Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beta 2  (Přečteno 51692 krát)

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re:Beta 2
« Odpověď #100 kdy: 08 Října 2011, 11:18:58 »
Hmm, jenom doufám že Jirka Eischmann už nebude psát recezne na Ubuntu.
« Poslední změna: 08 Října 2011, 11:23:38 od Tom Fryzelka »

pavolzetor_revival

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #101 kdy: 08 Října 2011, 12:13:18 »
1. ako uz nekdo odpisal, dash, panel (bolu tu nejaky Gnome Shel pred myslienkami canonicalu? polka veci by bola zastarala keby canonical s tym neco nerobil, napr. evolution, pitivi, bamshee atd., proste canonical inovuje snazi sa, gnome len zacne vtedy ked mu prihorieva, kolko sme tu mali GNOME 2?)

Nechtěl jsem už ten flame rozvíjet dál, ale na toto reagovat musím. Přijde mi, že máš o Canonicalu hodně zidealizované představy a očividně vůbec netušíš, kdo co vyvíjí:
1. Evolution - ten dnes vyvíjí cca 6-10 lidí, s vývojem začal Novell (Ximian), dnes ho vyvíjí tak rovnocenně Novell a Red Hat, kteří na něm mají nasazené placené vývojáře. Canonical nikdy člověka na Evolution neměl a maximálně tak poslal pár patchů, jeho úloha ve vývoji Evolutionu je marginální.
2. PiTiVi - je vyvíjeno primárně Collaborou a Fluendem, opět: příspěvek Canonicalu spočítá tam maximálně v zasílání patchů, rozhodně nehraje ve vývoji zásadní roli.
3. Banshee - vyvinuli a stále vyvíjejí dva vývojáři Novellu, proto je taky napsaný v Monu. Canonical začalo Banshee zajímat teprve před půl rokem, kdy bylo vybráno jako výchozí aplikace. Nevím, jestli se od té doby nějak do vývoje zapojili, ale vůbec bych se nedivil, kdyby jediným jejich příspěvkem byl plugin pro Ubuntu One Music Store.

Canonical vytváří fajn distribuci, ale tvrdit, že GNOME inovuje, jenom když mu teče do bot, a Canonical je ten, kdo se snaží a táhne vývoj GUI Linuxu dopředu, je trošku silná káva. Faktem je, že Canonical kromě svých projektů (Unity, Ubuntu One, USC,...) nepřispívá téměř do ničeho. To je naprosto v pořádku, snaží se soustředit na distribuci. Naprosto v pořádku do té doby, dokud se nezačnou objevovat chytráci jako ty, kteří mu začnou přisuzovat role, které mu nepřísluší. Mimochodem plány vývoje GNOME 3/GNOME Shell byly oznámeny v roce 2008. V té době lidi, kteří na Unity dělají, ani v Canonicalu nepracovali.

Mám sto chutí reagovat i na ten zbytek, ale to bychom se tu hádali donekonečna a já ten flame nechci dál moc přiživovat.
okey, ukoncim to aj ja, ja som to myslel trosku filozoficky, je videt, ze tebe ide len o kod a tak, ale pozri ked tu nebolo ubuntu ako to vyzeralo, ked zaradil banshee do ubuntu ako sa zrychlil vyvoj, atd., oni neprispeivaju kodom, to ja viem a ani som tu netvrdil, ale proste tym ze ten soft daju do ubuntu nejak motivuju vyvojarov

Howgh

branec

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #102 kdy: 08 Října 2011, 14:01:21 »
Tiež by ma zaujímalo kde je RC verzia ..... 6.10.2011 som čakal že ju dajú k dispozícii ale nič nikde ju nevidím.....

Bod 23, October 6th Quality - pre-release images

Oni ju asi vyradili úplne  8) a rovno príde FinalRelease Bod 24. October 13th.
« Poslední změna: 08 Října 2011, 14:08:34 od branec »

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Beta 2
« Odpověď #103 kdy: 08 Října 2011, 15:12:41 »
stejne jako u ubuntu 11.04, avsak, myslim, ze rc nema v tomto pripade smysl, staci pouzivat daily build.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Beta 2
« Odpověď #104 kdy: 08 Října 2011, 16:41:59 »
Citace
psal jsem to v predeslem vlakne ..... jedno s tech rozsirenich nadela peknou paseku    jmenuje se gnome-shell-extensions-alternative-status-menu 3.2.0-0ubuntu1~11.10~ricotz0     staci ho odinstalovat  a vse zase pojede jak ma

pokud někdo chce používat alternative-status-menu tak je nutné si vybrat u svého profilu obrázek a následně doinstalovat alternative-status-menu Z nějakého důvodu pokud nemáte u svého profilu obrázek tak to nefunguje a rozhodí vám to GS

