - zvážil jsem přechod a již tahám Ubuntu HH... :-) Nechám si i Winy - jenom kvůli občasnému dělání v Office 2007 a synchronizaci s iPhone. - Snad iPhone rozchodím i na linuxu :)
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #66 kdy: 26 Dubna 2008, 13:05:30 »
to Rincewind: napsal jsi to dobre.. jen bych malinko upravil bod 2 - Canonical je taky komercni firma, ne? ikdyz nevydelava prodejem OS..
jinak tam mas jeste preklep ve slove homogennich.
+ bych jeste pripojil odkazy, idealne na nasteveni po instalaci (viz. howto ol Lukase Svobody, ikdyz je ofiko na 7.10) a taky uzivatelskou prirucku od Vojty Trefneho (s dodatkem, ze je ve vyvinu :))
linky na topicy jsou tu:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21340.0

máš pravdu, je to komerční firma, ale bylo to myšleno tak, že ty ostatní prodejem (servisem, službami) linuxu vydělávají, kdežto canonical linux spíš primárně  sponzoruje

http://en.wikipedia.org/wiki/Canonical_Ltd.
Citace
Canonical Ltd. is a private company founded (and funded) by South African entrepreneur Mark Shuttleworth for the promotion of free software projects.

Těch překlepů tam bude asi ještě víc :)

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #67 kdy: 26 Dubna 2008, 13:43:54 »
Pěkně napsané, teď jen vyvěsit tak, aby to každý nově příchozí viděl.

Dal jsem to do obecné podpory, ale vyvěsit to neumím/nemůžu.

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #68 kdy: 30 Dubna 2008, 08:22:31 »
Pro Rincewind: dávam jedna s *  ;D

Tohle je přesně postup, kterým jsem prošel než jsem si Ubuntu nainstaloval. Je to zhruba rok, co se mi v hlavě začalo honit, co ten Linux vubec je. Tak jsem začal na linux.cz a poté googlil a hltal informace, jak to všechno je okolo toho tučňáka :) Teprve potom jsem si řekl, že to vyzkouším a uchopil jsem to za správný konec, jelikož jsem si nainstaloval Ubuntu ;D. Sice nikdy nebudu linux guru, doma PC používám na běžné věci (net, dokumenty, písničky, filmy...) a k tomu mi Ubuntu slouží dokonale.

Pochopil jsem jednu věc, Linux není pouze o legálnosti a svobodě OS, je to legálnost a svoboda všeho, co si pod OS nainstaluju a poté i vytvořím. A to je prostě k nezaplacení (jako celá distribuce Ubuntu ;D )

HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

hicadsum

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #69 kdy: 30 Dubna 2008, 11:14:26 »
Pohled velice čerstvého přeběhlíka: jednoduchá věc - nechci stejné Linux a Windows (i když myslím, že kdyby XP byli open-source, většina lidí by o Slackware nebo Debian zájem neměla), základní koncepty znám a pro konkrétnější řešení jsou mi celkem na nic. Terminálu se naprosto nebráním, někdy je fakt užitečný, většinou bych ale ocenil jednoduché GUI - mám pocit, že tohle se celkem zanedbává (blbý příklad ale např. cron vs. zadání v gnome-schedule...). Ve windowsu většina věcí běží naprosto hladce (a nemusím vědět jak), v linuxu musím spoustu věcí zdlouhavě konfigurovat. Ono to není ani tak zábava jako spíše masivní ztráta času. Google většinou poradí, nějaké řešení najde skoro vždy, jenže když se např. dívám na posloupnost zadání, kterým celkem nerozumím, pak nedorozumění kolem nějakého parametru klidně vede k tomu, že to prostě nejede ač autor je přesvědčen, že prostě musí a ja se leda rozčilím a bootuju do win.
Taky se mi kvůli každému programu nechce pročítat dokumentaci a pamatovat si parametry... Kromě toho, dost náchylné k chybě takové rozsáhlejší zápisy s mnoha parametry... Takže pak vždy průběžně pod terminálem otevřená dokumentace...
« Poslední změna: 30 Dubna 2008, 11:24:22 od hicadsum »

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #70 kdy: 30 Dubna 2008, 12:16:09 »
Treba si uvedomit ako sa vyvijal Linux a ako win%. GUI je neoddelitelnou sucastou win%, kdezto Linux ako primarne textovy a terminalovy OS GUI k svojej cinnosti nepotrebuje a GUI je len akysi dalsi "program", ktory na nom bezi, Linux moze existovat kludne aj bez neho, win% nie.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #71 kdy: 30 Dubna 2008, 12:25:08 »
Treba si uvedomit ako sa vyvijal Linux a ako win%. GUI je neoddelitelnou sucastou win%, kdezto Linux ako primarne textovy a terminalovy OS GUI k svojej cinnosti nepotrebuje a GUI je len akysi dalsi "program", ktory na nom bezi, Linux moze existovat kludne aj bez neho, win% nie.
A to je právě to, co bere Linuxu nejvíc "bodů" (a potenciálně uživatelů). Nevím, jestli bych šel do OS (byť by byl zadarmo), kdybych o něm měl pouze informaci, že je "primárně textový". Pokud chce vůbec někdy Linux vystoupit z menšinového postavení, musí se nejprve této nálepky zbavit. A snaha tu je, např. počet nastavení "z terminálu" se cestou od Ubuntu 6.10 k 8.04 značně zredukoval. Bohužel, stále mnoho věcí lze rozumě nastavovat pouze v terminálu, což pro některé potenciální uživatele, kteří Ubuntu zkouší může mít i efekt "reboot zpět do Windows".
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #72 kdy: 30 Dubna 2008, 12:44:54 »
ale takhle prece zacinaly i windows - puvodne pouze graficka nadstavba nad DOSem - tedy ne operacni system, ale pouhy program...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

wam]Spider007

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #73 kdy: 30 Dubna 2008, 12:55:12 »
ale takhle prece zacinaly i windows - puvodne pouze graficka nadstavba nad DOSem - tedy ne operacni system, ale pouhy program...

to je pravda, ale ani vtedy sa vo windowse command line nepouzival nejak extra casto.
Tiez si myslim, ze by sa mal linux zbavit nalepky "OS kde musite vediet pracovat s terminalom". Potom sa uz ludia nebudu ani bat nan prejst a mozno sa zacne aj viac pouzivat.

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #74 kdy: 30 Dubna 2008, 13:03:04 »
Ja som to myslel skor v tom pozitivnom zmysle, co mu body pridava, hoci samozrejme na pritiahnutie uzivatelov a hlavne tych, ktory boli zvyknuti na win% je rozhodne treba investovat do GUI, ale myslim si ze jeho "terminalovost" a hlavne "otvorenost" ma tu vyhodu, ze uzivatel don moze zasahovat a sam si upravovat co a ako potrebuje, co je velmi prinosne napr. pri rieseni poruch a chyb, ktore sa vyskytnu. Vo win% takato moznost nie je, ked nastane nejaky problem alebo chyba, tak jednoducho restart alebo reinstall, a ked nepomoze ani to, tak cakat na nejaky update, ktory to vyriesi (ak to vobec vyriesi). A v linuxe sa da z terminalu vacsinou chyba odhalit a clovek aspon vie, co robi, ale ked sa nieco stane vo win%, tak nikto nevie co sa vlastne stalo, lebo ten si vzdy robi co chce. A v neposlednom rade tiez moznost upravy podla svojho gusta.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.