Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jaké prostředí je podle Vás lepší?

Gnome 3 Shell
23 (34.3%)
Unity
26 (38.8%)
Jiné
18 (26.9%)

Celkem hlasů: 67

Autor Téma: Gnome 3 Shell vs Unity  (Přečteno 31401 krát)

€uroSVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #50 kdy: 30 Dubna 2011, 11:31:24 »
Počujte, kde si dám späť tú dolnú lištu? Mne zmizla a ani za svet ju neviem dať späť. Táto aktualizácia je fakt cestou späť. Stráca sa tu prehľad a nič nie je prehľadné... :(

Len aspoň keby mi niekto povedal ako si spodnú lištu dať preč. mal som ju tam predtým, po update zmizla :( :(

V 11.04 spodní lišta není.

To som si všimol, ale prečo? A nedá sa tam nejako dať? Veď teraz to vyzerá jak z doby ľadovej... :(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #51 kdy: 30 Dubna 2011, 11:32:19 »
Tu si dovolím nesúhlasiť. Asi nemáš prehlad ale LibreOffice je fork openofficu a má práve všetky patche a jednoducho je to v podstate pokračovanie http://www.go-oo.org/. A to sa do teraz používalo v Ubuntu.
Jo, já si všiml, že to vypadá podobně, tak mě to napadlo, ale překvapilo mě, co se mi to tam zase objevilo.

Ale teď jsem přišel na mnohem lepší vylepšení - krom wifi nefunguje ani drátový internet... Jó, v roce 2000 na dialu bych byl rád, že budu mít nižší přenos dat :D. Takže nemůžu udělat vůbec nic, v dmesg není ani zmínka o tom, že by to vůbec nějaký internet postřehlo...
Tak to je divné. Upgrade alebo inštalácia?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #52 kdy: 30 Dubna 2011, 11:32:37 »
Počujte, kde si dám späť tú dolnú lištu? Mne zmizla a ani za svet ju neviem dať späť. Táto aktualizácia je fakt cestou späť. Stráca sa tu prehľad a nič nie je prehľadné... :(

Len aspoň keby mi niekto povedal ako si spodnú lištu dať preč. mal som ju tam predtým, po update zmizla :( :(

V 11.04 spodní lišta není.

To som si všimol, ale prečo? A nedá sa tam nejako dať? Veď teraz to vyzerá jak z doby ľadovej... :(

Viz odkaz ve vašem vlastním vlákně, které jste si založil.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #53 kdy: 30 Dubna 2011, 11:34:21 »
Počujte, kde si dám späť tú dolnú lištu? Mne zmizla a ani za svet ju neviem dať späť. Táto aktualizácia je fakt cestou späť. Stráca sa tu prehľad a nič nie je prehľadné... :(

Len aspoň keby mi niekto povedal ako si spodnú lištu dať preč. mal som ju tam predtým, po update zmizla :( :(

V 11.04 spodní lišta není.

To som si všimol, ale prečo? A nedá sa tam nejako dať? Veď teraz to vyzerá jak z doby ľadovej... :(
Dá sa tam dať. Stlač alt+F2 a napíš gnome-panel. Ale ten horný odstráň. Teda ak máš Unity. Keď tam ten horný máš, stačí kliknúť pravou a zvoliť pridať ďalší panel.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #54 kdy: 30 Dubna 2011, 12:02:45 »
Mě náhodou Unity potěšilo (Nebo potěšila?): po restartu mi TO napsalo, že na TO nemám dost dobrej hardvér, takže mi nezbývá, než jet v "klasikovi". A mám klid. Teda zatím... :-)

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #55 kdy: 30 Dubna 2011, 12:11:39 »
Ale teď jsem přišel na mnohem lepší vylepšení - krom wifi nefunguje ani drátový internet... Jó, v roce 2000 na dialu bych byl rád, že budu mít nižší přenos dat :D. Takže nemůžu udělat vůbec nic, v dmesg není ani zmínka o tom, že by to vůbec nějaký internet postřehlo...
Tak to je divné. Upgrade alebo inštalácia?
Upgrade. V syslogu ani dalších lozích ani zmínka o jakékoliv síti (pro jistotu jsem tam nechal píchnutej síťovej kabel po celou dobu bootování). V lspci síťový zařízení vidím... No minimálně v poslední verzi Debianu chybí ovladače pro některý síťovky, takže stejné vylepšení evidentně postihlo i Ubuntu...

