Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký program na stříhání videa v češtině přímo z Ubuntu software? Nebo nejsnazší  (Přečteno 6101 krát)

am.linux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Chtěl jsem se ještě zeptat, jestli někdo nezná nějaký program na stříhání videa, který by byl v češtině a byl ke stažení přímo z Ubuntu software? Zatím jsem nenanšel takový. A pokud není, tak nějaký jiný, ale aby bylo co nejvíce snadný a intuitivní na pochopení. jedná se obyčejná videa, kde chci ustřihnout  třeba jen půl minuty a zkrátit tak video na polovinu. Nic složitého a náročného. Měl jsem KdenLive a ještě jeden (přesně si nepamatuji názvy), ale vůbec jsem nebyl schopen je používat a tak jsem dal zase pryč bez jediného reálného využití.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Na prostý střih používám Avidemux. Ale netuším, zda se nachází v nějakém Ubuntu software. Nejlepší je ho stáhnout jako *.appimage.

Postup si nastuduj. Jo a není v češtině (proč taky?).

Není zač.

am.linux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
No prostě proto, že 10 miliónů lidí z ČR neovládá angličtinu. Zejména starší ročníky, co jsme se museli učit celý život rusky. Avidemux jsem používal, ale hledám něco, co se dá stáhnout přímo z Ubuntu software.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
A důvod pro to, aby to bylo v Ubuntu software?

Prostě proto že chceš?

32 let od změny režimu je málo na to, aby člověk pochopil, že se má naučit něco nového? Přitom stačí pár slovíček...

am.linux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Něco nového ano, ale někdo umí opravit auto, někdo umí opravit pračku, někdo umí anglicky atd. Prostě neumí všichni všechno. Čtu články pouze v češtině. Proto se  zde dotazuji česky. Ale nemám zájem o to, aby z toho byla filozofická diskuze a zbytečná výměna odlišných názorů.  Nevyhovuje mi využívání repozitářů a chtěl bych si vystačit se softwarem přímo z Ubuntu.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Mně nevyhovuje, že se večer stmívá a ráno zase rozednívá. Chtěl bych si vystačit s tím, že by byl pořád den.

Nemám zájem o to, aby mi někdo zdůvodňoval, že a proč to je nesmysl.

Mimochodem: z těch vyjmenovaných schopností mám všechny (i když ne na špičkové úrovni) a nepovažuju to za nic zvláštního. Stejně tak umím moře dalších věcí a pořád se snažím zlepšovat a něco se učit. Toto je normální přístup k životu.

A abych to uzavřel: jestliže jsem neschopný a neochotný se něco učit, tak si to, co chci, musím koupit a zaplatit. Stejně tak je to se softwarem, jestliže se nevyskytl někdo, kdo byl tak laskavý a napsal ve formě freeware či open source přesně to, co bych si představoval.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
...vidcutter...appimage...nevie po česky,ale su tam obrázky,medzinárodné...to asi pochopiš... ;D ;D ;D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Velice dobře hodnocený je OpenShot - je i pro linux a dle zmínek míval češtinu ..
A býval i v centru SW - tak se mrkni ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Avidemux je (nově) i v UBU repo. Krom toho má i češtinu. Nejnovější verze vychází jako .appimage
Uživatelé U18.04 a starších použijí verzi "legacy".
« Poslední změna: 15 Března 2023, 08:56:29 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Vida - takže už žádné výmluvy a hezky zkoušet a podělit se o výsledky  :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Napiš do vyhledávání v Ubuntu softwaru "video edit" a vybírej. Určitě vybereš. Nedávno jsme četl článek a některé editory ti určitě sednou po logické stránce i budou počeštěné.
Přesně ti neporadím, protože jsem se nikdy k trvalé tvorbě videí nedokopal. :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Mira23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Na prostý střih používám Avidemux. Ale netuším, zda se nachází v nějakém Ubuntu software. Nejlepší je ho stáhnout jako *.appimage.

Postup si nastuduj. Jo a není v češtině (proč taky?).

