Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: AnyDATA ADU-520L, Ufon  (Přečteno 21643 krát)

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
AnyDATA ADU-520L, Ufon
« kdy: 21 Srpna 2009, 18:06:06 »
Dobrý den přeji,
dnes jsem si pořídil usb modem AnyDATA ADU-520L a službu od Ufon připojení za 0. Ještě než jsem tak zakoupil, pročítal toto foru a hledal i jinde na internetu info o tom jestli to půjde. Našel jsem pár let staré thready o funkčním připojením se starší verzí modemu. A doufal, že doba již pokročila a bude to chodit bez problémů samo. A ono to vypadá, že nebude.

Mám distribuci ubuntu 9.04
V Network Connection / Mobile Broadband se mi zobrazila automaticky položka Auto Mobile Broadband (CDMA) connection.
Po editaci položky jsem zadal:
Number: #777
Username: ufon
Password: ufon

Nic jiného jsem neměnil a doufal, že to půjde.

pak jsem někde vyčetl, že budu potřebovat podporu dial up v podobě nainstaloaného balíku kppp. Jenže používám Gnome a tak jsem vyčetl, že spíš Gnome-ppp. Jenže jsem online jen na PC. Sice jsem balíček gnome-ppp_0.3.23-1_i386.deb stáhnul a přenesl na Flash, jenže to chce z internetu stahovat ještě dalších 5.

Uměl by mi někdo prosím poradit, jestli na to jdu dobře? Máte s tímto připojením někdo zkušenosti? Zajímalo by mě, jestli je to možné vůbec rozchodit.
Předem děkuji za jakýkoliv tip.
Tomáš


phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2009, 18:25:34 »
V zásadě ano ale žádný dial nepotřebuješ. Musíš prvně poklikat na připojení, ono se to pochopitelně nespojí, pak editovat spojení, to máš správně a mělo by to chodit. Co to hlásí pokud to nechodí?

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2009, 18:46:51 »
V zásadě ano ale žádný dial nepotřebuješ. Musíš prvně poklikat na připojení, ono se to pochopitelně nespojí, pak editovat spojení, to máš správně a mělo by to chodit. Co to hlásí pokud to nechodí?

Zasunu modem do USB. Diody říkají:
Power Lamp - oranžová - napájení modemu zapnuté.
IDLE/BUSY - zelená - úspěšné připojení k síťi (stav nečinnosti)
To je asi OK.

Pod ikonou představující Network manager mám zaškrtnuto Enable Networking i Enable wireles. Poku dám Edit Connection a pod ním v Network Connection / Mobile Broadband vytvořím nové připojení jménem třeba ufon, tak ho pak pod ikonou představující Network manager nevidím. Nevím proč?

Při mém zkoušení se mi z nějakého důvodu samo vytvořilo Auto Mobile Broadband (CDMA) connection. Napsal jsem do něj přihlašovací udaje. A dokonce bylo vidět i pod ikonou Network manager. Když jsem ho vybral, začalo se jakoby připojovat. Skončilo to na dialogovém okně AnyData a chtělo to nějaké heslo k modemu a to jsem neznal. (ufon nešel) Jenže teď už se mi tato volba nezobrazuje.

Takže mi to vlastně žádnou chybu ani nehlásí.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2009, 21:12:55 »
Po nabootování s modemem v usb se v Mobile Broadband objevilo Auto Mobile Broadband (CDMA) connection. Dokonce se to zobrazilo i jako zaškrtávací nabídka pod ikonkou k připojení. Vyplnil jsem do toho jméno a heslo ufon a zkusil pripojit.

Vyběhlo okno:

Allow acces

Allow application acces to keyring?

The application "NetworkManager Applet" (/usr/bin/nm-
applet) wants to acces the password for "Network secret
for Audio Mobile Broadband (CDMA) connection/cdma/
password" in the default keyring.
Denny    Allow Once    Always Allow

Dal jsem Allow Once a byl jsem pripojen:-) Pri prvnim pokusu kdyz to na me vybehlo jsem dal Always Allow to po me chtelo nejake heslo. Jeste pred tim jsem zkousel tento navod: http://www.root.cz/clanky/ufon-v-linuxu-a-modem-adu-510-cdma/ Uz si myslel, ze uspesne.

Mezitim mi vytuhlo graficke prostredi a me nefunguje tlacitko power, tak musel vyndat baterku. Po znowa nabootovani s modemem uz se mi zase volba nezobrazuje. Po jeste dalsim restartu zase v nabidce nic nemam. Funguje to nejak divne, nevim co s tim.

Jak mam donutit OS aby vedel o modemu?