[attachment deleted by admin]
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Beta 2
« Odpověď #105 kdy: 08 Října 2011, 16:59:17 »
Tak mi soudruzi zase trošku hnuli žlučí. Jak v 11.04 tak v 11.10 nejde už cca týden mobilní širokopásmové připojení. V mém případě se jedná o Vodafone. Ač to vše fungovalo bez nějaké dodatečné instalace, tak teď ani osvědčené návody, které jsou tady i jinde na netu nezabírají (např. balíky usb_modeswitch apod., které se museli ještě v 10.04 doinstalovat).

Situace se má tak, že modem je vidět, systém nabízí i profil, přes který jsem se připojoval, ale tento druh připojení nelze povolit, potažmo potom co ho povolím, se zase okamžitě zakáže.

Zkusil jsem přinstalovat network-manager, všechny další možné balíky pro mobilní připojení, hrál jsem si man pro usb_modeswitch a nic. S wicd nemám zkušenosti, potažmo nevím, jestli se přes něj lze připojit i k mobilnímu připojení.

Docela mě to štve, člověk někam vyjede a je bez netu. No zkusím reinstal, stejně vyleze za chvíli finální verze, tak se to snad zmátoří.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Beta 2
« Odpověď #106 kdy: 08 Října 2011, 17:06:16 »
1. ako uz nekdo odpisal, dash, panel (bolu tu nejaky Gnome Shel pred myslienkami canonicalu? polka veci by bola zastarala keby canonical s tym neco nerobil, napr. evolution, pitivi, bamshee atd., proste canonical inovuje snazi sa, gnome len zacne vtedy ked mu prihorieva, kolko sme tu mali GNOME 2?)

Nechtěl jsem už ten flame rozvíjet dál, ale na toto reagovat musím. Přijde mi, že máš o Canonicalu hodně zidealizované představy a očividně vůbec netušíš, kdo co vyvíjí:
1. Evolution - ten dnes vyvíjí cca 6-10 lidí, s vývojem začal Novell (Ximian), dnes ho vyvíjí tak rovnocenně Novell a Red Hat, kteří na něm mají nasazené placené vývojáře. Canonical nikdy člověka na Evolution neměl a maximálně tak poslal pár patchů, jeho úloha ve vývoji Evolutionu je marginální.
2. PiTiVi - je vyvíjeno primárně Collaborou a Fluendem, opět: příspěvek Canonicalu spočítá tam maximálně v zasílání patchů, rozhodně nehraje ve vývoji zásadní roli.
3. Banshee - vyvinuli a stále vyvíjejí dva vývojáři Novellu, proto je taky napsaný v Monu. Canonical začalo Banshee zajímat teprve před půl rokem, kdy bylo vybráno jako výchozí aplikace. Nevím, jestli se od té doby nějak do vývoje zapojili, ale vůbec bych se nedivil, kdyby jediným jejich příspěvkem byl plugin pro Ubuntu One Music Store.

Canonical vytváří fajn distribuci, ale tvrdit, že GNOME inovuje, jenom když mu teče do bot, a Canonical je ten, kdo se snaží a táhne vývoj GUI Linuxu dopředu, je trošku silná káva. Faktem je, že Canonical kromě svých projektů (Unity, Ubuntu One, USC,...) nepřispívá téměř do ničeho. To je naprosto v pořádku, snaží se soustředit na distribuci. Naprosto v pořádku do té doby, dokud se nezačnou objevovat chytráci jako ty, kteří mu začnou přisuzovat role, které mu nepřísluší. Mimochodem plány vývoje GNOME 3/GNOME Shell byly oznámeny v roce 2008. V té době lidi, kteří na Unity dělají, ani v Canonicalu nepracovali.