Není zač.
Používám také Avidemax, jeho použití je velmi snadné a také velmi účinné

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
DaVinci Resolve, Shotcut nebo OpenShot a hodně dobrý je taky Kdenlive a ten poslední je na 100% česky. A mimochodem, více než 30 let není ve vzdělávání žádné omezení, člověk, kterému je dnes 60 bylo v době revoluce méně než 30, takže neschopnost rozumět angličtině (nebo jinému světovému jazyku) je jen výmluva na vlastní lenost. Soused, kterému je nyní 81 let, se rok po revoluci začal učit anglicky a mluví skvěle, jestli dobře počítám, bylo mu něco kolem padesáti, často spolu mluvíme právě anglicky, kvůli procvičování.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Každý ale nemá buňky na jazyky. Někdo se naučí za pár měsíců, někdo se nenaučí za pár desetiletí, protože to zapomíná. Třeba mu nešla i čeština. nebyl bych tak příkrý. Ale s tou leností na tom taky něco bude.

Ale třeba si vem kolik lidí umí 3 a více jazyků? A ty starší už to maj zapláclí ruštinou, němčinou, slovenštinou a češtinou. A čím si starší, tím hůř se ti může dařit vstřebávat nové podněty.

Takže ono je to lehké, když si na škole a roky do Tebe tlučou angličtinu zdarma. Než když přijdeš unavená po práci a do toho posloucháš řvaní rodiny. To je trošku demotivující.
« Poslední změna: 20 Června 2023, 15:17:57 od Roman Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Ja som si na základný strih videa nainštaloval cez Wine program https://www.stahuj.cz/multimedia/zpracovani_videa/tuneskit-video-cutter/
Niet jednoduchší program, označíš začiatok a koniec toho, čo má zostať, ťuk a hotovo. Nič iné tam nie je.  Abby i JirkaZ sú voči začiatočníkom na môj vkus dosť arogantný. Je to, ako keby som povedal, že za dvadsať rokov šoférovania sa mali naučiť vymeniť si motor, prevodovku, alebo aspoň nastaviť ventily na svojom aute. :)
obr. programu https://postimg.cc/SjknvPYS


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Na zakladni orientaci v rozhrani SW opravdu neni treba umet jazyk. Uznavam, ze v takto komplexnim SW je to slozitejsi, ale jsou tu online slovniky a prekladace. A hlavne nekterym tem polozkam nerozumis ani v cestine, protoze si k nim nemas jak co priradit a casto je nazev nepresny, zavadejici ci dokonce uplne mimozni. Pak je opet treba pohledat v manualu a zkouset. Driv to bylo casto jenom zkouset a proste si tem polozkam vyznamy prirazovat - zadne online pro vetsinu lidi nebylo .. Nekdy napovedely ikony. Proste se clovek stejne musi s takovym slozitym SW ucit pracovat a preklad nazvu to ulehci max. o 10-15%
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Ja som si na základný strih videa nainštaloval cez Wine program https://www.stahuj.cz/multimedia/zpracovani_videa/tuneskit-video-cutter/
Niet jednoduchší program, označíš začiatok a koniec toho, čo má zostať, ťuk a hotovo. Nič iné tam nie je.  Abby i JirkaZ sú voči začiatočníkom na môj vkus dosť arogantný. Je to, ako keby som povedal, že za dvadsať rokov šoférovania sa mali naučiť vymeniť si motor, prevodovku, alebo aspoň nastaviť ventily na svojom aute. :)
obr. programu https://postimg.cc/SjknvPYS

Ne vůči začátečníkům, ale vůči tazatelům, kteří hledají důvody, proč to nejde. A ne arogantní, ale trochu ostřejší. Ostatně do mě se tu kdysi taky někdo pustil (a mám dokonce pocit, že jsi to byl ty, pokud ne, omlouvám se), že mám před položením dotazu zagooglit.

Na zakladni orientaci v rozhrani SW opravdu neni treba umet jazyk. Uznavam, ze v takto komplexnim SW je to slozitejsi, ale jsou tu online slovniky a prekladace. A hlavne nekterym tem polozkam nerozumis ani v cestine, protoze si k nim nemas jak co priradit a casto je nazev nepresny, zavadejici ci dokonce uplne mimozni. Pak je opet treba pohledat v manualu a zkouset. Driv to bylo casto jenom zkouset a proste si tem polozkam vyznamy prirazovat - zadne online pro vetsinu lidi nebylo .. Nekdy napovedely ikony. Proste se clovek stejne musi s takovym slozitym SW ucit pracovat a preklad nazvu to ulehci max. o 10-15%

Proto jsem taky navrhla Kdenlive, který je česky, umí toho hodně a je v repozitářích.