rfkill list vidí jen bluetooth.
« Poslední změna: 30 Dubna 2011, 12:19:16 od djlj »

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #56 kdy: 30 Dubna 2011, 12:57:53 »
Mě naštěstí síť po restartu začala fungovat, problém byl jiný, nějak to s Ubuntu přetrpím do vydání nového Mintu a pak už mě nic nedrží.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #57 kdy: 30 Dubna 2011, 13:49:24 »
Osobně jsem zastánce Unity, přechod ale bude těžší, to se dalo čekat, kdo odchází k Mintu tak neshledanou.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #58 kdy: 30 Dubna 2011, 13:56:53 »
Osobně jsem zastánce Unity, přechod ale bude těžší, to se dalo čekat, kdo odchází k Mintu tak neshledanou.
Přesně tak, při takovéhle evoluční změně bude vždycky někdo pro a někdo proti.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #59 kdy: 30 Dubna 2011, 14:00:36 »
Ještě bych zmínil alternativu, pro ty co Unity "nesnáší". Samozřejmě je možný downgrade na 10.10. Ale zase dostanete starší verze programů. Tou alternativou je Xubuntu. Teď jsem si ho zkoušel přes Live USB a jsem celkem na větvi z toho zda nejít právě do toho (ještě jsem nenainstaloval U11.04). Samozřejmě asi patřím k té menšině lidí co si přečetla o Unity tucty článků, shlédla x videí a samozřejmě vyzkoušela Live USB (párkrat) a tak vím do čeho jdu. ALE teď jsem vyzkoušel Nové Xubuntu 11.04 (s novým Xfce 4.8 ) a jsem z toho velmi mile překvapen. Programy budete mít aktuální a vzhled a nastavení VELMI podobné s GNOME!
Nechci nikoho přesvědčovat, ale když jste někteří "naštvaní" na Unity, tak obětujte 20 minut a stáhněte si ISO Xubuntu zkuste ji jej na LiveUSB. Před tím než nainstalujete Ubuntu 10.10.
TIP: Ještě před vyzkoušením můžete kouknout na printscreeny na netu jak nové Xubuntu vypadá.
JEŠTĚ VĚTŠÍ TIP  ;D: na Release partyv Ostravě bude přednáška o Xubuntu od Miroslava Hrončoka.
RECENZE: http://www.webupd8.org/2011/04/xubuntu-1104-released-with-xfce-48.html
« Poslední změna: 30 Dubna 2011, 14:03:43 od Dandim »
OS: Fedora 25

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #60 kdy: 30 Dubna 2011, 14:12:37 »
Já osobně jsem přešel na ubuntu dík unity(po několik aletech používání debianu a pak opensuse). Líbí se mi mac os like ovládání a unity mi prostě sedlo.  :)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

€uroSVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #61 kdy: 30 Dubna 2011, 16:34:52 »
Ja som zas na tom opačne. Vďaka tomuto chaosu sa mi linux zhnusil. Neviem neviem ak to nedám dáko do poriadku a normálneho, asi prejdem späť a budem fičať len a len na wine. Hoci je to pomalší OS, nikdy tam nespravia po upgrade taký bordel ako po štyroch atómkach... že sa tam nik nebude vyznať, ako kolegovia tvorcovia UBUNTU.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #62 kdy: 30 Dubna 2011, 16:40:15 »
No to by som v tejto dobe netvrdil. Radsej by som pockal s takymi recami az vyjde w8. :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

€uroSVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #63 kdy: 30 Dubna 2011, 16:46:03 »
Tak hej, ale hoc spravia nový OS, vždy bude užívateľsky prijateľný. A musím zhodnotiť ubuntu 10.10 bol, ale 11.04 bohužiaľ nie je určite nie je užívateľky prijateľný. (Takže nič také ako "user friendly" :D)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #64 kdy: 30 Dubna 2011, 16:48:42 »
Ono to treba brat tak ze 11.04 je taka vista linuxu(ako som pisal inde) a buduce vydanie snad bude lepsie.(dufajme)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

€uroSVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #65 kdy: 30 Dubna 2011, 16:56:26 »
Vista Linuxu... To je dobré pomenovanie :D
Len neviem jak casto to vydavaju...