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2009, 21:30:59 »
Pokud se připojím pod win XP, restartuji a nabootuji do ubuntu, systém o zařízení ví a připojí se do sítě internet. Překvapivě i při restartu obě diody modemu nezhasnou. Když v ubuntu modem z usb vytáhnu a vrátím zpět, už o něm systém neví.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2009, 22:54:27 »
Zdá se mi, že provádíš nesmysly. Víš  co znamená allow once ? To znamená jen jednou. Proč jsi tuto možnost volil? Já tedy mám ufon fofr internet a tyto problémy neznám. Doporučuji ten postup, co jsem Ti psal. Pokud máš Ubuntu 8.1 a novější, musí to jet.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #6 kdy: 22 Srpna 2009, 09:34:27 »
Zdá se mi, že provádíš nesmysly. Víš  co znamená allow once ? To znamená jen jednou. Proč jsi tuto možnost volil? Já tedy mám ufon fofr internet a tyto problémy neznám. Doporučuji ten postup, co jsem Ti psal. Pokud máš Ubuntu 8.1 a novější, musí to jet.

Vim, co to znamena. Umel bys mi prosimte poradit co udelat aby system modem videl? Pokud ho vidi to co rikas funguje. Jenze se tak stane jen, kdyz se restartuje z win. Jinak ho muzu davat do kterehokoliv usb a volbu pro pripojeni pomoci Any data modemu nemam videt.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #7 kdy: 22 Srpna 2009, 10:58:36 »
Zopakuji Ti to. Klikneš na ikonku připojení, modem musí být zapnutý, obě kontrolky na modemu svítí.   Měla by tam být volba Auto Mobile Broadband connection. Buď se Ti modem hned připojí nebo ne. Pokud ne, klikneš pravým tlačítkem myši na ikonku a zvolíš Upravit spojení nebo anglicky Edit connection. zvolíš CDMA spojení, volba připojit po startu je vlevo nahoře. Zadáš číslo, uživatelské jméno a heslo. Zvolíš zavřít nebo OK. PC se tě zeptá zda allow once nebo always. Zvolíš always. Pokud po Tobě bude chtít heslo připojení služby, restartuješ PC. Toť vše. Pokud to nenajede, napiš.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #8 kdy: 22 Srpna 2009, 13:04:48 »
Díky. že máš se mnou trpělivost:-)

Klikneš na ikonku připojení, modem musí být zapnutý, obě kontrolky na modemu svítí
-ano, obě svítí. (zeleně a oranžově)

Měla by tam být volba Auto Mobile Broadband connection
-taková volba tam není. Vidím tam jen wireles připojení, přes které jsem teď připojený.

Buď se Ti modem hned připojí nebo ne
-takže se hned nepřipojí
 
Pokud ne, klikneš pravým tlačítkem myši na ikonku a zvolíš Upravit spojení nebo anglicky Edit connection
-Kliknu pravým, dám edit connection a pod záložkou Mobile Broadband mám Auto Mobile Broadband (CDMA) connection. Nebo si vyvořit a přidat nové sám, tomu rozumím.

zvolíš CDMA spojení
-Když mám otevřené okno Network Connection mám na výběr z 5ti záložek. (Wired, Wireless, Mobile Broadband, VPN, DSL)
Ve Wireles jsem si ručně vytvořil položku s údaji pro připojení k wifi routeru a ta se mi pak zobrazuje i pod ikonkou připojení a funguje.
V záložce Mobile Broadband - ta mě teď zajímá - mám položku Auto Mobile Broadband (CDMA) connection. Když jí edituji, zadám jen password ufon, username ufon, bumber #777, zaškrtnu v levo nahoře Connect Automaticaly a potvrdím Apply.

Dle mého názoru by se ted po kliknutí na ikonku připojení mělo toto alespoň zobrazit, případně rovnou auotomaticky připokjit, když jsem to nastavil. Ale tu volbu pod ikonkou nemám. Vím, jak jí tam dostat a připojit se přes to. Restartuji notebook a nabootuji win xp. Připojím se přes ufoní modem ve win. Nebudu ho odpojovat a znova restaruji a nabootuji do  ubuntu. Kliknu na ikonku připojení a svítí na mě položka Auto Mobile Broadband (CDMA) connection a jsem automaticky připojen přes ufona.
To ale přeci není rešení???
Dělám přeci vše co říkáš, ale jinak než jsem popsal se mi to pod ikonou nezobrazí.


phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #9 kdy: 22 Srpna 2009, 15:01:40 »
Bohužel jsi něco zkazil nesprávným postupem hned z počátku. Musíš odinstalovat network management a nainstalovat ho znovu. Pak post up, který jsem ti psal. Nebo nová instalace. Jinak Ti neumím poradit. Zřejmě chyba při nainstalování dial. To vůbec není třeba.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: AnyDATA ADU-520L, Ufon
« Odpověď #10 kdy: 22 Srpna 2009, 16:00:49 »
Bohužel jsi něco zkazil nesprávným postupem hned z počátku. Musíš odinstalovat network management a nainstalovat ho znovu. Pak post up, který jsem ti psal. Nebo nová instalace. Jinak Ti neumím poradit. Zřejmě chyba při nainstalování dial. To vůbec není třeba.

Ještě než si mi odpověděl udělal jsem zcela novou instalaci. Zvolil jsem souborový systém ext4 (puvodně měl ext3) a pred  chvilkou doběhla aktualizace systému. Připojení k wifi routeru funguje. Ještě jsem nic jiného nedělal a těšil se, že se to vyreší. A opět to vypadá stejně.