Každý ale nemá buňky na jazyky. Někdo se naučí za pár měsíců, někdo se nenaučí za pár desetiletí, protože to zapomíná. Třeba mu nešla i čeština. nebyl bych tak příkrý. Ale s tou leností na tom taky něco bude.

Ale třeba si vem kolik lidí umí 3 a více jazyků? A ty starší už to maj zapláclí ruštinou, němčinou, slovenštinou a češtinou. A čím si starší, tím hůř se ti může dařit vstřebávat nové podněty.

Takže ono je to lehké, když si na škole a roky do Tebe tlučou angličtinu zdarma. Než když přijdeš unavená po práci a do toho posloucháš řvaní rodiny. To je trošku demotivující.

Není nutné umět tři a více jazyků a buňky na to má každý, zase tak složité to není, fakt je to hlavně o té lenosti a snaze chtít. Ono taky hodně pomáhá sledovat filmy a seriály v angličtině s titulky a číst anglické knihy, třeba taková Discworld je vysloveně lahůdka a člověk se učí i kdyby nechtěl. Je fakt, že čím starší člověk je, tím hůř se učí nové věci, ale ono to opět je o lenosti a jisté konzervativnosti, kdy starší lidé tvrdí, že za jejich mlada to bylo nějak a odmítají se učit nové věci. Čest výjimkám. A jen tak mimochodem, poradila jsem čtyři špičkové editory, z čehož jeden je v češtině na 100%.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Citace
Abby napsala: Ostatně do mě se tu kdysi taky někdo pustil (a mám dokonce pocit, že jsi to byl ty, pokud ne, omlouvám se), že mám před položením dotazu zagooglit.
Buď si istá, že som to nebol ja  :), všimol som si, že takéto pripomienky rád dáva práve JirkaZ.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Citace
Není nutné umět tři a více jazyků a buňky na to má každý, zase tak složité to není, fakt je to hlavně o té lenosti a snaze chtít. Ono taky hodně pomáhá sledovat filmy a seriály v angličtině s titulky a číst anglické knihy, třeba taková Discworld je vysloveně lahůdka a člověk se učí i kdyby nechtěl. Je fakt, že čím starší člověk je, tím hůř se učí nové věci, ale ono to opět je o lenosti a jisté konzervativnosti, kdy starší lidé tvrdí, že za jejich mlada to bylo nějak a odmítají se učit nové věci. Čest výjimkám. A jen tak mimochodem, poradila jsem čtyři špičkové editory, z čehož jeden je v češtině na 100%.
To ale soudíš nejspíš dle sebe nebo svého okolí. S tvým názorem se neztotožňuji. Není to černobílé. Člověk není robot.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Jistěže podle sebe a svého okolí, těžko soudit podle něčeho, co neznám 🙂 Ale to je jedno, dotaz byl zodpovězen a teď už mu zbývá si jen vybrat 🙂 A že se neshodneme, nevadí, shodneme se v jiných věcech, jak říkáš, člověk není robot.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Jistěže podle sebe a svého okolí, těžko soudit podle něčeho, co neznám 🙂 Ale to je jedno, dotaz byl zodpovězen a teď už mu zbývá si jen vybrat 🙂 A že se neshodneme, nevadí, shodneme se v jiných věcech, jak říkáš, člověk není robot.
Odepisoval jsem ti, protože mi ta prvotní reakce přišla zbytečně agresivní. Prostě je to takhle, protože já to mám takhle a tečka!
Což považuji za nešťastný přístup.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Dobře, za to se omlouvám, ale mě trochu naštval způsob jeho dotazu, jak prostě konstatoval, že tohle nejde a tohle nebude dělat a učit se nebude, protože mu je X a už to nepotřebuje... To zase považuji za nešťastný přístup já.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.