Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tak tu máme Alfu 3  (Přečteno 13542 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #25 kdy: 07 Března 2011, 20:40:42 »
nevím, proč z tý USB Flashky nenabootuje, i když to jasně odkliknu... Jen série asi tisíc řádků s abnormálními hausnumery (nelze udělat screen!!!) a nic...
Taky mi to nešlo s tím "druhým" programem než je "Vytvoření spouštěcího disku"(ani jiná alfa beta distribuce než *buntu). A s programem "Vytvoření s. d." v Ubuntu 10.04 to nejde, protože je tam stará verze toho nástroje. Tak jestli jsi to nedělal třeba takto.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #26 kdy: 07 Března 2011, 20:42:17 »
Z CD v poho nabootuješ. Nvidia už má nějakou dobu i ovladače na nový Xka. Jen Compiz tam občas padá.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

oyankee

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #27 kdy: 07 Března 2011, 22:17:21 »
Libre Office jsem měnil dnes v noci, budu zkoušet. Z prvních zkoušek mi přišla změna jen v názcu a úvodním splashi ;) Uvidim, co mě čeka...

No, mě to tak přijde už pár týdnů, že jde jen o vizáž. Ani podle jejich stránek nechápu, kde je změna. Nechám se rád poučit....

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #28 kdy: 07 Března 2011, 22:53:15 »
Tváříš se, jako bys nevěděl, že hlavní změna je pouze v tom, že se Office vyvleklo ze spárů Oracle. Ostatní je podružné.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #29 kdy: 07 Března 2011, 23:34:45 »
Povím to takto... Unity je zajímavé. Jde jen o to, jak ho programátoři dotáhnou do konce. Ve VirtualBoxu je to takové nepřehledné. Chybí tam koordinace v tom ovládání, ale uvidíme. Také mi v Unity chybí snadné nastavení chování, přidávání spouštěčů apod. Libreoffice je velmi povedené. Konečně se powerpoint prezentace spouští tak jak mají. A řekl bych, že celý balík je rychlejší. Jen ještě neopravili chybu s rychlím spouštěním. Když někdo otevře dokument a má přitom zapojený rychlí spouštěč, tak když bude chtít vypínat počítač, tak to nevypne a musí nejdříve deaktivovat rychlé spouštění. Jinak výměnu Rhythmboxu za Banshee nechápu. Rhythmbox funguje dobře.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #30 kdy: 08 Března 2011, 13:23:52 »
Rhythmbox nepotřebuje mono.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #31 kdy: 08 Března 2011, 17:07:36 »
Rhythmbox nepotřebuje mono.

To rozhodně není důvod k tomu ho vyhodit. Zisk z Banshee jde převážně Canonicalu, naproti tomu z Rhytmboxu do gnome/fsf/nevím ...prostě prachy až na prvním místě.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #32 kdy: 09 Března 2011, 01:53:23 »
Já sem si dlouho myslel, že kosmonaut vydělává hlavně na jiných věcech a Ubuntu (desktop) bude naprosto nevýdělečný podnik bez příjmů.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #33 kdy: 09 Března 2011, 07:33:34 »
Já sem si dlouho myslel, že kosmonaut vydělává hlavně na jiných věcech a Ubuntu (desktop) bude naprosto nevýdělečný podnik bez příjmů.

On už spíš má vyděláno, Thawte prodal za nějakých 600 mil. dolarů a to už mu vydělává samo. Do Ubuntu dal jen nějaké drobné, to dal víc i za výlet do vesmíru.

Jinak: Vyměnit Rhythbox za Banshee bylo čistě technickou záležitostí. Co se peněz týče, tak na tom byli spíš lépe s Rhythmboxem, kde měli jen svůj obchod, problémy naopak nastaly až s Banshee.

oyankee

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #34 kdy: 09 Března 2011, 08:27:45 »
Tváříš se, jako bys nevěděl, že hlavní změna je pouze v tom, že se Office vyvleklo ze spárů Oracle. Ostatní je podružné.
To mi uniklo, božínku. Přistáli jsme na měsící !

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #35 kdy: 09 Března 2011, 14:51:21 »
Muffon napsal: Přistáli jsme na měsící !

Američani přistáli na Měsíci, my ne. I když ten náš kosmonaut Remek možná taky, kdo ví.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #36 kdy: 09 Března 2011, 15:00:12 »
Vojtěch Trefný napsal: Co se peněz týče, tak na tom byli spíš lépe s Rhythmboxem, kde měli jen svůj obchod, problémy naopak nastaly až s Banshee.

To je možné, nevidím do toho tolik. Udělal bych nejdříve všelidové hlasování co tam dát a teprve pak bych řešil eventuelní problémy. Podobné aplikace jsou pro distribuci stěžejní.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #37 kdy: 09 Března 2011, 18:56:04 »
Vojtěch Trefný napsal: Co se peněz týče, tak na tom byli spíš lépe s Rhythmboxem, kde měli jen svůj obchod, problémy naopak nastaly až s Banshee.