Mám sto chutí reagovat i na ten zbytek, ale to bychom se tu hádali donekonečna a já ten flame nechci dál moc přiživovat.
okey, ukoncim to aj ja, ja som to myslel trosku filozoficky, je videt, ze tebe ide len o kod a tak, ale pozri ked tu nebolo ubuntu ako to vyzeralo, ked zaradil banshee do ubuntu ako sa zrychlil vyvoj, atd., oni neprispeivaju kodom, to ja viem a ani som tu netvrdil, ale proste tym ze ten soft daju do ubuntu nejak motivuju vyvojarov

Howgh
Takhle přispívat k vývoji umí každý s odpuštěním.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #107 kdy: 08 Října 2011, 22:12:18 »
Citace
psal jsem to v predeslem vlakne ..... jedno s tech rozsirenich nadela peknou paseku    jmenuje se gnome-shell-extensions-alternative-status-menu 3.2.0-0ubuntu1~11.10~ricotz0     staci ho odinstalovat  a vse zase pojede jak ma

pokud někdo chce používat alternative-status-menu tak je nutné si vybrat u svého profilu obrázek a následně doinstalovat alternative-status-menu Z nějakého důvodu pokud nemáte u svého profilu obrázek tak to nefunguje a rozhodí vám to GS
me to rozhodilo i kdyz ho mam :D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

pavolzetor_revival

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #108 kdy: 08 Října 2011, 22:34:47 »
Takhle přispívat k vývoji umí každý s odpuštěním.
Kazdy je zatial Ubuntu, budem rad ked bude dalsi silny hrac

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Beta 2
« Odpověď #109 kdy: 09 Října 2011, 16:29:23 »
Nevíte někdo, proč nelze změnit velikost ikonek v Launcheru v Unity, i když v Manažeru nastavení Compizu, u Unity pluginu mám velokost sníženou ze 48 na 32???
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Beta 2
« Odpověď #110 kdy: 09 Října 2011, 16:38:20 »
Nevíte někdo, proč nelze změnit velikost ikonek v Launcheru v Unity, i když v Manažeru nastavení Compizu, u Unity pluginu mám velokost sníženou ze 48 na 32???
Nastavit a restartovat. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Beta 2
« Odpověď #111 kdy: 09 Října 2011, 16:41:05 »
Nevíte někdo, proč nelze změnit velikost ikonek v Launcheru v Unity, i když v Manažeru nastavení Compizu, u Unity pluginu mám velokost sníženou ze 48 na 32???
Nastavit a restartovat. ;)
Ufff...že mi to začíná připomínat Windows  :o
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Beta 2
« Odpověď #112 kdy: 09 Října 2011, 16:52:28 »
Ještě modrou smrt a bude to kompletní. ;D Ale ve Windows 8 jí mají parádní se smajlíkem.  :( :)
http://extrawindows.cnews.cz/files/obrazky/2011/09/3661/modre_obr_w8_1_jpg_12971.jpg
« Poslední změna: 09 Října 2011, 16:55:40 od RRadek »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Beta 2
« Odpověď #113 kdy: 11 Října 2011, 11:58:26 »
Hmm, jenom doufám že Jirka Eischmann už nebude psát recezne na Ubuntu.

Ale no tak chlapi, já bych to příliš nehrotil. Jirka je dlouholetý uživatel a přispěvatel Linuxu, na problematiku použitelnosti se dlouhodobě soustředí a moc dobře ví, o čem píše. Že má výhrady k Unity ještě neznamená, že nedokáže ocenit kladné stránky Ubuntu nebo že je proti němu nějak zaujatý. Pouze a jen píše to, co si myslí, a ve většině věcí s ním třeba já osobně souhlasím (po vlastních zkušenostech s 11.10).

(neflamovat prosím)

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:Beta 2
« Odpověď #114 kdy: 14 Října 2011, 19:20:39 »
Tak jsem ze zvědavosti nainstaloval Gnome Shell a líbí se mi čím dál tím víc, ačkoliv Unity také není špatné, občas při práci rychle a zmatečně přepínám okna, byl jsem už ztrápený s Alt + Tab, Super a číslo mi ještě nepřirostlo k srdci, ale ta lehkost se kterou to řeší GS je úžasná. Budu zkoušet dál, jen co přeinstaluji systém po zákeřném napadení od fglrx. Perla na závěr: už jsem vážně myslel, že v GS nepůjde vypnout počítač :)
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Beta 2
« Odpověď #115 kdy: 14 Října 2011, 19:27:23 »
Perla na závěr: už jsem vážně myslel, že v GS nepůjde vypnout počítač :)

Tak při nejhorším bys ho nechal spadnout ze stolu ;)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Kedrigern

Re:Beta 2
« Odpověď #116 kdy: 14 Října 2011, 19:44:52 »
Přes GS nejde vypnout, ne? Samozřejmě jsou jiné způsoby (terminál, GDM, externí program).

