Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jaké prostředí je podle Vás lepší?

Gnome 3 Shell
23 (34.3%)
Unity
26 (38.8%)
Jiné
18 (26.9%)

Celkem hlasů: 67

Autor Téma: Gnome 3 Shell vs Unity  (Přečteno 30676 krát)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #125 kdy: 02 Května 2011, 14:52:01 »
Zatížení hw je známá věc, na kterou tady i jinde už upozorňovalo více lidí. Na silném stroji skoro nic nepoznáš, ale na slabém netbooku je to citelné. Všechno řeší Unity 2d.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #126 kdy: 02 Května 2011, 17:31:06 »
Inak je pravda ze je to more prace navyse. Snad by sa tam dal vlozit aspon odkaz. Aj ked zasa by sa z toho mohol stat iba odkazovnik. :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #127 kdy: 02 Května 2011, 18:49:50 »
Zatížení hw je známá věc, na kterou tady i jinde už upozorňovalo více lidí. Na silném stroji skoro nic nepoznáš, ale na slabém netbooku je to citelné. Všechno řeší Unity 2d.

Pokud to bylo pro mě, tak nemám netbook, natožpak slabý. Ta pixla sice má už nějaký ten rok za sebou, ale mám zato, že se spotřebou paměti stáří mašiny a rychlost procesoru až zase tak nesouvisí :-)

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #128 kdy: 02 Května 2011, 22:38:50 »
Rád bych do ankety přidal možnost : rád bych unity používal

Jak už jsem nastínil v předchozím příspěvku, unity na svém ntb:

Kód: [Vybrat]
Procesor:

    Typ procesoru: AMD Athlon
    Frekvence procesoru [MHz]: 1600

Displej/Grafika:

    Typ displeje: WXGA
    Rozlišení displeje: 1366 x 768
    Grafická karta: ATI Mobility Radeon X1200
    Úhlopříčka displeje [palce]: 15,4

Optická mechanika/Pevný disk:

    Optická mechanika: DVD±RW/RAM
    Velikosti úložného prostoru HDD (součet) [GB]: 160
    Počet pevných disků: 1

Operační paměť:

    Operační paměť: DDR2
    Velikost operační paměti [MB]: 2048
    Frekvence paměti [MHz]: 667

nerozeběhnu, díky čemuž jsem měl velké problémy s povýšením na 11.04.

Ale abych se přiznal mám ještě stolní počítač, na kterém bych unity mít mohl, ale ten používám k práci ... osobně bych právě uvítal možnost mít unity na ntb a na pc gnome. Minimálně bych s unity mohl oslnit pár windowsáckých kolegů na přednáškách.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

pet75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Líbí se vám ubuntu 11.04?
« Odpověď #129 kdy: 03 Května 2011, 10:52:49 »
Mě moc ne. Po dvou dnech jsem přešel spět na 10.10. Hlavně mě odradila nemožnost jakékoli úpravy horního panelu. Místo dolního panelu je dost nešikovný levý. V něm je přinejmenším dost složité se dostat k požadované aplikaci nebo nastavení. A samozřejmě nejde nijak nastavit.
Napište jaký je váš názor na 11.04ku.

Petr

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Líbí se vám ubuntu 11.04?
« Odpověď #130 kdy: 03 Května 2011, 11:06:26 »
A proč jsi přešel zpět na 10.10? Stačilo se přece přepnout do klasického Gnome.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #131 kdy: 03 Května 2011, 11:15:19 »
Ahoj,tak jsem taky už konečně přešel na Ubuntu 11.04 a celkem pohoda.Unity se mě osobně líbí a určitě si ho pořádně osahám a vyzkouším.Je tedy fakt,že se systém maličko zpomalil oproti 10.10,ale určitě to přežiju.Řekl bych,že to bude asi větším nárokem na běh grafického prostředí,ale jak už jsem zmínil výše,není to nejhorší a jde o zvyk.Spíš mě naštvalo,VLC player dělal neplechu se zvukem a tak musel pryč a to samé nové Skype.Ještě,že mám schovanou starší verzi Skypu. :D
Takže u mě zatím rozhodně dobrý a jsem rád,že vývoj se posouvá zase malinko někam jinam a nebojí se experimentovat.

ukomir

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #132 kdy: 03 Května 2011, 16:48:43 »
Citace
Právě vyšel jeden celkem rozumný článek o Unity:

http://www.root.cz/clanky/jak-si-prizpusobit-unity-aby-se-dalo-pouzivat/

Toto som potreboval :) By sa to mohlo vycapiť niekde na oči.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Toto je asi nejlepší článek, co Vojtěch Trefný napsal
« Odpověď #133 kdy: 03 Května 2011, 19:24:52 »
Podle mě je toto asi nejlepší článek, co Vojtěch Trefný napsal o Unity, přehledný a názorný:

http://www.linuxexpres.cz/software/deset-tipu-pro-zlepseni-unity

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #134 kdy: 03 Května 2011, 21:53:29 »
Já se asi budu červenat... :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #135 kdy: 04 Května 2011, 00:42:22 »
No tak už jsem na 11.04 taky... nechal jsem se ukecat a very good  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #136 kdy: 04 Května 2011, 08:35:48 »
No tak už jsem na 11.04 taky... nechal jsem se ukecat a very good  ;)
No konečně  ;D ;D ;D
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #137 kdy: 04 Května 2011, 15:38:20 »
Abych ještě navázal můj předchozí příspěvek, ve kterém jsem kritizoval nemožnost vypnutí unity, což vede k nevyhnutelnému "seknutí" instalace/povýšení na Natty u ntb s horší grafikou, úspěšně jsem nainstaloval unity-2d a mohu říct, že je to zajímavá změna.

Na notebooku, který používám na přednášky, nebo když jsem venku, cestuju atp. je to výborná věc. Trochu mi připomíná MAC OS X, nebo Cairo-dock pro ubuntu, který jsem dlouhou dobu používal
.

A taky bych chtěl pochválit článek V. TREFNÉHO, který je velice užitečný. Celkem mě pobavila pasáž, ve které se mistrně vyhnul konkrétnější definici těch "nehezkých" nedávných dokumentů :), které nechceme aby se zobrazovaly :)

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #138 kdy: 04 Května 2011, 21:20:03 »
Nedávno jsem tu četl (nemůžu dohledat vlákno), že v 11.04 nefungují vlaječky u indikátoru klávesnice → tak funguje (stejný postup, jako v předchozích vydáních)

[attachment deleted by admin]
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Peregrin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #139 kdy: 05 Května 2011, 10:27:56 »
Vám se zdá tahle verze Unity pouzitelná? Predpotopni bocni lista kterou si nemuzu dat kam chci. V mem pripade pripojenych 2 monitoru stale otevrena pri praci na druhé ploše. Nevkusne a neprakticke velke ikony. Neuveritelne neprehledne menu bez moznosti nastavit dokovani kategorii. Predstava ze mi nekdo v roce 2011 bude rikat jak ma vypadat moje pracovni plocha bez moznosti zmeny? Nac pak vlastne Linux. Ja doufam ze si jen delaji srandu a tlacil je jen termin pulrocniho cyklu :)

Kedrigern

Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #140 kdy: 05 Května 2011, 10:40:30 »
Vám se zdá tahle verze Unity pouzitelná? Predpotopni bocni lista kterou si nemuzu dat kam chci. V mem pripade pripojenych 2 monitoru stale otevrena pri praci na druhé ploše. Nevkusne a neprakticke velke ikony. Neuveritelne neprehledne menu bez moznosti nastavit dokovani kategorii. Predstava ze mi nekdo v roce 2011 bude rikat jak ma vypadat moje pracovni plocha bez moznosti zmeny? Nac pak vlastne Linux. Ja doufam ze si jen delaji srandu a tlacil je jen termin pulrocniho cyklu :)
Zkus kýbl s ledem - fakt pomáhá.

Všechno si můžeš změnit, je to GNU a kdyby nebylo, tak by R. Stalman velmi hřímal (mně vynadal, vím o čem mluvím). To, že si to nemůžeš měnit přesně jak ty chceš je jen a jen tvou chybou. Pokud chceš něco šité pro tvé oko a ruku, tak si to vždy budeš muset udělat sám, anebo dohlídnout na někoho, aby to přesně tak udělal.
Ale ty ses nesnažil změnit ani to, co jde změnit klikátky. 2 monitory fungují zcela ok - mně lépe než s gnome-panel.

Peregrin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #141 kdy: 05 Května 2011, 11:14:21 »
Tak to ti zavidim. Ja se bohuzel nedokazal zbavit horni listy na druhem monitoru. Teda nastesti po prepnuti na klasik uz jsem v pohode ale jestli fakt dokazes konfigurovat launcher listu pomoci klikatek tak ses lepsi nez jeji autori :)  A to ze to jde pomoci zmen v configu , nebo si musim doinstalovat compizconfig (a tam pouzit neco o cem autori pisou ze to tam mozna ani nebude) tak to je u nove verze os opravdu krok vpred  :D

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #142 kdy: 05 Května 2011, 11:28:40 »
No, používám KDE4 (stolní PC) a Lxde (notebook). Do Virtualu jsem si dal Unity 2D, na notebook skusil Unity 3D a jsem spokojen s ovládáním. Je to pohodlné a kl.zkratky jsou užitečně vyladěné.

Dávám 4 hvězdičky z 5. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #143 kdy: 05 Května 2011, 11:36:02 »
Kedrigern: Ty dva monitory asi fungují jak komu. Já s tím má taky problém. Mám ntb (grafika intel) vpravo a velký monitor vlevo. Zatím se mi nepodařilo nastavit prostředí tak abych měl měl launcher hned po startu na velkém monitoru. Až do poslední aktualizace mi fungovalo nastavení primárního monitoru přes xrandr, ale teď už ani to nefachá. Po změně primárního displeje se teď přesune jen půlka launcheru. Když zajedu myší k levé části velkého monitoru, tak se ikony vysunou na monitoru notebooku ;) Což je dost na pytel. Jediné co mi zatím pomáhá (a to jen někdy) je vypnout v nastavení monitor notebooku, restartovat sezení a pak zase monitor na notebooku zapnout.