To je možné, nevidím do toho tolik. Udělal bych nejdříve všelidové hlasování co tam dát a teprve pak bych řešil eventuelní problémy. Podobné aplikace jsou pro distribuci stěžejní.
Ono se taky často hlasuje...ale je to takové skrytější hlasování a není česky :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #38 kdy: 09 Března 2011, 19:08:01 »
Potom to není demokracie.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #39 kdy: 09 Března 2011, 21:16:24 »
Potom to není demokracie.

Rozhodování všech je věc ošemetná. Když pominu podvodné klikače (boty) na ovlivnění ankety, přecejenom jsou to "core" programátoři kteří budou vizi přepisovat do kódu, a ne všichni hlasující.

jako rozumné řešení beru hlasování v rámci vývojářů - všichni aktivní (třeba) na Launchpadu budou moct hlasovat. Názor běžného uživatele by se bral jako poradní při 1) plichtě vývojářů nebo 2)když se uživatelé na něčem nekompromisně (90%) shodnou.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Kedrigern

Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #40 kdy: 09 Března 2011, 21:35:57 »
A kdo stojí o demokracii? Zde jde o svobodu. KDOKOLIV si může vzít kód a udělat vlatní projekt, který může být demokratický. Ale to moc nikam nevede (v softwaru).

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #41 kdy: 09 Března 2011, 22:29:44 »
A kdo stojí o demokracii?

Demokracie se šíří světem jako lavina. Viz pád režimů v severní Africe.

KDOKOLIV si může vzít kód a udělat vlatní projekt, který může být demokratický.

To je pravda. Uvažuji, že vytvořím novou distribuci, založenou na Ubuntu, popř. na Debianu. Ještě počkám na to, jak bude vypadat finální verze Ubuntu 11.04. Dík, že mě svým příspěvkem v podstatě podporuješ.


Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

latitude6500

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #42 kdy: 10 Března 2011, 21:31:18 »
všetko ide len akurat sem tam zmiznu bordery na oknach alebo napr. vobec mi nefunguje skype ktory sa neda asi ani nainstalovat a tiez vobec neide spustit software center cize buchnut si programy do alfy 3 sa mne aspon nedari...inac mi ide vsetko ostatne.lepsie bude pockat na betu.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #43 kdy: 10 Března 2011, 21:54:17 »
Klíčové datum je 31.3.2011
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Kedrigern

Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #44 kdy: 12 Března 2011, 22:32:26 »
Tak jsem včéra nahodil Daily build a jsem velmi mile překvapen. Mnoho starých dobrých vlastností doznalo mírných vylepšení (třeba opravili kalendář z UNR, kde v apletu chybělo nastavení) a samotné Unity mi chodí na Intel Atomu + NVIDIA ION mnohem rychleji, než cokoliv co jsem zatím viděl (akcelerace se nezapře).

Chybky jsem samozřejmě potkal, ale na alfu to nepovažuji za zlé.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #45 kdy: 12 Března 2011, 23:49:25 »
Můžu mít dotaz, jak dlouho to na Atomu startuje (od GRUBu po úplně naběhnutí grafiky) ?
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

stedan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #46 kdy: 13 Března 2011, 08:59:25 »
Od grubu až po kompletně naběhlou plochu 25 sekund.
Ubuntu GNOME Remix 12.10 64 bit, Asus K53SV, Intel Core i5-2430M, Intel HD 3000 + nVidia GT540M, 4 GB DDR3 1333 MHz, WD Scorpio Blue 640 GB

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #47 kdy: 13 Března 2011, 10:33:44 »
Hm... demokracie je sice hezká myšlenka, ale v reálu tak až úplně všemocná není... vedlejším efektem může být třeba "polarizace - a paralyzace společnosti". Osobně jsem příznivce konstituční monarchie a i vývoj Ubuntu k tomu má blíž... naštěstí :-)

Kedrigern

Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #48 kdy: 13 Března 2011, 10:39:41 »
Jedna: Grub--GDM  jsme měl teď 40s, GDM--Unity 16s. Ten první čas je dost možná velký kvůli síťovce, kde mi teď vůbec nefunguje Wifi (to nemá, co dělat s Ubuntu) - čili se spolu nejspíš chvíli dohadují. A ani jinak HW a SW teď není moc odladěn. Rozhodně mi to na stejném železe startuje rychleji než W7.

Jinak mám Atom N270, což je 1.60GHz.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #49 kdy: 13 Března 2011, 15:23:17 »
Díky. Asi tam opravdu bude nějaký zádrhel, hlavně ten první čas je dost dlouhý.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.