Jinak GS je fajn. Akorát bych uvítal o něco větší svižnost na slabších strojích (s dostatečnou grafikou).

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:Beta 2
« Odpověď #117 kdy: 14 Října 2011, 21:34:19 »
Samozřejmě, že jde a jistě jsou i jiné způsoby, které znám, ale přecijen to klikátko tam někde zašité být muselo. :)
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re:Beta 2
« Odpověď #118 kdy: 14 Října 2011, 22:33:23 »
Přes GS nejde vypnout, ne? Samozřejmě jsou jiné způsoby (terminál, GDM, externí program).

Jinak GS je fajn. Akorát bych uvítal o něco větší svižnost na slabších strojích (s dostatečnou grafikou).

Samozřejmě že jde vypnout - stačí zmáčknout ALT a volba vypnutí se objeví...
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Beta 2
« Odpověď #119 kdy: 15 Října 2011, 01:00:48 »
Přes GS nejde vypnout, ne? Samozřejmě jsou jiné způsoby (terminál, GDM, externí program).

Jinak GS je fajn. Akorát bych uvítal o něco větší svižnost na slabších strojích (s dostatečnou grafikou).

Samozřejmě že jde vypnout - stačí zmáčknout ALT a volba vypnutí se objeví...

 ;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Beta 2
« Odpověď #120 kdy: 15 Října 2011, 18:43:06 »
Citace
stačí zmáčknout ALT a volba vypnutí se objeví...

Tak to mě pobavilo...  ;D ;D ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #121 kdy: 16 Října 2011, 20:21:39 »
zadnej flame......... mam divnej  problem a jsem z toho nervozni...

.......nainstalil jsem daily build z 12.10.2011      ovladace fungujou na jednicku i efekty ...dost se divim    ,jenze  nehazi mi to zadny hlaseni o padu aplikace  a od te doby  zkousim aktualizovat a porad nic ,vzdy mi to napise ze zadny aktualizace nejsou   ,ne ze bych se zlobil ale prijde mi to dost divny......

jeste nejde mi pouzit tlacitko Ctrl  na klavesnici (jinak normalne funguje)   kdyz chci nastavit vlastni spousteci zkratku

...... je na tom nekdo stejne  ?
« Poslední změna: 16 Října 2011, 21:08:38 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Beta 2
« Odpověď #122 kdy: 16 Října 2011, 21:10:25 »
Mně mezitím přitekla aktualizace na Cups.
Vždycky je pár dní klid a pak se aktualizační kanály nacpou :-) Už teď tam pár věcí čeká na schválení.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Beta 2
« Odpověď #123 kdy: 16 Října 2011, 21:41:30 »
No, já v pátek nainstaloval 11.10 nanovo, načisto... dnes jsem se vrátil z Podkrkonoší, vlezu do Ubuntu, přepnu do Gnome-Shellu, instaluji programy z Centrum Software - tj. nic z neoficiálních zdrojů (!!!) a najednou nějaká chyba (teď píšu z W7 - pak upřesním, co mi to v Ubuntu píše) > seknutí u balíku gnome-screenshot
Kód: [Vybrat]
installArchives() failed: dpkg: error: parsing file '/var/lib/dpkg/status' near line 632 package 'gnome-screenshot':

 `Depends' field, reference to `libcanberra0': version contains ` '
a už mi nejdou ani aktualizace normálně přes Aktualizace softwaru, ani přes Synaptic ani přes terminál
Kód: [Vybrat]
sudo pat-get update a sudo apt-get upgrade... Když jsem restartnul do Záchranného režimu, tak nejede ani dpkg - Opravit poškozené balíky, prostě nic a po návratu do normál režimu mi už GS nejelo, jen fallback a Unity jede blbě > ikony v Launcheru se samy zvětšily zase na obrovskou velikost 48... No...nová instalace a takový peklo... Už jsem to tu psal jednou a budu se opakovat: 28. duben 2011 - Den, kdy umřelo Ubuntu :-[ Na Ubuntu jedu od verze 6.10 a až do verze 10.10 prakticky bez větších problémů...ty velké začaly od verze 11.04 a koukám, že přetrvávají.
« Poslední změna: 16 Října 2011, 22:57:49 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #124 kdy: 16 Října 2011, 21:53:37 »
............
ber to zase z te lepsi stranky mame preci GS :)

nainstaluj schvalne ten daily build jako ja :)

http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/   64-bit PC (AMD64) desktop CD
« Poslední změna: 16 Října 2011, 21:56:51 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.