Další věc která mě krká je to, že po minimalizaci Thunderbirdu pak není v launcheru vidět. Řešením by bylo zapnout si všechny applety upozornění, jenže to mi pak na notebooku nefunguje horní lišta, takže aplikacím na tomto monitoru pak chybí ovládací menu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #144 kdy: 05 Května 2011, 11:48:51 »
Koukám, že někteří nespokojenci zřejmě zapomínají na to, že Ubuntu je zdarma. Chápal bych, kdyby se někdo takhle rozohnil v případě, že by si ten systém draze koupil, ale takhle...
Jasně, ani já nejsem z Narvala (zatím) nějak zvlášť nadšený. Ale jedna věc je si postěžovat a druhá věc je tady nadávat nebo se rozčilovat, co že si to Canonical vůbec dovoluje a tak. Takže doporučuji trochu zklidnit hormóny, přátelé :-)

Peregrin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #145 kdy: 05 Května 2011, 12:46:59 »
Většinou se najdou zastánci i odpůrci určitého řešení. A to je přirozené. Jen se mi nezdá, že by se vývoj Linuxu měl vracet zpět do doby, kdy proto  abych si upravil (nebo spíš doladil) pracovní plochu ke svému obrazu musel prolézat zastrčená zákoutí konfiguračních souborů.
O to více že delší dobu používám určitý systém a najednou mi při aktualizaci přistane v počítači něco co je naprosto neslučitelné s původním konceptem a ještě mi to na určitou dobu téměř znemožní práci. Jistě ,argument že je to zadarmo má svou váhu, dá se částečné souhlasit s klišé "vše se dá upravit je to GNU", ale přece nebudu oslavovat systém který mi to "neumožňuje"(ve smyslu je to jedna z možností) ale nutí mě k tomu. A to navíc v době kdy je více alternativ OS u kterých jsou tyto možnosti personalizace zcela běžné.
Mě osobně Ubuntu vyhovuje a nechce se mi měnit za jinou distribuci, ale pokud by v současné verzi nebyla možnost obejít se bez Unity(a tím myslím tuhle konkrétní verzi)  musel bych řešit problém kam jinam. A pokud zůstanou v příští verzi konfigurační možnosti na podobné úrovní (tomu ale nevěřím vzhledem k bouřlivé nespokojenosti projevované uživateli na fórech) jen s tou vychytávkou odstranění možnosti gnome tak  bude zajímavé sledovat jak tuto myšlenku vývojáři  obhájí . 
Jen to bude bezpečnější sledovat z jiné distribuce  :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #146 kdy: 05 Května 2011, 13:16:06 »
najednou mi při aktualizaci přistane v počítači něco co je naprosto neslučitelné s původním

To je lež. Aktualizace vám nic takového neprovede. Přešel jste na novou verzi systému kde je tato vlastnost dlouho předem deklarována.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #147 kdy: 05 Května 2011, 13:28:22 »
Peregrin: Vývoj k jednoduchosti ovládání plně podporuju. Čím míň lze nastavit, tím jednodušeji to novým (hlavně těm starším) uživatelům vysvětlím a míň toho můžou rozbít!
Nastavování prostředí je dle mě správné, z výše popsaných důvodů.

Pokud se to někomu nelíbí, lze doinstalovat i jiná prostředí, nebo změnit distro není problém. Založených dister na Ubuntu (bez Unity)je víc než dost...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #148 kdy: 05 Května 2011, 13:38:59 »
Nedá se očekávat, že Ubuntu 11.10 bude v otázkách nastavení od Ubuntu 11.04 nějak výrazně odlišné.

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #149 kdy: 05 Května 2011, 15:17:08 »
Dnes som sa dokopal k vyskúšaniu U11.04 a môžem jedným slovom povedať, že je vážne ÚŽASNÉ. Prečítal som si veľa názorov aké je to otrasné prostredie, ako sa to nedá ovládať a pod. Ale toto som vážne ani ja nedúfal, že to bude tak skvelé, jednoduché a intuitívne prostredie. V podstate som na podobnom rozložení fungoval už asi tak 2 roky (horný panel+dock - bez spodnej lišty/a to aj v GNOME aj v KDE). V podstate od čistej inštalácie nemusím nič meniť - páči sa mi to tak ako to je. Vývojárov za toto len pochváliť, že spravili kus práce a som rád, že sa vydali vlastnou cestou. Ubuntu je moja srdcovka a dúfam, že Ubuntu devs vo svojej skvelej práci budú pokračovať takto ďalej. :)
« Poslední změna: 05 Května 2011, 15:30:23 od pomec »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.