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #66 kdy: 30 Dubna 2011, 17:09:23 »
Teda... Musím říct, že to Xubuntu vypadá fakt dobře. Pojedou tam ale všechno co v Ubuntu, programy, wine, atd? Kdybych to s Unity nakonec nevydržel, tak to asi vyzkouším...

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #67 kdy: 30 Dubna 2011, 17:18:36 »
No s novým Ubuntu je to opravdu hrůza. Nejvíc mě štve že tak perfektní G2 zniničili jeho tvůrci naprosto dokonale a Ubuntu je v tom nevinně. Zajímavé je že KDE které nyní používám bylo sice překopáno vznikly plasmoidy a jiné věci které se mi nelíbí. Co je důležité tak konfigurovatelnost zůstala. U Gnome3 je to jiné s tím že vše bude tak dokonalé, že nebude třeba vůbec nic nastavovat. To staví Linuxového uživatele do role hlupáka kterému se musí líbit to co je mu naservírováno jako nejlepší a pr něho nejvhodnější. To i Wokna lze upravovat ke spokojenosti své stejně jako KDE.

 Gnome 2 byl určitě rozumný kompromis mezi střizlivými nastavovacími možnostmi a mezi spoustou zbytečných nastavení v KDE. Bohužel z G3 se stalo prostředí pro konzumní tupouny kteří stejně jako v jiných oborech nechtějí nic vědět o problematice a jenom zapnout a používat. Lidi jim tuto prý evoluci baští  ;D Samoshřejmě nic proti tomu aby prostředí bylo v defaultu takto nastaveno, ale je podle mě chyba že se ignorují uživatelé, kteří si chtějí systém přizpůsobit k obrazu svému. Nic na tom nemůžou změnit nastavovací programy třetích stran. Prostě pokud G3 kašle na uživatele je nejvyšší čas aby se uživatelé vykašlali na nové Gnome! Ubuntu s Unity se asi podle slov Marka velice velice rádo přizpůsobilo. Je to naprostý hnus. Ještě že existuje Xubuntu a Kubuntu, oboje dobře použitelné. Pokud i v příští verzi bude Canonical pokračovat ve své aroganci k uživatelům tak přestanu distra této firmy využívat a přejdu na OpenSuse ???

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #68 kdy: 30 Dubna 2011, 17:23:08 »
Teda... Musím říct, že to Xubuntu vypadá fakt dobře. Pojedou tam ale všechno co v Ubuntu, programy, wine, atd? Kdybych to s Unity nakonec nevydržel, tak to asi vyzkouším...
Ano pojdu. Podstata distribucii je da sa povedat vsade rovnaka a je tam ine graficke prostredie. Moze sa stat ze si programy budu potrebovat dotiahnut par veci pojdu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #69 kdy: 30 Dubna 2011, 17:34:05 »
Nejvíc mě štve že tak perfektní G2 zniničili jeho tvůrci naprosto dokonale a Ubuntu je v tom nevinně.

Ubuntu v tom opravdu nevinně není. Pomaličku se odkláděli od GNOME už několik let tím, že si tam přidávali ubuntu-specific vlastnosti. Troufám si tvrdit, že Unity by vzniklo, i kdyby zůstalo GNOME 2.

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #70 kdy: 30 Dubna 2011, 19:42:41 »
Omlouvám se, možná blbá otázka, ale jde v Xubuntu compiz a efekty? Váhám mezi tím a Kubuntu, ze kterého mám ale trochu strach (není moc náročné na HW?)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #71 kdy: 30 Dubna 2011, 19:46:29 »
Urcite pojdu. V pohode com compiz spustil aj na LXDE.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #72 kdy: 30 Dubna 2011, 20:31:58 »
Tak hej, ale hoc spravia nový OS, vždy bude užívateľsky prijateľný. A musím zhodnotiť ubuntu 10.10 bol, ale 11.04 bohužiaľ nie je určite nie je užívateľky prijateľný. (Takže nič také ako "user friendly" :D)
Ak mám pravdu povedať, tak slovné spojenie user friendly nenávidím. Teda aspoň v spojitosti s firmou Microsoft. To je o tom na čo si skôr zvykneš. To máš ako s autami. U nás sa učí v Autoškolách s manuálnymi prevodovkami a preto väčšina jazdí s 'manuálom'. Tento istý prípad je aj s prostredím. Kebyže začneš najskôr používať napr. FluxBox alebo niečo podobné, budeš si myslieť ako je možnosť nastavenia a uživatelskej prívetivosti pri Gnome málo. # Nie, že tu teraz so mnou začneš hrať slovný futbal.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

€uroSVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #73 kdy: 30 Dubna 2011, 20:40:21 »
Tak hej, ale hoc spravia nový OS, vždy bude užívateľsky prijateľný. A musím zhodnotiť ubuntu 10.10 bol, ale 11.04 bohužiaľ nie je určite nie je užívateľky prijateľný. (Takže nič také ako "user friendly" :D)
Ak mám pravdu povedať, tak slovné spojenie user friendly nenávidím. Teda aspoň v spojitosti s firmou Microsoft. To je o tom na čo si skôr zvykneš. To máš ako s autami. U nás sa učí v Autoškolách s manuálnymi prevodovkami a preto väčšina jazdí s 'manuálom'. Tento istý prípad je aj s prostredím. Kebyže začneš najskôr používať napr. FluxBox alebo niečo podobné, budeš si myslieť ako je možnosť nastavenia a uživatelskej prívetivosti pri Gnome málo. # Nie, že tu teraz so mnou začneš hrať slovný futbal.

Ale nie, neboj sa :) už ma prešla tá "zlosť" keď to mám nastavené. Jediné, čo sa mi tu nepáči je, že napíšem na novú verziu niečo negatívne a dotyčný mi dá hneď karmu- (Písknout) To tu akože dotyčný nemôže bez straty karmy vyjadriť, či ako? :D

Ale je tu aj niečo pozitívne a to - cez jeden web som skúšal online Mandrivu a v porovnaní s ubuntu hodnotím ubuntu lepšie (mandriva sa mi zdala trochu horšia v grafike a taká jednoduchšia, neviem bol to môj pohľad a nie je zas dobré usudzovať z tohtoto http://www.jaroslavuher.cz/mandriva/2009/index.htm :D)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #74 kdy: 30 Dubna 2011, 20:42:44 »
Tak hej, ale hoc spravia nový OS, vždy bude užívateľsky prijateľný. A musím zhodnotiť ubuntu 10.10 bol, ale 11.04 bohužiaľ nie je určite nie je užívateľky prijateľný. (Takže nič také ako "user friendly" :D)
Ak mám pravdu povedať, tak slovné spojenie user friendly nenávidím. Teda aspoň v spojitosti s firmou Microsoft. To je o tom na čo si skôr zvykneš. To máš ako s autami. U nás sa učí v Autoškolách s manuálnymi prevodovkami a preto väčšina jazdí s 'manuálom'. Tento istý prípad je aj s prostredím. Kebyže začneš najskôr používať napr. FluxBox alebo niečo podobné, budeš si myslieť ako je možnosť nastavenia a uživatelskej prívetivosti pri Gnome málo. # Nie, že tu teraz so mnou začneš hrať slovný futbal.

Ale nie, neboj sa :) už ma prešla tá "zlosť" keď to mám nastavené. Jediné, čo sa mi tu nepáči je, že napíšem na novú verziu niečo negatívne a dotyčný mi dá hneď karmu- (Písknout) To tu akože dotyčný nemôže bez straty karmy vyjadriť, či ako? :D

Ale je tu aj niečo pozitívne a to - cez jeden web som skúšal online Mandrivu a v porovnaní s ubuntu hodnotím ubuntu lepšie (mandriva sa mi zdala trochu horšia v grafike a taká jednoduchšia, neviem bol to môj pohľad a nie je zas dobré usudzovať z tohtoto http://www.jaroslavuher.cz/mandriva/2009/index.htm :D)
Ja som to nebol. Mne išla Karma od včera dole o 5 či 6. No ono je to Mandriva 2009 :D. Dnes je 2011.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.