Ty máš přímo ten modem AnyData 520? Nebo tu starší 510?


timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Ufonův Internet
« Odpověď #11 kdy: 22 Srpna 2009, 18:12:32 »
Dobrý den.
Potřeboval bych poradit. Mám OS Ubuntu 9.04. Pořídil jsem si od Ufona USB modem AnyDATA ADU-520L. Když ho připojím do USB, obě diody svítí. Ale po kliknutí na ikonu Network Manager ho v nabídce nevidím jako třeba wifi. Takže není možnost se přes něj připojit.

Přišel jsem na to, že jediný způsob jak se mi tam zobrazí a jde se přes něj připojit je, že se nabootuju do WinXP. Pak provedu restart a nechám nabootovat do Ubuntu. Na ploše se mi zobrazí ikona Ufonův Internet. A ve File Browseru vidím modem jako další disk. A pod Ikonkou (vlev nahoře) připojní mám kromě sítí wifi i volbu Auto Broadband (CDMA) connection. Stačí už jen přes edit connection vyplnit heslo a jméno a funguje.

Jak mohu připojit tento modem abych ho viděl ve file browseru a pod ikonkou připojení i jinak, než předchozím spuštění windows?
Dal by se tam nejak dostat i jinak?

Uz druhý den po tom pátrám a nemohu na to přijít.

Tomáš

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #12 kdy: 22 Srpna 2009, 18:39:48 »
Ještě mne napadlo, jakou máš grafickou kartu?

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #13 kdy: 22 Srpna 2009, 18:43:44 »
Ještě mne napadlo, jakou máš grafickou kartu?

ATI radeon hd 2400


timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #14 kdy: 22 Srpna 2009, 19:00:42 »
Ještě mne napadlo, jakou máš grafickou kartu?

OS tu věc v USB asi ani nevidí?

lsusb
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 007 Device 002: ID 0b05:1712 ASUSTek Computer, Inc. BT-183 Bluetooth 2.0+EDR adapter
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 005: ID 046d:c019 Logitech, Inc. Optical Tilt Wheel Mouse
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 003: ID 05c6:1000 Qualcomm, Inc.
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 002: ID 174f:5a35 Syntek 1.3MPixel Web Cam - Asus G1s
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #15 kdy: 22 Srpna 2009, 19:21:16 »
To budeš mít asi smůlu, ta karta asi dělá ten problém. Jaký máš ovladač?

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #16 kdy: 22 Srpna 2009, 19:27:38 »
To budeš mít asi smůlu, ta karta asi dělá ten problém. Jaký máš ovladač?

Vysvetli mi to prosim at jsem chytrejsi? Jak muze delat karta problem? Nevim jaky mam ovladac. Moc se v tom neorientuji. Koukam do Hadware Drivers. Nejaky Software modem a ATI graphic driver neni activated. Tak jsem je dal activated.


phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #17 kdy: 22 Srpna 2009, 19:59:49 »
Problém je v ovladačích ATI, které dost často nejsou kompatibilní s danou aplikací. Já se např. nemohu se přihlásit do Kubuntu, Fedory, Debianu, SUSE. Problém je právě v NM.Já tvou  kartu neznám ale asi to bude tak. Zkus restartovat s novým ovladačem a uvidíš.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #18 kdy: 22 Srpna 2009, 20:04:51 »
Zkus restartovat s novým ovladačem a uvidíš.us restartovat s novým ovladačem a uvidíš.

Nevim jak to myslis ani jak to mam udelat. Mam Linux dva par dni a i kdyz se snazim dohledavat co se da tak mi prijde, ze porad nic neumim...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #19 kdy: 22 Srpna 2009, 20:07:03 »
Dal jsi ovladač aktivovat, tak restartuj a uvidíš, zda se přihlásíš.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #20 kdy: 22 Srpna 2009, 20:15:21 »
Dal jsi ovladač aktivovat, tak restartuj a uvidíš, zda se přihlásíš.

Aha, to uz jsem zkousel hned po instalaci. Rikalo to, ze je potreba restart. Nejde to:-(

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #21 kdy: 22 Srpna 2009, 20:24:15 »
Myslíš, že by to mohla vyřešit jiná distribuce Linuxu? Zrovna se mi ubuntu začlo libit, ale pokut to pod ní nepůjde...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #22 kdy: 22 Srpna 2009, 20:30:26 »
Nevím, musíš zkoušet ale bude to problém, Ubuntu je jedna z nejpřizpůsobivějších distribucí. fakt to neumím odhadnout.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #23 kdy: 22 Srpna 2009, 20:34:00 »
Nevím, musíš zkoušet ale bude to problém, Ubuntu je jedna z nejpřizpůsobivějších distribucí. fakt to neumím odhadnout.

Dekuji Ti za rady.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Ufonův Internet
« Odpověď #24 kdy: 22 Srpna 2009, 20:59:39 »
Zkousel jsem jeste gnome ppp a detekci modemu a reklo mi to, ze zadny nemam. Chtel jsem si poridit jeste asus eee 1000he na cesty a dat na nej eeebuntu. Ted jsem trochu v rozpacich.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.